Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
War Of The Worlds

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hrky



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 174
Location: Zagreb

PostPosted: 01.09.2005 16:58    Post subject: War Of The Worlds Add user to your forum ignore list Reply with quote

I nije mi baš nešto... možda sam previše očekivao?!

Zanimljivije su mi reklame za Ariel ili Persil nego taj film!

_________________
i'm Rick James, bitch!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 01.09.2005 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Los film, puno reklame nizasto...razocaranje godine po meni.

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 01.09.2005 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nikako mi film nije sjeo, gadno se razočarah...blah...bah...
Taj Spielberg tone sve dublje, pojeli ga specijalni efekti...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 01.09.2005 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iskreno, mene je film ugodno iznenadio...

- sviđa mi se kako je spielberg prepričao sf klasik iz rakursa američke "dysfunctional" obitelji (sličan motiv kao i u bliskim susretima i poltergeistu),
- odlično mi je kako je specijalne efekte i scenografiju stavio u službu priče (recimo, zgodan efekt kad se ljudi pogođeni od strane marsovaca pretvaraju u prašinu služi isključivo psihološkoj karakterizaciji cruiseovog lika koji prekriven tom prašinom ulazi u stan i lagano puca...),
- dakota fanning ima 10 (slovima: deset) godina i zaslužuje oskara za glavnu žensku ulogu,
- usporavanje frenetičnog akcionog tempa uz istovremeno podizanje suspensea tijekom epizode sa timom robbinsom jest minijatura dostojna hitchcocka...

i tako...

od kraja nisam ništa drugo ni očekivao, pa me standardno-sladunjavo-novoholivudsko-producentsko-deus-ex-machina okupljanje obitelji baš i nije dodirnulo...
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 01.09.2005 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:

od kraja nisam ništa drugo ni očekivao, pa me standardno-sladunjavo-novoholivudsko-producentsko-deus-ex-machina okupljanje obitelji baš i nije dodirnulo...

Da to je to s čim Spielberg uspije usrat film...
To je napravio i u Minority Report...bah

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 01.09.2005 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw, zaboravih...

izuzetno mi je drago što nema previše, producentima blockbustera dragih, objašnjenja... tako da nitko u filmu ne upire prstom u marsovska vozila i ne viče "oh my god, pretvaraju ljude u gnojivo i raspršuju ga po zemlji!!!"
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 01.09.2005 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Da to je to s čim Spielberg uspije usrat film...
To je napravio i u Minority Report...bah

minority report se, nažalost, previše oslanja na cruisea - koji je očajan.
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 01.09.2005 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
minority report se, nažalost, previše oslanja na cruisea - koji je očajan.

Nažalost stvarnost je takva da se cijeli Holywood danas oslanja na važnu njušku, koja bi kao trebala privuć publiku...nosit film...
Film (barem američki) više nije film i to je ono šta je najžalosnije Crying or Very sad

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Uncle.Joe



Joined: 30 Jun 2005
Posts: 106
Location: Zagreb | Croatia

PostPosted: 01.09.2005 20:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
-nakraju izvanzemaljci dobiju prehladu,ma dajjj...
-ma to samo Spielberg može!

_________________
Talking to me is like playing Basketball with a person in the wheelchairs, try me out I'm IN-VALID
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.09.2005 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma i prica mi nije bas totalno jasna
prvo ih ubijaju redom a poslje skupljaju Sad)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 01.09.2005 20:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
- dakota fanning ima 10 (slovima: deset) godina i zaslužuje oskara za glavnu žensku ulogu

mala roka stvarno Surprised
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 01.09.2005 20:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
dunga wrote:
- dakota fanning ima 10 (slovima: deset) godina i zaslužuje oskara za glavnu žensku ulogu

mala roka stvarno Surprised

Fakat...
Za I am Sam joj skidam kapu, skoro su mi suze navrle...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 02.09.2005 08:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uncle.Joe wrote:
Quote:
-nakraju izvanzemaljci dobiju prehladu,ma dajjj...
-ma to samo Spielberg može!


eeeee... pa baš i ne.

naime, film je ekranizacija knjige h.g. wellsa iz 1898 - prema kojoj je orson welles 1938 emitirao radio dramu koja je izazvala masovnu histeriju u sjedinjenim državama (drama je isfurana kao live broadcast sa terena, pa su ljudi pomislili da se radi o stvarnom napadu marsovaca)... postoji i verzija filma sa početka 50-ih, a u sva tri slučaja (knjizi, radio-drami i filmu) se radi o esencijalnim djelima pop-kulture.
Back to top
View user's profile Send private message
WiCkED



