Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Nasljednika/cu tražim!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vee.jay



Joined: 24 Jun 2004
Posts: 52
Location: croatia

PostPosted: 16.08.2005 09:21    Post subject: Nasljednika/cu tražim! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trenutno sam zaposlen u jednoj zagrebačkoj dizajnerskoj firmi u kojoj mi je zaista odlično ali iz obiteljskih razloga moram promjeniti mjesto boravka. Želio bih se poslodavcu barem djelomično odužiti tako da pronađem dostojnu zamjenu za sebe Crying or Very sad
Radno vrijeme 8-16 pon-pet.
Plaća: početna cca 3500 a nakon 3 mj osjetno veća (tako je bilo meni)

Potrebna znanja:
Illustrator/Corel/Freehand , Photoshop, InDesign,
Html(Deamweaver i sl.)/Flash
PS - Pdf Pripreme za tisak (pretežno offset i sito),
Poveliko iskustvo (cca 3 god) Smile

Rok za prijavu: 01. 09. 2005
format za CV - pdf
mail: posao2005zg@yahoo.com

Napomena:
Moj poslodavac još ne zna da ja odlazim pa stoga ne dajem više informacija.
Detaljne informacije o firmi i poslu šaljem užem izboru kandidata nakon isteka natječaja.

_________________
mali studio ... velikih ideja
http://www.malistudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 16.08.2005 09:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koji lopovluk.
U ZET se moze ic vozit tramvaj za 6000 kn, i nisu ti potrebne 3 godine iskustva.

*odmahuje glavom u neodobravanju*

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.08.2005 10:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Koji lopovluk.
U ZET se moze ic vozit tramvaj za 6000 kn, i nisu ti potrebne 3 godine iskustva.

*odmahuje glavom u neodobravanju*

jes, osim sta moras ic u skolu za to, imat vozacku za tramvaj i da ih ima jako malo.

i ne kuzim, po meni je teze radit ovo o cemu covjek prica nego vozit tramvaj pa mi je logicno da ti treba vise iskustva.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 16.08.2005 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja znam ljude kojima je 4000kn super placa, i rade na istom poslu, svoj posal super odradjuju, samo sto u 3 godine nisu dobili povisicu... to je tada lopovluk... a nakon tri mjeseca je ipak to moguce da se poveca, al sve ovisi o kojoj se firmi radi... tako da se moram tu sloziti sa lekkeom, iako se nesmi skakati u zakljucke prerano, jer svi imaju obicaj dat tako nekakvu placu za prvu ruku...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 16.08.2005 11:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam, radi se o dizajnerskoj firmi.
da traze nekog studenta da im pise html tablice ("jer se mora vidjeti i na IE 4.0") i reze gifove, 3500 bi bila adekvatna placa. ali trazi se covjek s 3!!! godine iskustva i to ocigledno kreativac. mislim, moze firma bit i sa 5 zaposlenika i 2 klijenta, nije me briga, al niti jedan dizajner koji drzi do sebe i koji ima toliko iskustva, nece ni pomisliti da se javi za takvu mjesecnu placu. Da je pocetna 6000 pa da se moze povecat nakon 3mj ako dizajner dobro radi, ajde. al ovo...

mi zivimo u fakin drzavi gdje su sve zive cijene dumpane do minimuma.
gadi mi se to.
i ne mogu uciniti nista po tome nego osobno odbijat radit (fusheve) za male pare.

rant over. originalnom posteru sorry ako sam mu zasro thread.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 16.08.2005 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E da je meni bar 3500... ali bolje radit i sklupljat iskustvo nego visit doma...
Nije da kazem da je to u redu i dobro samo istaknut da nas ima kojima je i gore...
/pas is working for peanuts...

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 16.08.2005 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ne znam, radi se o dizajnerskoj firmi.
da traze nekog studenta da im pise html tablice ("jer se mora vidjeti i na IE 4.0") i reze gifove, 3500 bi bila adekvatna placa. ali trazi se covjek s 3!!! godine iskustva i to ocigledno kreativac. mislim, moze firma bit i sa 5 zaposlenika i 2 klijenta, nije me briga, al niti jedan dizajner koji drzi do sebe i koji ima toliko iskustva, nece ni pomisliti da se javi za takvu mjesecnu placu. Da je pocetna 6000 pa da se moze povecat nakon 3mj ako dizajner dobro radi, ajde. al ovo...

mi zivimo u fakin drzavi gdje su sve zive cijene dumpane do minimuma.
gadi mi se to.
i ne mogu uciniti nista po tome nego osobno odbijat radit (fusheve) za male pare.

rant over. originalnom posteru sorry ako sam mu zasro thread.


