Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Skripte za replaye(demoe)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 10.12.2003 01:45    Post subject: Skripte za replaye(demoe) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uglavnom napravio sam skriptu za upload replaya iliti demoa(kako su igraci igrali odredjenu partiju warcrafta)
e sada..trebao bi ubaciti mape u tu skriptu.
imam jpg slikice ali naziva su npr. (4) Gnoll Wood.jpg
da li bi nekako mogao pomocu funkcija za direktorije prelistati cijeli direktorij i ispisati u list box sve mape, ali samo Gnoll Wood. pa da ja u skripti dodajem ostalo.

U basicu se jos sjecam da je bilo da si mogao citati samo odredjene karaktere npr.
mid(2,3) to bi kao citalo od 2 karaktera slijedeca 3.

P.S. Nedami se pisati 20-ak listboxova ako to mogu ovako napraviti. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 10.12.2003 03:09    Post subject: Re: Skripte za replaye(demoe) Add user to your forum ignore list Reply with quote

aj sad procitaj kaj si napisao pa sam sebi probaj rastumacit kaj zapravo hoces.
haloooo, izrazavanje, osnovna skola!

- vjerojatno ne bi trebao ubaciti mape u skriptu nego pomocu skripte napraviti nesto s tim mapama. sto bi tocno zelio napraviti?
- u kojem jeziku radis?

Quote:
imam jpg slikice ali naziva su npr. (4) Gnoll Wood.jpg

di imas te slikice, lokalno na disku ili vec uploadane na server.

Quote:
da li bi nekako mogao pomocu funkcija za direktorije prelistati cijeli direktorij i ispisati u list box sve mape, ali samo Gnoll Wood. pa da ja u skripti dodajem ostalo.

koje ostalo ?

sigurno se moze napraviti. ak sebi i nama objasnis sto stvarno zelis, mozda ti netko i uspije pomoci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 10.12.2003 14:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@vanja: ma covjek jednostavno oce obraditi string da iscupa odredjene karaktere.

nisi napomenuo u cemu radis, asp-u ili php-u

ako je u asp-u onda
string=mid(4, len(string))
ili
string=right(string, len(string)-4)
ako sam fulao za koji karakter simo-tamo, primijetit ces.

a php neznam, neznam kako on tretira karaktere, sigurno postoji funkcija ko "mid" iz VBscripta

i ovo ti je bolji nacin jer onda samo kad oces dodati novu mapu uploadas Ime_mape.jpg i automatski ti refresha listbox, nemoras jos i to raditi.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 10.12.2003 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako je php: http://hr.php.net/manual/en/ref.strings.php
ako imas neki konkretan zahtjev, pliz detaljiziraj, ovo kaj ti hoces se da izvest na dosta nacina... funkcija koja bi ti mogla koristiti recimo: http://hr.php.net/substr

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 10.12.2003 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

psychopod, uvjek si kompliciras zivot a ja ne znam zasto..
zasto nebi kreiro tablicu u mysqlu koja bi imala:
id
ime mape
slika mape

i onda sa jednostavnim queryem slozis dropdown i problem rjesen. ne moras prelistavat direktorij, renejmat nadjene fajlove itd.
eto, samo alternativno rjesenje, a sto se tice ovog direktorijskog prelistavanja - pa 'es ti puko? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 10.12.2003 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oprostite sto nisam specificirao jezik. php je.
i htio bi da u skripti pregledam direktorij i ubacim name-ove slika u string i samo maknem sve osim imena mapa. i tako izlistam u listbox. a kasnije u skripti dodam
"(4) ".$imemape.".jpg" itd.
ali ovo od maxy-a mi izgleda dobro. jel kasnije onda mogu dodavati ostale mape.

uglavnom hvala decki pogledat cu sve linkove koje ste dali.

P.S. Zasto da bude jednostavno kada moze biti komplicirano? Cool
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 10.12.2003 19:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

izvoli. nije komplicirano kad suvislo napises sto ti treba, koji su ti inputi i koje trebas outpute.

