Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Eternal sunshine of the spotless mind

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 24.12.2004 01:21    Post subject: Eternal sunshine of the spotless mind Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel tko gledo? Ja sam ga pogledo prije dost vremena i mogu rec da je film pregenijialan. Uso mi je u top 5 instantno unatoc cudnoj glumackoj ekipi. Totalno zakon.

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 24.12.2004 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Here.
Film je nevjerovatan mix komedije, drame i sci-fi-a, no to se i dobije kad se Michel Gondry spoji sa Kaufmanom - doduse to se nije vidjelo na njihovom prvom projektu "Human Nature" ali se zato tu totalno iskupio svaki njihov nedostatak predhodnog projekta. ESOTSM je ogroman Gondryevski mix vizualne zajebancije i dream-like price koja postaje iz minute u minutu sve zanimljivija i toliko zajebana da doslovno morate pratiti svaku sitnicu na ekranu jer cete se u protivnom izgubiti na pola puta izmedju Montauka i .. ne znam.. necega.
Kao sto i je u Kaufmanovom stilu, opet je karaktere svoje price rasclanio na toliko fraza/detalja/opisa da se sve (cijela prica) cini toliko realnija (premda je opcija brisanja pamcenja takvom metodom do sada manje-vise nemoguca - uz iznimke abnormalnog oblokavanja i brisanja djela pamcenja koje vam niti ne treba Very Happy ) a upravo taj realizam dolazi iz Kaufmanovog nacina pisanja te Gondryevog nacina prikazivanja tog istog na ekranu. Gondry se cijelo vrijeme poigrava sa vizualizacijom tako da je cijeli film napunjen specialnim efektima - gotovo kao da sami prozivljavamo tu pricu dok gledamo film.

Nije niti cudo da se film instantno popeo na 33. mjesto imdb-ove ljestvice top250 filmova svih vremena.. Nice.
Svojevremeno sam napisao extended recenziju ovog filma pa mi se previse bas i ne da pricati sad o njemu no jedno je sigurno - bio sam toliko zapanjen filmom da sam ga u tjedan dana pogledao barem 5 puta. Za sve koji su zainteresirani - pogledati film.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 24.12.2004 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam ga uhvatio na ovogodišnjem Motovunu. Film ima moju toplu preporuku.
Back to top
View user's profile Send private message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 24.12.2004 10:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odlican film,...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 10.01.2005 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odluka: ovo je ipak film godine (2004). Tako kaze i imdb.

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 10.01.2005 21:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, da, i ja sam ga zakacio u Motovunu, i nisam bas znao ni tko ni o cemu. Bilo mi je samo cudno prvih 10 minuta sto glavni glumac lici na Džima Kerija!?
Kad, ne lezi vraže, on!

Ljep film, meni najbolja scena kad se brisu omoti knjiga!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ohbabyw



Joined: 26 Jun 2005
Posts: 6
Location: Nis

PostPosted: 26.06.2005 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bila sam vrlo skepticna. navikla sam da se on krevelji. a ona je cica titanica. Laughing
ali sam zadivljena...
njenom kosom. idejom. pricom. sudbina je neizbrisiva.

_________________
loveisthedrugforme
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 07.09.2005 22:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Genijalna priča, izvedba, atnosfera, sve, ali BAŠ SVE!! Neopisiv je osječaj kada nakon kraja filma skrenete pogled na voljenu osobu i shvatite koliko ste zapravo sretni što imate nekoga takvog i što vas je sudbina spojila. Predivno!

Obavezno, ali STVARNO OBAVEZNO POGLEDATI!!!

Film bi trebalo uvrstiti u školski program umjesto lektire!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 07.09.2005 23:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ipak neponovljivi Charlie Kaufman ima nekog udjela u tome...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 07.09.2005 23:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odličan je film. meni je najjače što su svi vizualni efekti izvedeni s kamerom i rekvizitima!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 08.09.2005 17:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Film treba stvarno pogledati 5 puta, detalji su tako fenomenalni da to nije normalno...

Meni najjači dio kad na kraju stoje u onoj kući na obali, zadnje što im je ostalo, i žena ga sa stepenica pita zašto je otišao onaj dan kad su se upoznali... a on ne zna šta bi odgovorio jer tako i tako upravo odlazi... mene skoro ganulo do suza, a nisam vidio ni jedan film koji bi to uspio.

Ovo je fantastičan film jer nema hollywoodske šminke i idealiziranja - pravi život sa pravim ljudima. Pravi, realni par. Prava sjećanja.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group