Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pomoć oko Illustracije!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 26.08.2005 19:36    Post subject: Pomoć oko Illustracije! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebao bih malu pomoc oko Illustracije, radim u Illustratoru CS2 i totalni ali totalni sam n00bie pa bi me zanimalo ja sam sada nacrtao svoj crtez jednog robotica i sad kako da ja tog robotica pobojam u Illustratoru, evo slikice: http://www.anestetik.com/roboman.gif

I kako da promjenim boju u backgroundu???

Nemojte se smijat znam da je glupo pitanja al eto.... Mora netko i gluposti pitat!
Embarassed Embarassed Embarassed

Puno puno hvala (unaprijed)! Very Happy

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.08.2005 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boju u backgroundu promijeni tako da staviš obojani kvadrat u najdonji layer

robotića pofarbaj sa onim novim Magic Fill tool ili tako nešto... ali ga prije toga sretnije nacrtaj Surprised damn!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 26.08.2005 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro Suliene nisam bas tak glup kak se cini skuzio sam to i sam al mislio sam postoji li koji drugi nacin da se crtez oboja ako mu linije nisu spojene! =)

Al thnx!

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 26.08.2005 21:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Definicija:
vector graphics

The representation of a digital image as points, lines and other geometric entities.

Što točno pitaš, kako obojati vektorski shape koji to nije?

Ako želiš imati ove nespojene crte na gornjem layeru, iscrtaj robota na layerima ispod pa to ispuni bojom.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 26.08.2005 21:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije bas jasan taj vektor a nigdje da nadjem neki pristojan tut ili knjigu koja govori o tome od samog pocetka do kraja.... Shocked

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 26.08.2005 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da imaš krivi pristup - to ti zvuči kao da kažeš "gdje više da nađem tu knjigu u kojoj piše taj web od početka do kraja"

dao sam ti negdje već link na početničke tutoriale...pojašnjenje za početak - vektorska se grafika bazira na vektorskim oblicima, odnosno crtama, krivuljama i likovima koji nisu definirani točkama na način na koji funkcionira rasterska grafika već je lik određen linijom koja ga omeđuje, zahvaljujući čemu ne gubi kvalitetu povećavanjem.

uzmi neki gotov crtež u Corelu, Ai i sl. i brzo će ti postati jasno kad ga pročačkaš.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.08.2005 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Dobro Suliene nisam bas tak glup kak se cini skuzio sam to i sam al mislio sam postoji li koji drugi nacin da se crtez oboja ako mu linije nisu spojene! =)

pa čak i ja, koji nisam neki autoritet za vektor, znam da prije Live Painta nije postojao način da se ofarba slika kojoj su pathovi odvojeni objekti... znači, ne postoji Wink

za vektor pohvatat sve osnove su više nego dovoljni helpovi, pogotovo oni novi CS2 animirani... kad ideš na hardcore, web, drugi radovi i ljudi (a možda i koja knjiga) postaju tvoje područje proučavanja
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group