Code:

<?php

$dir_path = '.'; // za current working dir, ili napisi full path
$remove_non_matches = true; // da li da iz liste izuzme non matching fajlove ili da ih ostavi

if ($handle = opendir($dir_path)) {
    while (false !== ($file = readdir($handle))) {
        if (is_file($file) && $file != "." && $file != "..") {
            /*
            ovo ce srediti fajlnejmove ako su u obliku koji si gore napisao:
            otvorenazagrada brojjedanilivise zatvorenazagrada razmakopcionalno imemape tocka jpgiligif
            ce zamijeniti sa:
            imamape
            */
            if ($remove_non_matches) {
                $file_new = preg_replace("#^\(\d+\)\s*(.*)\.(jpg|gif)$#i", "\\1", $file);
                if ($file == $file_new) continue;
                $file = $file_new;
            } else {
                $file = preg_replace("#^\(\d+\)\s*(.*)\.(jpg|gif)$#i", "\\1", $file);
            }
            $files_array[] = trim($file);
        }
    }
    closedir($handle);


if (is_array($files_array)) {
    $files_array = array_unique($files_array);
    sort($files_array);
    foreach ($files_array as $file) {
        echo $file.'<br>';
    }
}
?>
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 10.12.2003 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nadovezao bi se na vanju: za current working dir se moze iskoristiti getcwd(); :>
makar ovaj sistem radi, imho je bolje preko baze storati podatke o thumbnailovima za pojedine mape koje se onda iskoriste u replay opcijama. ali to je samo moje skromno misljenje.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 11.12.2003 01:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala njavi( Very Happy kako ovo perverzno zvuci)
napravit cu ovako, a i s bazom. uglavnom s bazom ima posla kao i sa listboxom, samo kasnije onda ima manje..

napravit cu na oba nacina cisto radi prakse..
hvala ponovo.
a sada ako mozete pogledati zend i virtual hostove bio bi zahvalan Smile

P.S. ako mi nesto ne bude jasno pitati cu tu. jer zelim razumjeti sta radim, ne kopipejstati Wink
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 11.12.2003 12:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Virtual hostovi, nemoj zend studio mijesat u pricu, virtualci su vezani za konfiguraciju apachea. Ne znam da li Zend ima u sebi rijeseno konfiguriranje apachea, nemamo ga instaliranog. Ovo radi sigurno, i naucit ces tko-koga-zasto.

Postoje dvije vrste virtualnih hostova, name based i IP based. Vise informacija na:
http://httpd.apache.org/docs/vhosts/name-based.html#namevip
Ti ces vjerojatno koristiti name based.

Prvo trebas srediti mapiranje domena na tvoju lokalnu ip adresu. To radis u hosts fajlu (NT/2000/XP: windowsDir/system32/drivers/etc/hosts). vodi racuna da fajl mora biti bez extenzije
Npr, dodaj linije:
192.168.0.1 njava.web
192.168.0.1 test.web

snimis, dignes command prompt i okines:
ping njava.web
ili
ping test.web

trebao bi dobiti output tipa:
Code:

Pinging njava.web [192.168.0.1] with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=128
Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=128

Ping statistics for 192.168.0.1:
    Packets: Sent = 2, Received = 2, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms


Ako je to okej onda idemo dalje, httpd.conf

prvo treba setirati adresu na kojoj ce server slusati zahtjeve za virtualnim hostovima. tu pises ip adresu koja ti je definirana na kompu

NameVirtualHost 192.168.0.1

nakon toga (ispod) setupiras prvi virtualac. on je ujedno i defaultni virtualac koji ce se javljati na toj adresi

<VirtualHost 192.168.0.1>
DocumentRoot D:/Html
ServerName njava.web
</VirtualHost>

i nakon toga, na isti nacin, ostale virtualce

<VirtualHost 192.168.0.1>
DocumentRoot D:/Html/test
ServerName test.web
</VirtualHost>

restartas apache i u browseru upises
http://njava.web
i trebao bi dobiti listing fajlova ili defaultnu stranicu (ako postoji) iz direktorija koji si naveo u DocumentRoot

Napomene:
- ip adresa -> ja sam pisao na primjeru 192.168.0.1, promijeni da odgovara tvom setupu
- definicija VirtualHost -> napisao sam samo osnovne direktive koje su potrebne da bi se virtualac vidio. ako te nesto konkretno zanima pitaj, a vise informacija procitaj na:
http://httpd.apache.org/docs/mod/core.html#virtualhost
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 11.12.2003 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne koristim name based, ali tnx enivej..
i mislio sam na zend server..
modificirao bi httpd.conf, ali zend bi mi presretnuo svaki put.

sada sam instalirao phpdev i lijepo sve radi. ne moram se muciti ni phpmyadmin ni sql.
a zend server je gonne..debilan je, malo radi, malo ne radi..
enivej hvala na trudu.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group