Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
interaktivna karta karlovca

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 23.08.2005 19:55    Post subject: interaktivna karta karlovca Add user to your forum ignore list Reply with quote

zdrao.

Dakle, htio bi komentare (zamjerke, bagove) na jedan nas projekt. Radi se o interaktivnoj karti Karlovca za web.

Cilj nam nije bio napraviti jednu samu kartu (znači nacrtati ju u Flashu) nego napraviti cijeli sustav za prikazivanje raznih karata u flashu po nazivu flashMAP.

Same karte su kompatibilne s mobyMAP kartama, tj. izrađuju se u istom editoru (mobyMAP editor - koji je isto naš proizvod) u kojem se rade i karte za mobyMAP i pospremljene su u istom formatu.

To vam omogućuje da iste karte prikazujete recimo preko mobyMAP-a na mobitelu i preko flashMAP-a na web stranici.

Sam flashMAP preglednik ima mogućnosti traženja ulica, zumiranja, cacheiranja određenih segmenata (samo karta, samo objekti), kategorizacije objekata i ostale điđe miđe...

Od tehnologije tu je Flash za prikaz karte, php i mySQL se koriste za spremanje i web based administraciju podataka, XML za komunikaciju baza<>flash i mobyMAP tehnologiju (mobyMAP editor tocnije) za izradu samih karata.

Imamo jos BETA varijante samog preglednika u PHP-u i Javi ali ipak nista nije popularno i pristupacno kao Flash...

Karta Karlovca se nalazi na službenim web stranicama grada Karlovca
http://www.karlovac.hr i to ovdje:
http://www.karlovac.hr/karta/karta-2.htm

Jos bi htio reci u vezi ovog projekta
- znam da mozda stvar jos nije ispolirana do kraja i ima neke bagove i glitcheve (printanje recimo..), ovo je ipak nekakva radna verzija jos
- htio bih se zahvaliti scip-u i Ivanu Podrugu (e1) na korisnim savjetima

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 23.08.2005 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni to izgleda jako dobro Applause
jedino mi fali tražilica objekata ili ulica..
još jedna sitnica - da se popup prozor (onaj s opisom objekta i fotografijom) automatki zatvori kada se klikne na nešto drugo na karti..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 24.08.2005 09:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
meni to izgleda jako dobro Applause
jedino mi fali tražilica objekata ili ulica..
još jedna sitnica - da se popup prozor (onaj s opisom objekta i fotografijom) automatki zatvori kada se klikne na nešto drugo na karti..

trazilica ulica ima (kliknes na "Lista ulica"), a trazilicu objekata i ovo za popup cu uzet u obzir...hvala

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 24.08.2005 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, nema ništa na linku, naslov i footer, crna pozadina?.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 24.08.2005 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stranica na kojoj bi se trebala nalaziti karta Karlovca je prazna.

Mala opaska na MobyMap

Prvo: aplikacija mi je ok. Koristio sam ovo ljetu kartu Pule.

Drugo: aplikacija se ruši kod svakog pokušaja pristupanju legendi karte (Sony Ericsson T 630)
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 24.08.2005 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle, moja isprika, nesto sam bio ukebao ga pa je preloader pocinjao od 50%.

sada bi sve trebalo raditi, ako nece probajte vi kojima nije radilo ocistiti cache.

ako vam svejedno ne radi moze jos koja informacija, koji browser, verzija flash playera, da li vam druge flash stranice rade (tipa mi3 evo)..hvala puno..

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 24.08.2005 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

<script type="text/javascript" src="http://karlovac.infinum.hr/"></script>

http://karlovac.infinum.hr/ could not be found. Please check the name and try again.

go fix!1 :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.08.2005 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
<script type="text/javascript" src="http://karlovac.infinum.hr/"></script>

http://karlovac.infinum.hr/ could not be found. Please check the name and try again.

go fix!1 Smile

aaaaa, domena se prebacivala na novi server pa nije radila, sad bi konacno trebalo sve raditi (iako nisam siguran da li se domena posvuda propagirala).

ispricavam se na problemima, nisam znao da ce se carnet bas jucer sjetiti progurat domenu (nikad neznas s njima).

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 25.08.2005 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jebemti, restekpa!1 :)

ovak - lista ulica - upisem "cesta" -> trazi - i nadje mi tri puta "Drzavna cesta E65"
to je zato sto se cesta crtala u 3 linije il?
inace, bila bi mi super fora ko u photoshopu, sa stisnem space i da mogu sa rukicom micat kartu, oni gumbici gore su malo nespretni i ne mozes sa njim brzo ic
aha.. me stupid... to se moze :))) samo mi je zbunjeno sto je uvijek isti kursor koji govori "tu mozes kliknut", mozda da ga zamijenite sa "tu mozes kliknut i vuc?" :)

btw - infinum - vasa firma? lepo, lepo :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.08.2005 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
jebemti, restekpa!1 Smile

ovak - lista ulica - upisem "cesta" -> trazi - i nadje mi tri puta "Drzavna cesta E65"
to je zato sto se cesta crtala u 3 linije il?

jes, ceste su polilajnovi, ali ocito ovaj je bio u 3 razlicita polilajna, budemo sfixali.

che.UP wrote:
inace, bila bi mi super fora ko u photoshopu, sa stisnem space i da mogu sa rukicom micat kartu, oni gumbici gore su malo nespretni i ne mozes sa njim brzo ic
aha.. me stupid... to se moze Smile)) samo mi je zbunjeno sto je uvijek isti kursor koji govori "tu mozes kliknut", mozda da ga zamijenite sa "tu mozes kliknut i vuc?" Smile

hm, kad si iznad necega sta mozes kliknut (recimo cesta ili objekt) onda ti je kursor "strelica".
kad si iznad necega sta mozes kliknut i vuc onda ti je kursor "rukica".
ne kuzim sta te zbunjuje, da nisi pijan? Smile

che.UP wrote:
btw - infinum - vasa firma? lepo, lepo Smile

jes, jos kad bi nasli vremena i digli sajt i sve projekte gore Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 25.08.2005 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jebate.... Applause TZAR!!1 TZAR!!1 TZAR!!1

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group