Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
brosura - cijena?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 07.09.2005 18:33    Post subject: brosura - cijena? Add user to your forum ignore list Reply with quote

zanima me koliko bi naplatili za format nesto veci od A4
preklopljen u harmoniku - 8 malih stranica, bez troskova tiska, samo dizajn?
onako realno, za nekog kog ne znas, a bitno mu je da je sto jeftinije?
i sta radite u slucajevima kada netko ne zna kakve se cijene krecu oko dizajna pa da ne bubnes previse i otjeras klijenta ili uzmes premalo? a nemas vremena za objasnjavanje Very Happy
thanx!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.09.2005 19:44    Post subject: Re: brosura - cijena? Add user to your forum ignore list Reply with quote

llio wrote:
zanima me koliko bi naplatili za format nesto veci od A4
preklopljen u harmoniku - 8 malih stranica, bez troskova tiska, samo dizajn?
onako realno, za nekog kog ne znas, a bitno mu je da je sto jeftinije?
i sta radite u slucajevima kada netko ne zna kakve se cijene krecu oko dizajna pa da ne bubnes previse i otjeras klijenta ili uzmes premalo? a nemas vremena za objasnjavanje Very Happy
thanx!


stranica između 100 i 200 kuna....stranica je stranica, bez obzira na format....
ako ne zna cijene, reci mu neku u ovom rangu, a ako mu je skupo preporuči mu Bruketu&Žinića..... Cool

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 07.09.2005 21:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile thanx!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
djipster
Guest





PostPosted: 07.09.2005 22:18    Post subject: Re: brosura - cijena? Reply with quote

llio wrote:
zanima me koliko bi naplatili za format nesto veci od A4
preklopljen u harmoniku - 8 malih stranica, bez troskova tiska, samo dizajn?
onako realno, za nekog kog ne znas, a bitno mu je da je sto jeftinije?
i sta radite u slucajevima kada netko ne zna kakve se cijene krecu oko dizajna pa da ne bubnes previse i otjeras klijenta ili uzmes premalo? a nemas vremena za objasnjavanje Very Happy
thanx!


ey lilo Smile
imas tu negdi pogledaj po forumu cjenik HRVATSKOG DIZAJNERSKOG DRUSTVA...i cjenik je fakat oke...cijene su oke..i sastavljen je oke...
probas se po njemu ravnat...
ako ga ne uspijes nac javi mi se na mejl pa cu ti ga ja poslat...imam ga u .doc formatu...
pozdrav i NEMOJ UZET PREMALO!
Back to top
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 07.09.2005 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako dizajniraš stranicu brošure? samo rasporediš fotografije i naljepiš logo gdje ostane prostora? nemoj zaboraviti na dnu staviti 'designed by Ilio' Smile

sad za ozbiljno, koliko vremena potrošiš na izradu jedne stranice, radiš li ilustracije, foto-montaže, ti fotografiraš ili skeniraš pa obrađuješ, koliko dobro ta brošura na kraju mora izgledati (jel se tiska na recikliranom papiru ili na 200g mat papiru), čije su ideje za dizajn, koliko je naručitelj do sada plaćao brošure,..?

nemoj raditi za kikiriki - bolje reci čovjeku 'Pero, prijatelju, ovo ću ti sada napraviti besplatno pa kada ti posao krene onda ćemo još raditi. Bit će para, jebemu život..nemoj mi sad plakati.'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2005 23:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:


nemoj raditi za kikiriki - bolje reci čovjeku 'Pero, prijatelju, ovo ću ti sada napraviti besplatno pa kada ti posao krene onda ćemo još raditi. Bit će para, jebemu život..nemoj mi sad plakati.'


mile legenda Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ja bi ovo u ugovor stavio pa trk kod biljeznika Wink

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.09.2005 23:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:

nemoj raditi za kikiriki - bolje reci čovjeku 'Pero, prijatelju, ovo ću ti sada napraviti besplatno pa kada ti posao krene onda ćemo još raditi. Bit će para, jebemu život..nemoj mi sad plakati.'


jedini problem...možda tip ima para....
prošli tjedan smo radili jedan letak.....još me boli glava od izjava tipa "pa ne može biti bijelog na letku, to je bacanje papira".....