Bravo majstore!

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2005 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
lekke wrote:
Koji lopovluk.
U ZET se moze ic vozit tramvaj za 6000 kn, i nisu ti potrebne 3 godine iskustva.

*odmahuje glavom u neodobravanju*

jes, osim sta moras ic u skolu za to, imat vozacku za tramvaj i da ih ima jako malo.

i ne kuzim, po meni je teze radit ovo o cemu covjek prica nego vozit tramvaj pa mi je logicno da ti treba vise iskustva.


A ako covjek ima iskustva i dobar portfolio? cemu onda placa od 3500

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2005 12:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uf. ovo opet ide ko s onim prošlim oglasom ovog tipa. a dobro, ak se to tak radi, onda evo sam da javim da ni ja neću taj posao koji je oglašen, ono, da se zna... Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Guest






PostPosted: 16.08.2005 12:58    Post subject: Reply with quote

astolitu wrote:

A ako covjek ima iskustva i dobar portfolio? cemu onda placa od 3500

molim čitati !

3 godine iskustva znači da si počeo.
3500 početne plaće nije malo.

over & out.

trc
Back to top
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2005 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Potrebna znanja:
Illustrator/Corel/Freehand , Photoshop, InDesign,
Html(Deamweaver i sl.)/Flash
PS - Pdf Pripreme za tisak (pretežno offset i sito),


pa za ovo ti treba min 3g da naucis radit (pricam o freelanceru ,onaj koji bash radi svakodnevno s tim nauci i prije)...

@carr
brijem da se ovdje ne radi o tome koji je poso teze radit nego o tome kolko si placen za isti
a osim toga svaki poso je tezak pa i bit vozac tram

@burne
super placa je subjektivan pojam, u danasnjim uvjetima 4soma ti je dosta da platis rezije/hranu/obleku itd znaci osnovne potrebe
naravno sve ovisi o tome koliko stvarno volis posao kojim se bavis...
a sto se tice povisice to je definitivno lopovluk

@lekke
slazem se s tobom,bolje lezat nego radit za badava...
no tu dolazi i cinjenica kolko stvarno trebas lovu
evo recimo pas se vec javio na "natjecaj" Wink

Quote:
Moj poslodavac još ne zna da ja odlazim pa stoga ne dajem više informacija.
Detaljne informacije o firmi i poslu šaljem užem izboru kandidata nakon isteka natječaja.


pa mislim da bi mu i mogo rec Confused
btw ko raspisuje natjecaj ti ili poslodavac? Shocked

i na kraju the big question:kolka je ta "osjetno" veca placa?
jer 3 i pol soma je kriminal Exclamation

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 16.08.2005 13:02    Post subject: Re: Nasljednika/cu tražim! Add user to your forum ignore list Reply with quote

vee.jay wrote:
Potrebna znanja:
Illustrator/Corel/Freehand , Photoshop, InDesign,
Html(Deamweaver i sl.)/Flash
PS - Pdf Pripreme za tisak (pretežno offset i sito),
Poveliko iskustvo (cca 3 god) Smile

E sorry, ovo me sad zanima vise reda radi... znaci, traze cokca koji ce em radit web u html-u (tablama cim se ne trazi css, hehe), jos da zna i flash sto nije na odmet, te jos da poznaje offset i sitotisak... osim sto su to dvije oprecne tehnologije rada (rad za komp i rad za tisak) te se trazi 3 godine iskustva... mislim da je u tome najveci problem sa placom... jer znam kako je radit za sitnu lovu, ja sam radio pol radnog vremena za 1500-2000kn ovisno o prekovremenima, ali nikad nisu trazili od mene sve ovo... tako da full time rad za 3,5k kn mislim da se moram slozit sa lekkeom... jer jedno je iskoristavat studente, ljude sa nezavrsenom skolom/fakultetom ta tri mjeseca, ali bilo koja firma koja sebe cijeni moze dat probni rok od 1 mjeseca za 4.5k kn jer je to dovoljno da se vidi jel cokac radi timski dobro, jel radi dobro, ako ima 3 godine iskustva, onda je logicno da ce imat i pozamasan portfolio...

