Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
skarabej

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
burgija



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 19

PostPosted: 31.08.2005 23:56    Post subject: skarabej Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skarabej Online Museum of Old Family Photographs

http://www.skarabej.com
Back to top
View user's profile Send private message
F4usT



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 252
Location: Croatia / Čakovec

PostPosted: 01.09.2005 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najs. dobra ideja. jedino me smeta ona crta preko linkova...

_________________
sig.jpg
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 01.09.2005 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odličan sajt. Ne govorim o dizajnu.
d
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 01.09.2005 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

omg it's full of tables!!!1 :(

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 01.09.2005 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
omg it's full of tables!!!1 Sad

e zato nejdes samnom na Prodigy! (you css freak)
Laughing
(e sad sam skuzio da ces rec; "Pa ne bi ni iso na Prodigy" pa cu odmah odgovorit; "nemoras". Very Happy Wink )

---------------------

--khm. a sad sajt:
burgija, meni je koncept sajta ok. Previse mi je blijed (ta bijela boja me malo ubija, bila bi mi veca fora da si stavio nekakvu ispranu zutu.. onakvu kakva je na starom papiru jer vidim da imas malo tog nekog RETRO stiha). Logo gore mi se ne uklapa, "futuristican" je a i jpeg kompresija nije bas nesto - ako imas Photoshop onda si saveaj jpegove sa "SAVE FOR WEB".
folde, tj. ovo:


bi mogao zamjenit s necim drugom, primjerice prvo sto meni pada na pamet je pismo tj. omot od pisma tj. koverta (valjda zato sto ja imam doma tone ovakvih starih fotki upravo u tim kovertama).

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 01.09.2005 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sadržajno sajt odličan...
Sve ostalo bljedunjavo, sterilno...Ubije ga sva ta b(i)jelina
Logo gore (da citiram Mr.Phila Smile ) mi se ne uklapa...

I da prekriženi linkovi, kao i razmak izmedju na glavnoj navigaciji: no-no...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
burgija



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 19

PostPosted: 02.09.2005 12:48    Post subject: skarabej Add user to your forum ignore list Reply with quote

najs. dobra ideja. jedino me smeta ona crta preko linkova...

Hvala, meni crta ne smeta.
Back to top
View user's profile Send private message
burgija



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 19

PostPosted: 02.09.2005 12:51    Post subject: skarabej Add user to your forum ignore list Reply with quote

burgija, meni je koncept sajta ok. Previse mi je blijed (ta bijela boja me malo ubija, bila bi mi veca fora da si stavio nekakvu ispranu zutu.. onakvu kakva je na starom papiru jer vidim da imas malo tog nekog RETRO stiha). Logo gore mi se ne uklapa, "futuristican" je a i jpeg kompresija nije bas nesto - ako imas Photoshop onda si saveaj jpegove sa "SAVE FOR WEB". folder, tj. ovo: bi mogao zamjenit s necim drugom, primjerice prvo sto meni pada na pamet je pismo tj. omot od pisma tj. koverta (valjda zato sto ja imam doma tone ovakvih starih fotki upravo u tim kovertama).

Isprano žuta – nikako. Nemam namjeru oponašati stari papir, fleke na papiru i sl. što ostavlja dojam starinskog. Same slike su stare, a želio sam da one, kao glavni sadržaj, budu u prvom planu i da njihovom dojmu ništa drugo ne pomaže.
Bijelo je i meni bljedunjavo i isprano, a baš takvo mi je jako lijepo. Uostalom “…beauty and imperfection go together wonderfully”. Stari sadržaj (fotke) i futurističan logo meni izgledaju kao dobar par. Sejvam slike u Photoshopu sa “Save for Web”. Koverta umjesto foldera, da, to bi bilo bolje rjašenje.
A, ako već imaš starih fotki, pošalji koju!
Back to top
View user's profile Send private message
burgija



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 19

PostPosted: 02.09.2005 12:53    Post subject: skarabej Add user to your forum ignore list Reply with quote

I da prekriženi linkovi, kao i razmak izmedju na glavnoj navigaciji: no-no...

Zašto “no-no”? Možda neki argument, ili ostaje sve na subjektivnom dojmu?
Back to top
View user's profile Send private message
burgija



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 19

PostPosted: 02.09.2005 12:56    Post subject: skarabej Add user to your forum ignore list Reply with quote

omg it's full of tables!!!1 Sad

E, onda pogledaj galeriju "at the table" Smile
Back to top
View user's profile Send private message
burgija



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 19

PostPosted: 02.09.2005 12:58    Post subject: skarabej Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne govorim o dizajnu.

Pa progovori, možda ti bude lakše!
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.09.2005 15:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na dnu - gomilu praznog mjesta. ispada da je to celija tablice odredjene visine - zaboga, zasto?
ove slike (logo i folderici) su lose eksportane, jako su lose kvalitete. mogle bi bit lijepse eksportane a da i dalje ne budu prevelike.

> ispred linkova je skroz bezveze jer je jednako veliko kao i slova, mozda da probas » puno lijepse izgleda. i da, razmak izmedju znaka i prvog slova rijeci izgleda bolje.

poradi na tih par detalja i bit ce lijepse.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 03.09.2005 15:18    Post subject: Re: skarabej Add user to your forum ignore list Reply with quote

burgija wrote:
I da prekriženi linkovi, kao i razmak izmedju na glavnoj navigaciji: no-no...