btw :: išo sam na foru koju ti predlažeš i sad lupam glavom u zid....
50% avans, 50% po isporuci Mile i doviđenja..... onaj kojem daš besplatno će te jebat 100 puta više nego kad ti plati....
kad plati i kad se postaviš onda ima osjećaj da radi s nekim ozbiljnim... inače će ti davat svoje "savjete", bit će 1 000 000 preinaka i na kraju ćeš dobit kurac a ne pare....

kome treba letak taj ima poso i pare da plati dizajn....
ako neće platit dizajn, jebiga, nek mu se cijeli grad smije... njegov problem....

nemojte krivo shvatit, ali ..... da ste samo čuli to....
uložili smo tjedan dana posla na "pusti Mile, budemo poslje još radili" da bi došli do toga da ću poslat sve u kurac jer imam posla sa debilom....





(NARAVNO, PUNO TOGA OVISI KAKAV JE KLIJENT) - ja sam se zajebo, možda ti nećeš.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 08.09.2005 00:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@redscorpion: sve u ugovor stavi!! Very Happy

@silence: svatko može sam odlučiti kako će raditi - ja ili naplatim fer cijenu ili ako nekome mogu pomoći, ne naplatim ništa. Nisam mislio da svima radiš besplatno Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 08.09.2005 00:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:


@silence: svatko može sam odlučiti kako će raditi - ja ili naplatim fer cijenu ili ako nekome mogu pomoći, ne naplatim ništa. Nisam mislio da svima radiš besplatno Wink


slažem se.... mi smo išli sa tim da napravimo, pa vidimo kaj će biti.
ali kad napraviš nešto stvarno dobro (NE, nisam je dizajnirao) i onda te debil sasjeće za limun žutom i kričavo ljubičastom, nakon tjedan dana posla koji OČITO neće biti plaćen.... jebiga, malo promjeniš stajalište....

možda smo se mi (ja) malo krivo postavili i onda je to moja greška.... samo hoću ukazati na činjenicu da ponekad "mile, biće posla" završi da radiš ko konj i dobijš kurac u šupak.....
sorry na takvim riječima, ali da ste bili sa mnom....ustvari ne želim vam to, niko ovdi mi se nije tolko zamjerio....

treba procjeniti klijenta.... nekad riskirat, kao što smo mi i sjebali se, a nekad zabit sjekiru u med.... to prepuštam onom ko je postavio pitanje, nek procjeni klijenta sam....
ja sam htio samo upozorit na moje/naše nedavno iskustvo.....

nije zlato sve što sija....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 08.09.2005 16:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence, trazih po tvom prijedlogu oko 1000kn sve skupa pa joj bilo previse jer toliko bi ju doslo u nekom studiju pa je spustila na 800..
reko moze! njoj super, meni super.. mislio sam da ce spustit neznam koliko ali eto sve 5!
samo da me ne izgnjavi sad previse Smile
thanx dudez!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 08.09.2005 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

llio wrote:
silence, trazih po tvom prijedlogu oko 1000kn sve skupa pa joj bilo previse jer toliko bi ju doslo u nekom studiju pa je spustila na 800..
reko moze! njoj super, meni super.. mislio sam da ce spustit neznam koliko ali eto sve 5!
samo da me ne izgnjavi sad previse Smile
thanx dudez!


np... drago mi je da ćeš biti plaćen kako spada....
uvijek je bolje pokazat da misliš da tvoj rad vrijedi jer će te onda i poštovat.... a time si i otvaraš vrata da spustiš cijenu i da klijent misli kak je super prošo.... Wink

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Julius



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 376
Location: Jastrebarsko

PostPosted: 08.09.2005 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A da ti nama pokažeš kak to sve zgleda, pa da vidimo kol'ko vrijedi???, Ha'???

_________________
BOlje biti mrtav Pijan nego mrtav Trijezan...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 08.09.2005 23:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heeh zasto ne? kad bude gotovo..Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Julius



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 376
Location: Jastrebarsko

PostPosted: 09.09.2005 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sorry, ja sam mislio da si gotov...

_________________
BOlje biti mrtav Pijan nego mrtav Trijezan...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group