Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Freelance account naplata

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Potražnja
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vee.jay



Joined: 24 Jun 2004
Posts: 52
Location: croatia

PostPosted: 22.08.2005 13:27    Post subject: Freelance account naplata Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ostvario sam prve kontakte sa stranim ponuđačima (engleska, USA) za design poslove. Problem je ako prihvate moju ponudu kako im naplatiti. Embarassed
Koji bankovni račun (i kakav) otvoriti da mi oni lijepo mogu platiti preko neta?
Primjetio sam da se u većini slučajeva koristi PayPal ali koliko znam to ne šljaka u Hrvatskoj Rolling Eyes zar ne?

Pregovori se primiču završnoj fazi pa ne bi bilo baš uputno da se osramotim Embarassed

Eto , Unaprijed hvala za svaku pomoć

_________________
mali studio ... velikih ideja
http://www.malistudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 22.08.2005 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

otvori si devizni račun, mislim da je to najbolja varijanta
(paypal nula bodova)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 22.08.2005 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odeš u zabu i otvoriš devizni i trazis internet bankarstvo, dobit ćeš onaj mali token, i to ti je to, mozes preko toga kontrolirat sve svoje racune koje imas u zabi(ziro, tekuci, devizni), ja tak imam, mada ti i ne treba internet bankarstvo da bi ti netko nes uplatio...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vee.jay



Joined: 24 Jun 2004
Posts: 52
Location: croatia

PostPosted: 22.08.2005 21:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na oba odgovora Smile

_________________
mali studio ... velikih ideja
http://www.malistudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 22.08.2005 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

devizni račun, da, i dogovoriš plaćanje "bank transfer"-om, dakle izravnom uplatom. provizije su ti manje nego na čekove i nešto brže stiže novac. Ako očekuješ mnogo sitnih poslova i/ili ljudi inzistiraju na plaćanju preko neta, imaš moneybookers.com. Koristio, zadovoljan. Bank transfer je ipak bolji, jer ti moneybookers naplaćuje proviziju kod povlačenja sredstava na tvoj račun u banci - inače ti stoje tamo pa ih možeš koristiti ako i ti plaćaš nešto tim putem i onda je jako isplativa shema.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 22.08.2005 22:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imas par varijanti provjerenih:

1. www.moneybookers.com - radi, frend ga koristi ali ne znam detalje...
2. www.ikobo.com - super je ali je support ocajan (pise da mozes a ne mozes gledat stanje na bankomatu), svejedno radi i cisto je i jednostavno. Dobijes CC doma Visinu i peglaj po bankomatu (1,5$ je podizanje ali to ti je zanemarivo) a ti klijentu das broj accounta kod njih i direktno se lova prebacuje (mislim da 3,5% uzimaju)
3. www.2checkout.com - napravis store front na webu njihovom i svaki mjesec imas transfer love na svoj bankovni racun, najbolje moguce rjesenje. Platis 50$ za otvaranje racuna i miran si (+postotak za svaki payment ali neki skroz mali, mislim <1%)

Ovo sa bankama isto tako radi ali je malo nezahvalno (puno je posla sa njihove strane) + imas razlicite tarife ovisno koja kombinacija banaka...
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 22.08.2005 22:46    Post subject: Reply with quote

evo samo pitanje da ne otvaram novu temu...
Kada ti sada radiš freelance,kako možeš imati prihode ? Pa nisi firma !
Jel se smatra isto na crno ili ? Ajde mi malo to objasnite !

Hvala !
Back to top
WiCkED



Joined: 20 Mar 2005
Posts: 95
Location: Varaždin

PostPosted: 22.08.2005 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Anonymous wrote:
evo samo pitanje da ne otvaram novu temu...
Kada ti sada radiš freelance,kako možeš imati prihode ? Pa nisi firma !
Jel se smatra isto na crno ili ? Ajde mi malo to objasnite !

Hvala !
Možeš sklopiti ugovor o djelu, na što idu sva davanja državi.. Isto tako to na kraju godine moraš "napomenuti" u poreznoj prijavi i tako to... Mada ako mozes ikako probaj prek student servisa, manje su davanja, ispadne vise love... To je sto se domaceg poslovanja tice po mojim saznanjima... A sa stranim nisam imao takvih iskustava...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 23.08.2005 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A ja koji idem u srednju školu ?
Kako ja mogu raditi ?

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
MadrFakr



Joined: 06 Jul 2005
Posts: 7
Location: Knin

PostPosted: 25.08.2005 00:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, ako imas znanja Smile sve se moze Wink
Back to top
View user's profile Send private message
snoop



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 1

PostPosted: 31.08.2005 20:40    Post subject: ugovor o djelu Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam pitanja!
kako treba izgledati ugovor o djelu? radim nekakav honorarac i ne želim da me oderu!
kako se to prijavljuje u poreznoj prijavi?
treba li mi žiro račun ili može i tekući?
Back to top
View user's profile Send private message
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 31.08.2005 21:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Join the dark side my son... i muči - what they don't know cant hurt them...or you.

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
V.U.K.



Joined: 07 Dec 2006
Posts: 10

PostPosted: 19.01.2007 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Guglajte iKobo scam, uglavnom ne preporucujem Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Potražnja All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group