Zašto “no-no”? Možda neki argument, ili ostaje sve na subjektivnom dojmu?


Zato što ti je razmak između glavnih linkova oooooooogroman, a podgrupe zgurane...
I zato što ta crta kroz link meni osobno ne pridonosi nekakvoj estetici...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
I-one



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 03.09.2005 19:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sajt je fakat something što se sadržaja tiče!!!!
Glede dizajna akajaznam nije to valjda po mome ukusu...
Ja bi to isfurao full retro, ne staro, nego retro u stilu s fotkama. Kao predstaviti ih u okružju koje je blisko vremenu u kojem su nastale. Mislim da će se tako pojačati dojam samih slika, a ne baciti ih u drugi plan...
cheers Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
burgija



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 19

PostPosted: 05.09.2005 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sadržajno sajt odličan...
Sve ostalo bljedunjavo, sterilno...Ubije ga sva ta b(i)jelina
Logo gore (da citiram Mr.Phila Smile ) mi se ne uklapa...
U odbojnosti prema bijelom, praznjikavom, vidim nešto tipično, a priče o značenju boja odbacujem jer su neegzaktne i besmislene. Mišljenja o tome da je crvena strastvena, a narandžasta vesela i osvježavajuća smatram pomodnim predrasudama.
Mene npr. inspirira minimalistički crtež među kojima su oni od najljepši, sastavljeni od jednog poteza i puno bijelog prostora.


Last edited by burgija on 05.09.2005 22:14; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
burgija



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 19

PostPosted: 05.09.2005 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I-one wrote:
Sajt je fakat something što se sadržaja tiče!!!!
Glede dizajna akajaznam nije to valjda po mome ukusu...
Ja bi to isfurao full retro, ne staro, nego retro u stilu s fotkama. Kao predstaviti ih u okružju koje je blisko vremenu u kojem su nastale. Mislim da će se tako pojačati dojam samih slika, a ne baciti ih u drugi plan...
cheers Smile

Nikako nemam namjeru isfuravati stilove. Svjestan sam da će biti ljudi kojima vizualno ovo baš neće odgovarati, ali bijelo, isprano blijedo je moj stil. Važno mi je da napravim upotrebljiv site gdje se lako može doći do sadržaja. Naravno da su i subjektivna mišljenja o lijepom dobrodošla. Što se tiče komentara da su fotke u drugom planu, ne slažem se. Upravo suprotno, u prvom su planu. Nema bolje podloge za C/B fotku od bijelog. Dokaz za to su i stvarni muzeji. 99% ih ima zidove bijele boje. Zašto? Zato da ništa ne remeti promatračev pogled u sadržaj. Dokazano je da pojedine boje, na kojima se prezentira sadržaj djeluju tako da promatrač krivo interpretira boje ili dimenzije sadržaja. Npr. Slika na crnoj podlozi uvijek izgleda manja nego što realno je...
Back to top
View user's profile Send private message
burgija



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 19

PostPosted: 05.09.2005 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
na dnu - gomilu praznog mjesta. ispada da je to celija tablice odredjene visine - zaboga, zasto?
ove slike (logo i folderici) su lose eksportane, jako su lose kvalitete. mogle bi bit lijepse eksportane a da i dalje ne budu prevelike.

Možda sam u ljubavi za bijelim, a pogotovo za praznim prostorom malo pretjerao. Priznajem to je disfunkcionalno. Bio sam opterećen s tim da dobijem što laganiju grafiku, ali ipak – moglo bi biti bolje.
Back to top
View user's profile Send private message
burgija



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 19

PostPosted: 05.09.2005 22:21    Post subject: Re: skarabej Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="kakarinac"]
burgija wrote:
I da prekriženi linkovi, kao i razmak izmedju na glavnoj navigaciji: no-no...

Zato što ti je razmak između glavnih linkova oooooooogroman, a podgrupe zgurane...
I zato što ta crta kroz link meni osobno ne pridonosi nekakvoj estetici...


Mnogi su prigovorili crti preko linkova, meni se sviđa, razmislit ću.
Podgrupe su zbijene zbog toga da bude uočljivo kojoj grupi pripadaju (lica, za stolom – pripadaju galerijama). Ogroman prostor? Valjda je to subjektivno...
Back to top
View user's profile Send private message
I-one



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 06.09.2005 17:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Što se tiče komentara da su fotke u drugom planu, ne slažem se. Upravo suprotno, u prvom su planu.


Very Happy ma nisam to htio reći nego tvoj komentar na jedan post bio je da misliš da bi "starinski2 look odvratio pažnju s foki... pa sam htio objasniti da ne mora nužno biti tako, a ne da tvoj sajt gura fotke u drugi plan.
cheers
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
burgija



Joined: 31 Aug 2005
Posts: 19

PostPosted: 06.09.2005 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

check this!
http://www.tportal.hr/fset.html (naslovnica - tehnologija)

http://www.monitor.hr/index2.php

http://www.hrt.hr/vijesti/

http://www.pcchip.hr/?cmd=36&solo_id=6493

http://www.iskon.hr/tehnoklik/page/2005/09/06/0032006.html

Laughing Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group