Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3D U HRVATA JE DEFINITIVNO MRTAV....
Goto page Previous  1, 2, 3
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 17.06.2005 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

upravo uđoh u ured nakon prezentacije nekog mladog lika koji nam jepustio par minuta svojih animacija , skupljenih od po par sekundi reklame i slično..
jako dobro radi, i priča hrvatski.
tak da 3d nije mrtav
Back to top
View user's profile Send private message
hitman



Joined: 18 Jun 2005
Posts: 6
Location: Ludbreg

PostPosted: 18.06.2005 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj dojam nije negativan također. Npr. u elektrostrojarskoj školi u varaždinu čak je pokrenut besplatini tečaj maye za učenike.

_________________
http://www.skejt.tk - rendering for the first time
Bolje ispast glup nego iz aviona. (:
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Foxxy



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 115
Location: Osijek

PostPosted: 18.06.2005 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E nije Cool Jedan od rijetkih je i moj mali pametni braca Smile Svašta taj mali zna ^^ a tek mu je 16

Pogledajte ovaj filmić, snimljen je fotićem, efekti su 3D MAX - sve by my bro

Kao light saberom presjeca Agenta Smitha Smile

http://www.megaupload.com/?d=047WG99L

_________________
+++ MARINSHE - http://www.marinshe.com - FOTOGRAFIJA - http://marinshe.bloger.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Tomz



Joined: 19 Dec 2004
Posts: 66
Location: Osijek

PostPosted: 19.06.2005 16:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neizgleda loše dapače odličmo Smile Mali ima potencijala.

Ovo sam komentirao koda imam 20 godina iskustva sa 3d a stariji sam od njega samo 3-4 godine Confused Bolje da pokušam ponovno

Rad izgleda odlično! Kada sam ja imao 16 let nisam pojma imo što je 3d.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kensai_1



Joined: 07 Jul 2005
Posts: 1

PostPosted: 07.07.2005 20:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!
Evo da se i ja ukljucim malo u raspravu.
Slazem se s time da treba o 3d-u napraviti stranicu na hrvatskom,da između sebe malo raspravljamo jer ti ipak bude malo lakse.
A inace se modeliranjem bavim malo vise od pola godine i za sada sam zadovoljan kako mi ide.
Pozdrav.
Back to top
View user's profile Send private message
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 06.09.2005 10:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa s obzirom u kojem ste se broju odazvali na ovu temu, stvarno se ne bi moglo reci da je 3d mrtav ali živi zahvaljujuči nekolicini entuzijasta (nama). Ali nedostaje komercionalnog interesa za 3d, a ako i postoji interes, onda se prednost daje stranim tvrtkama, dok domaće krpaju kraj sa krajem. Ja sam imao OGROMNU sreću što se 3D posla tiće; imam par stalnih mušterija kojima izrađujem sve šro im treba; od web animacija, 3d vizalizacija arhitektonskih projekata, izrada logotipova, animacija za reklame... ali sve je to sitno jer i te firme za koje radim krpaju kraj s krajem. Problem je u tome što su ljudi ODUŠEVLJENI kada im nešto napravite u 3d-u, ali to oduševljenje splasne kada im velite cijenu (koja je puno niža od cijena firmi "izvana").
A zanimljiva je i situacija kada im pokažete gotovi proizvod; oduševljeni su, presretni, dižu vas i vaš rad u nebesa, nikad nisu vidjeli ništa bolje, itd, ali onda dolazi račun, a nakon toga to što su do maloprije hvali sad više nije dobro, pa bi trebalo mjenati ovo, pa ono... i tako svaki put...
Najgore je to što nitko nezna cijeniti taj posao, jer da bi uistinu znali cijeniti 3d grafiku, morate se baviti njome.
Neznam, možda se varam u svezi svega toga, ali moja iskustva su takva...Pa ako netko ima POZITIVNA iskustva, iznesite ih. Laughing

Ja namjeravam za godinu-dvije otvoriti tvrtku kojoj ce glavna djelatnost biti baš 3d. Nadam se da će mi uspjeti.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
demetrius



Joined: 19 Mar 2005
Posts: 35

PostPosted: 07.09.2005 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e kad sam ja imao 16 godina,nisam znao što je pc di je bilo modeliranje onda.
Back to top
View user's profile Send private message
Tomz



Joined: 19 Dec 2004
Posts: 66
Location: Osijek

PostPosted: 07.09.2005 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

demetrius wrote:
e kad sam ja imao 16 godina,nisam znao što je pc di je bilo modeliranje onda.


Pa koje si ti godište onda? Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 07.09.2005 16:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ja sam nedavno posjetio par firmi u Zagrebu i znas sta, ja nemogu vjerovat al dosao sam do zakljucka da bi Hrvati mogli napravit Shreka, i to onaj tehnicki dio, 3d animacija i motion capture. To sto kazes da se Hrvatske firme krpaju, to nije istina, u svi studijima gdje sam bio, uopce niko nista ne krpa, neki cak rade i poslove za strance, jedino je problem sto tih firmi ima premalo i previse posla za njih pa ONDA oni preusmjeravaju to prema vani. Zisku ?

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 07.09.2005 16:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hitman wrote:
Moj dojam nije negativan također. Npr. u elektrostrojarskoj školi u varaždinu čak je pokrenut besplatini tečaj maye za učenike.


U Varaždinu nemaš čovijeka koji zna mayu da bi mogao držat tečajeve, možda neke osnovne stvari, ja znam lika koji je BIO u Varaždinu na FOI, Toni Bratinčević, ode kao Intercepto, inace po meni najjaci environment artist u Hrvatskoj, koji zna apsolutno sve u MAYI. Taj sto drzi tecajeve, da zna koliko ljudi smatraju da zna, nebi gubio vrijeme nego bi se zaposlio u studiju.

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2005 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajde, molim te, napisi u kojim si to firmama bio i nesto o njima mozda.. samo ukratko ili bar imena ak nis drugo... mozda ce mi trebat jednog dana..=)
tnx

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 07.09.2005 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mali. wrote:
Ajde, molim te, napisi u kojim si to firmama bio i nesto o njima mozda.. samo ukratko ili bar imena ak nis drugo... mozda ce mi trebat jednog dana..=)
tnx


plavi film (tu sam dobio posao), vizije, provox, croteam, lighthouse, digital film (šibenik,, za montazu i bete) - to je elita

croatia film, jadran film, infine - ja nikad nisam bio tu, ali jedan covijek koji je tu radio kaze kako su to gamad

mozda san koje zaboravio, ali ova elita, to su ti the best of the rest, vecinom montaza, produkcija, vfx i te stvari...

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
demetrius



Joined: 19 Mar 2005
Posts: 35

PostPosted: 08.09.2005 09:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1976 tomz imam 29 godina,16 sam imao 92 onda su tek bili počeci PC u nas,znam da je stari posudio komp za maturalnu,legendarni olivetti atx sa 20 mb diskom,ali bolje nego tipkati po pisačoj mašini i slučajno pogriješiti pa sve isponova.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group