kako god okrenes, nije ni cudo da se masa ljudi okrece radit na crnjak... u tjedan dana za neki mini poslic dobijes 3.5k kn... a ostalo se odmaras... znaci nadjes par dobrih poslova, radis misec dana i tri odmaras... sve zbog toga sto su u biti poslodavci cicije... a znam jer sam radio kod takvih... to mi je mrsko... jako... jos kad vidim ljude koji su zavrsili fakultet pa da ih tako iskoristavaju (da, znam ljude kojima je tri miseca bilo 3, pa 3.5k kn pa su onda ka dali povisicu na 4.5k kn za jako dobre dizajnere...)

al dobro, sori na ovome, ja znam da je covik imao dobru namjeru i sve, a da smo ga mi offtopicali, ali ja sam morao ovo rec... znam da ima ljudi koji rade za tu lovu, jeb'ga i ja bi isto da moram, nebi se puno zalija, ali mi je uvik mrsko kad vidim sta se sve od covika trazi da dobije ovakav posal...

p.s. vaznu napomenu nisi dao - GDJE se nalazi ta firma u kom gradu tj. mislim da je i to vazan dio ovoga svega...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2005 13:13    Post subject: Re: Nasljednika/cu tražim! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

znaci nadjes par dobrih poslova, radis misec dana i tri odmaras...


a znaci tako to dalmatinci rade Wink Laughing

Quote:

p.s. vaznu napomenu nisi dao - GDJE se nalazi ta firma u kom gradu tj. mislim da je i to vazan dio ovoga svega...


pa u zg-u Rolling Eyes

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2005 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Anonymous wrote:
astolitu wrote:

A ako covjek ima iskustva i dobar portfolio? cemu onda placa od 3500

molim čitati !

3 godine iskustva znači da si počeo.
3500 početne plaće nije malo.

over & out.

trc


3 godine iskustva ja racunam drugacije, sorry- ako radis ko konj da naucis 2-3god,+3god rada+portfolio!!!!!!!
Ma ja sam radia i za 2500, jebiga
trenutno radim kao free lancer za Engleze i potplacen sam sta se tice Engleza, a za nase uvjete sam presretan

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
xxx



Joined: 29 Jun 2005
Posts: 5

PostPosted: 16.08.2005 13:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Može reć ko šta hoće ali meni to za početak zvuči dobro.
Ja radim za 4200, u smjenama i imam radne subote.
Šaljem CV još danas!!! Razz
Back to top
View user's profile Send private message
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 16.08.2005 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Potrebna znanja:
Illustrator/Corel/Freehand , Photoshop, InDesign,
Html(Deamweaver i sl.)/Flash
PS - Pdf Pripreme za tisak (pretežno offset i sito),
Poveliko iskustvo (cca 3 god)


Burne ima pravo.......s ovim znanjem ću raditi ko freelancer i zaraditi ću trostruko više u puno manje vremena , jer sam sam sebe naučio i unaprijedio.......a ne da sve ovo naučim i onda dođem kod nekog "dojdeka"i da me izrabljuje......drugo je kad bi se skupilo par ljudi i osnovali firmu gdje bi svi zajedno učili,unaprijeđivali i imali jednake plaće ovisno o projektima koje rade......ili da je to neki "tim" maldih dizajnera i programera i svi žele jednako i dobro raditi i probiti se na tržište , svaka čast "count me in"...ali ovako ne ne........

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 16.08.2005 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Anonymous wrote:

molim čitati !

3 godine iskustva znači da si počeo.
3500 početne plaće nije malo.

over & out.

trc


WTF?! 3 godine iskustva znači da si počeo?! Ako si s 3 godine početnik onda šta je oni bez ili sa 6 mjeseci iskustva? E i da ne bi bilo zabune ja kad sam tražio posa ima san 4-5 godina iskustva ka freelancer i znao koristit sve programe ali to me nije pitalo nego je gledalo u radnu knjižicu koliko iman upisano, ako misliš na 3 godine korištenja programa onda se to napomene i opet ako 3 god. koristis te programe opet nisi početnik...