Joined: 20 Mar 2005
Posts: 95
Location: Varaždin

PostPosted: 02.09.2005 08:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Sulien wrote:
dunga wrote:
- dakota fanning ima 10 (slovima: deset) godina i zaslužuje oskara za glavnu žensku ulogu

mala roka stvarno Surprised

Fakat...
Za I am Sam joj skidam kapu, skoro su mi suze navrle...
Jooooj, kako je t mala meni isla na zifce u filmu. Tako se prokleto grozno dere, odvratno. Svaki put sam moral stisavati dok se ona zadere. Mogli su bar naci neko derište koje normalno cvili a ne ovo čudovište... Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 02.09.2005 08:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
ma i prica mi nije bas totalno jasna
prvo ih ubijaju redom a poslje skupljaju Sad)


nisi jedini Rolling Eyes

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 02.09.2005 08:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da se osvrnem na War of the Worlds;

film mi ok.
mene se jako dojmio nacin na koji je film snimljen - Spielbegova suradnja sa odlicnim timom ljudi opet se pokazala u najboljem svijetlu a to se vidi po efektima, kameri, scenografijama, osvjetljenju i samoj fotografiji.

Nadalje, tipicna prica o (kako je dunga rekao) dysfunctional obitelji se jos jednom pokazala kao standardna tema ovakvih i slicnih filmova jer je na njoj najlakse zaradit lovu. Ekipa u kinu cijelo vrijeme navija za glavne likove, mole boga da ne stradaju, tada se desi neka tragedija (poput onog kad mu je kao sin preminuo u "akciji") u obitelji da bi se na kraju ispostavilo da su svi ipak zivi i zdravi. Daklem zelim izraziti to manipuliranje publike koje je i vise nego potrebno u filmovima - a najvise se i vidi iz Špilbergovih filmova poput recimo (Terminal, Minority, A.I., The Last Crusade, The Hook, The Duel i sl.) u kojima je glavni lik nekako povezan sa svojim ocem, ima nekih problema sa ocem, ili je i sam otac i desavaju mu se neke stvari oko ocinstva itd itd.. dakle, family involved radnje u kojima je otac ili glavni protagonist ili usko vezan uz pricu - sve to obljepljeno zavrsnim happy endom. Nije da kazem nesto protiv Happy Endinga, ja obozavam happy endinge, nisam jedan od onih koji ce rec "joj ta americka kinematografija i njihov jebeni hepi ending" - svaki film je film za sebe, ima svoje UP's and DOWN's i tako ih po meni treba gledati a ne generalno bacat u kos i rec "ovo je smece, nemoj gledat".

War of the Worlds nije nista posebno, ali je po meni cisto oke.

u 2005 su izasle jos 2 verzije filma (doduse low budget verzije) a trenutno cekam da mi stigne War of the worlds sa legendarnim C. Thomas Howellom ("The Hitcher") u glavnoj ulozi.
vidio sam fotke, tooootalni trasheraj! Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dux_is



Joined: 01 Jun 2005
Posts: 43
Location: Zagreb

PostPosted: 02.09.2005 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alo, film sam (moram priznat') prespavao, ali ono kaj sam vidio
je klasicna komercijala patuljaste rase (tomek), no wtf film dobro drzi cestu

alo g. philleas fog, vas osvrt je vise nego i moram priznat da sam ga s gustom procitao
(kiponguddzob)

pozdrav... Cool
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 02.09.2005 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
film je ekranizacija knjige h.g. wellsa iz 1898 - prema kojoj je orson welles 1938 emitirao radio dramu koja je izazvala masovnu histeriju u sjedinjenim državama (drama je isfurana kao live broadcast sa terena, pa su ljudi pomislili da se radi o stvarnom napadu marsovaca)... postoji i verzija filma sa početka 50-ih, a u sva tri slučaja (knjizi, radio-drami i filmu) se radi o esencijalnim djelima pop-kulture.


gledo sam prije par godina to, zakon :) kak se zvao film?

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 02.09.2005 12:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
gledo sam prije par godina to, zakon Smile kak se zvao film?

ne kužim na što točno misliš - verzija iz pedesetih se zvala (logično) 'war of the worlds', a postoji i neki tv film od prije 20-25 godina, sa naslovom tipa "noć koja je prestravila ameriku" koji opisuje wellesovu radio dramu i događaje oko nje...

btw, svako tko voli wellesa bi trebao pogledati 'rko 281' - film o nastanku 'građanina kanea'
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 02.09.2005 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
postoji i neki tv film od prije 20-25 godina, sa naslovom tipa "noć koja je prestravila ameriku" koji opisuje wellesovu radio dramu i događaje oko nje...
E! to, tnx.

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group