Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Sustavi za kontrolu verzije

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fanatic



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 81
Location: vienna

PostPosted: 16.08.2005 19:36    Post subject: Sustavi za kontrolu verzije Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo pitanje bi loker moglo i u Client-side, ali hajde da ne cjepidlacim...dakle, koristite li neki sustav za kontrolu verzije i ako da - koji? Kakva su iskustva? Vrti li vam se repository na serveru ili lokalno (npr. Tortoise)?

Moj je problem u tome da radim istovremeno na nekoliko kompjutera i da mi je vec muka od sinkroniziranja, pa rekoh ne bi bilo lose update-ati najsvjeziju verziju sa CVS servera, o timskom radu da niti ne pocinjem.

Medjutim, moj provider tvrdi da mi za instalaciju CVS servera treba fiksna IP adresa i trazi za to doplatu. Zna li netko kakvo alternativno rjesenje?

Ajd zdrao Smile
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 16.08.2005 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a sto ce ti cvs na hostingu? pa slozi si to kod sebe, tamo samo deployaj gotov kod

ja ti prodam staticku adresu na tvojoj kucnoj mrezi za 1/3 novaca koju provider trazi! Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
fanatic



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 81
Location: vienna

PostPosted: 16.08.2005 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Staticki IP vec imam na kucnoj mrezi (kabel flat rate), ali ne da mi se workstation zloupotrebljavat' kao server, odnosno ne vidim zasto bi doma vrtio server (osim apache/php/mysql itd. na 127.0.0.1) kada vec imam webhosting kojeg placam za 24/7.

A jer u neurednim vremenskim intervalima radim na nekoliko lokacija, bilo bi mi jako zgodno da imam, ako vec ne CVS server, a ono "remote repository" kod mog webhostera, kojem bi pristupao koristeci recimo webDAV preko SSH-a.

Na zalost, bojim se da to ne ide, barem meni (za sada) nije uspjelo. TortoiseCVS se moze setapirati da koristi lokani repository, ali, jer je TortoiseCVS samo client, remote ne ide. Jebat ga.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 17.08.2005 00:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ono za staticki IP je bila sala.

zasto ne napravis direktorij kod providera i tamo ne drzis source. dovoljno ti je samo FTPom uzimat/vracat fajle.
ako si vec toliko zaboravan da ne mozes popamtiti sto si radio, pisi si u text file u rootu tog dira (nikako u neki poddirektorij!!)

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
fanatic



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 81
Location: vienna

PostPosted: 17.08.2005 07:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a gdje su kontrola verzije, roll back, konflikt management i ostale blagodati?

naravno da je moguce osloniti se na vlastito pamcenje + dokumentaciju (pokazite mi developera koji se da nagovoriti da azurno dokumentira svoj kod, jebi ga, kada pritiscu rokovi najlakse se rijesiti tog balasta, ne?) ali kada istovremeno radis nekoliko projekata, neke od njih i u timu, onda sustav za kontrolu verzije i nije tako bedasta stvar.

@ lekke: sto, znaci ne mozes mi prodati IP za EUR 3,- godisnje?
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 17.08.2005 08:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fanatic wrote:
a gdje su kontrola verzije, roll back, konflikt management i ostale blagodati?

naravno da je moguce osloniti se na vlastito pamcenje + dokumentaciju (pokazite mi developera koji se da nagovoriti da azurno dokumentira svoj kod, jebi ga, kada pritiscu rokovi najlakse se rijesiti tog balasta, ne?) ali kada istovremeno radis nekoliko projekata, neke od njih i u timu, onda sustav za kontrolu verzije i nije tako bedasta stvar.

@ lekke: sto, znaci ne mozes mi prodati IP za EUR 3,- godisnje?


Prvo cu ti se ispricat za svoje lame pokusaje da ti pomognem, tek je sad situacija jasnija da radis sa vise racunala na razlicitim lokacijama, i da ne radis sam. Normalno da ti treba CVS i mislim da nema druge nego da izbrojis zelembace za staticki IP kod svog providera.

Salu za staticki IP vise necu dirati jer je ocigledno nisi shvatio (da ti netko proda staticki IP na tvojoj kucnoj mrezi je ekvivalent ko da placas nekome da jedes iz svojih tanjura)

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
fanatic



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 81
Location: vienna

PostPosted: 17.08.2005 09:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nema beda lekke, kakav bi ovo svijet bio bez zajebancije, ja sam po prirodi cinik, ne stedim sebe niti druge, ergo samo ti udri Very Happy

Kad si rekao da mi prodas staticki IP na vlastitoj mrezi, ja se uopce nisam bavio tehnickom izvodljivoscu i nisam pri tome mislio da mi hoces prodati interni IP 192.168.x.x vec externi. Ja doma vrtim kucnu mrezu koja je preko routera spojena na kablovski flat rate uz fiksnu IP adresu. Buduci da kod mog internet providera ima paketa s dinamicikom IP, rekoh covjek mi nudi da tu adresu fiksiram, nisam skuzio zajebanciju, kaj je - je Embarassed

Ali varijanta nije nerealisticna: instalirati server doma i na njemu recimo SubversionCVS (i web, mail itd. server, he he). Ali, zasto bih ja trosio struju i brinuo se da je server stalno up, da su instalirane najnovije zakrpe itd. ako zato vec placam mog web hostera? Osim toga ja bih se radije koncentrirao na development nego na sistem administraciju.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 23.08.2005 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako ti hosting provider podrzava python (a ne vidim zasto ne bi), mozda ti ovo moze posluziti: http://trac.edgewall.com/ - naravno, pod uvjetom da se negdje vrti Subversion ( https://secure.cvsdude.org/accountUpgrade.pl - ovi imaju i free plan, mozda moze posluziti )...
Mozda mozes i pokusati otvoriti account za neki svoj "fake" project na sourceforge-u, freshmeat-u ili slicnom servisu, pa koristis njihov cvs i sve ostalo sto ti treba - to bi isto moglo biti neka vrsta rjesenja Smile

EDIT: dodan link i preoblikovao recenicu da ima smisla...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fanatic



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 81
Location: vienna

PostPosted: 29.08.2005 11:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sourceforge nije losa ideja, razmisljao sam o tome, ali problem je sto obicno radim na nekoliko projekta istovremeno, pa bi mi trebalo nekoliko fake-ova na SF-u sto je u svakodnevnoj prakticnoj upotrebi pomalo mukotrpno.

Takodjer sam pogledao moj account, cini se da moj provider ne podrzava phyton.

Izgleda kako je ipak najbolje rjesenje doplatiti staticnu IP adresu i vrtiti vlastiti Subversion CVS server. Rjesenje je standardno i opceprihvaceno sto bi trebalo osigurati dalji razvoj u buducnosti i dobru podrsku.

Nego, nije moguce da nitko od vas ovdje ne koristi neki sustav za kontrolu verzije?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group