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2005 15:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PAS tek sam sad skuzio da imas isti sig ko i ja Question

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.08.2005 23:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

r3dsc0rpi0n wrote:
@carr
brijem da se ovdje ne radi o tome koji je poso teze radit nego o tome kolko si placen za isti
a osim toga svaki poso je tezak pa i bit vozac tram

svaki je posao tezak, i nebi ulazio u tu diskusiju, htio sam samo istaknuti da je usporedjivati vozaca tramvaja koji radi za ZET koji ima monopol u zagrebu te kojih ima manje nego registriranih usera na ovom forumu, i dizajnera kojemu svaki dan konkurencija iskace iz dnevnih boravaka - malo bezveze.

astolitu wrote:
A ako covjek ima iskustva i dobar portfolio? cemu onda placa od 3500

financijski plan firme je takav?
nemaju vise para za dat?
ne zele dat vise? oce sve za sebe?
ko zna?
jel to vasa/nasa briga? ko oce radit ce za te pare, ko nece nek kopa nos doma.

el se ljutite kad jedan mobilni operater dumpa cijene drugom mobilnom operateru ili svi zajedno trljamo ruke "jupi jupi, sad pricamo 1 minutu za cijenu 15"?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 17.08.2005 09:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
el se ljutite kad jedan mobilni operater dumpa cijene drugom mobilnom operateru ili svi zajedno trljamo ruke "jupi jupi, sad pricamo 1 minutu za cijenu 15"?

Hehehe, mislim da zadires u temu monopolizma, spletki i pljacke postenih korisnika Wink
fala Bogu da trljamo ruke, zato sto su te cijene razgovora ionako previsoke i dovoljno su zaradili do sada, tako da si mogu priustiti luksuz od smanjenja cijene za minutu... uostalom, do sad su mogli racunati i po sekundi Razz

mislim da je to malo neusporedivo, jer jedno je kad pocinjes sa 0 korisnika, odnosno 1000 jer das svojim zaposlenicima, ali kada imas 500.000 korisnika, onda se zamislis i naravno da si mozes priustiti spustanje cijena.

ali kada ti treba dobar i kvalitetan radnik, onda nemos pocet s niskom cijenom. Ne smatram ja da je to mala para, da se razumimo, i vjerojatno puno njih ode, ali problem je sto to nije jedina takva firma... normalna placa jednog dizajnera koji treba znati puno vise od samog dizajna i jedne primjene (tipa html/css web dizajner) i poznavanja jedno 10 razlicitih primjena. problem nasih firmi je sto ne kontaju da trebaju imati nekoliko ljudi za slicne poslove, jer onaj ko zna radit web i ko je, neznam, vrhunski u svom poslu, nemora znat radit i flash i pripremu za tisak. Onaj koji tri godine ima vrhunske radove u web dizajnu, sa iskljucivo flash stvarima, al nije logicno, radit ce flash, zasto ce se zamarati staticnim webovima ili printom... to je stvar.

ali nase firme, one traze wunderljude koji ce znati sve raditi tako da mogu uvaliti jednom coviku 5 razlicitih tipskih poslova i da placaju samo jednoga. mislim da u tom slucaju, ako se radi sve to, placa treba biti znatno veca, jer nije isto napraviti jedan web od 5 strana i jedan portal, te nije isto napraviti letak ili casopis od 200 strana...

mislim da se ode mozemo sloziti... ako cu ja radit web, i to iskljucivo MALE webove do 5 strana, meni odgovara placa od 3-5k kn, ako cu ja raditi tu i portale, pa jeb'ga stari ocekujem barem 2k vise taj mjesec. ako cu raditi i prepress, onda mislim da ce ta placa morati zadovoljavati uvjete rada, jer bez prekovremenih to ne ide, a i samo znanje koje ja moram davati trazi barem 7-8k (sto bi i bila realna placa u nasoj drzavi za dizajnere + bonusi i ostalo, naravno), te eventualno 9-10+k u firmama koje zaista dobro posluju...

znam ja da se placa i porez i ovo i ono, ali kako ljudi ocekuju da mladi nece utec iz zemlje, em im se stalno podize zivotni standard, em place ostaju nize... nije ni vani sjajno, al ti ode ni ne daju puno sanse za se probit... i onda pitate ZASTO se ljudi zale na ovakve stvari... eto zasto... trazi se sve a daje se nista...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 17.08.2005 10:34    Post subject: vas "dizajnera" je ko dreka Add user to your forum ignore list Reply with quote

nema ruku - nema čokolade.

ni mali ninja nije odmah učio karate ... prvo je bilo wax on wax off Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.08.2005 11:47    Post subject: Re: vas "dizajnera" je ko dreka Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
nema ruku - nema čokolade.
Very Happy
good one

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 17.08.2005 11:53    Post subject: Re: vas "dizajnera" je ko dreka Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
tRC wrote:
nema ruku - nema čokolade.
Very Happy
good one


Indeed :piš:

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 17.08.2005 12:21    Post subject: Re: vas "dizajnera" je ko dreka Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
ni mali ninja nije odmah učio karate ... prvo je bilo wax on wax off Wink

KK rulez

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group