Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Radovi za natjecanje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Clansman



Joined: 09 Jan 2004
Posts: 22

PostPosted: 07.09.2005 19:31    Post subject: Radovi za natjecanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo imam jedan prijedlog. Kada se na M3 odrzava neko natjecanje zar nebi bilo bolje da su ti radovi skriveni do kraja natjecanja. Tako bi konkurencija i ocjenjivanje bilo postenije jer nitko nebi znao sta ce ovi drugi napravit pa bi ljudi trebali svoje ideje izmisljat a ovako uvijek netko nesto pobere od nekog pa malo doradi i to.

Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 08.09.2005 09:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Think Rolling Eyes

mozda bi se onda i mogli staviti radovi bez nicka/imena...
(mislim na tajno glasovanje)

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 08.09.2005 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IMO, ako je nekome stalo do toga da se njegov rad ne vidi do kraja roka, neka ga preda zadnji dan, ili dan ranije, kada vise bas i nema realnog vremena da te netko izripa bas posteno. Ovako je svima ostavljena opcija da naprave kako im odgovara...

S druge strane, ranije predavanje rada ima i neke prednosti mozda: prilika za dobiti komentare i potom predati novi ili malo doraditi postojeci rad, te vidjeti kako drugi dozivljavaju tvoju ideju i realizaciju i sl... Tko to ne smatra prilikom, nego problemom, neka procita prvi paragraf :)

my 2 cents
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 08.09.2005 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
mozda bi se onda i mogli staviti radovi bez nicka/imena...
(mislim na tajno glasovanje)

Ovo bi se cak i dalo (relativno) bezbolno izvesti, u smislu da se kod prikaza radova u workshop kategoriji i na samom prikazu rada koji je predan u takvu kategoriju ne ispisuje autor rada, no pitanje je da li se svi sa tim pristupom slazu... I da li ce to uopce necemu sluziti, jer jebacke ocjene na temelju imena autora nisu vise problem koliko primjecujem po galeriji... mozda grijesim.

Takodjer, jednom kad se radionica zavrsi, pretpostavljam da bi se autor rada trebao normalno ispisati?

Eh, i kako sprijeciti da se netko potpise na takav rad u jedno od free text polja koja postoje prilikom uploada rada? Da, malo je vjerojatno da ce netko to ici raditi, i moze dobit ban recimo zbog toga, ali svejedno bih volio imati sto manje rupa u cijeloj prici...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 09.09.2005 09:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
pitanje je da li se svi sa tim pristupom slazu...

meni osobno ne smeta ni ovako. al sam primjetio da ima razlike kod radova ljudi koji su aktivni na forumu i comentsima, i onih koji nisu. cesto jako dobri radovi prodju bez i jednog commentsa. ne znam - baci pool Smile

zytzagoo wrote:
Takodjer, jednom kad se radionica zavrsi, pretpostavljam da bi se autor rada trebao normalno ispisati?

je.

zytzagoo wrote:
Eh, i kako sprijeciti da se netko potpise na takav rad u jedno od free text polja koja postoje prilikom uploada rada?

zytzagoo wrote:
Da, malo je vjerojatno da ce netko to ici radit

eo, sam si odgovorio. ako se postavi kao pravilo, trebalo bi se pridrzavat...

zytzagoo wrote:
i moze dobit ban recimo zbog toga

pa ne izgleda mi kao prekrsaj za ban, imho...
al mogo bi se npr. disejblat rad za kaznu il nest tako...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Clansman



Joined: 09 Jan 2004
Posts: 22

PostPosted: 12.09.2005 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa gle...po meni je bezveze da recimo ljudi naprave rad i onda kasnije kad vide kako su radili drugi taj svoj rad poprave pa postaju opet....mislim ok ovak al za natjecanje je to nepravedno...sad cu ja svoje malo popravit kad su mi nesto predlozili pa cu imat bolje...mislim bezveze...nije fer prema ostalima... zato mislim da bi trebali bit skriveni do kraja radovi...

...zato mislim kako god okrenes da bi radovi za natjecanje trebali bit skriveni do kraja i onda ih objavit da ljudi glasaju ili da ih komisija pregleda...

...zivo me zanima na koji stos ce se ocjenjivat ovo za mobitel buducnosti...i hoce li se kod ocenjivanja uzimat u obzir vrijeme stavljanja rada na sajt jer neki mobiteli imaju iste funkcije i dosta su slicni pa treba vidjet ko je to prvo napravio... Idea
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 12.09.2005 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Djelomicno se slazem, i razumijem te, ali za natjecaje u kojima se ne radi o nagradama ne znam kakve vrijednosti, i koji bi prije svega trebali sluziti zabavi i ucenju - mislim da nema potrebe imati toliku dozu tajnovitosti - ovo su ipak radionice, a ne pravi natjecaji...

Glede ocjenjivanja ovog zadnjeg natjecaja, ne znam detalje, ali mislim da ce izbor biti na dusu ekipe iz mobya Smile

Kad ce se na mi3iju vrtiti full blown natjecaji, sa jebackim nagradama, naravno da cemo voditi racuna da nitko ne bude zakinut i da sve funkcionira maksimalno pravedno i transparentno. Kao i do sada na kraju krajeva.

To sto netko popravlja rad naknadno - to ide njemu na dusu. Ista stvar se moze dogoditi i na pravom natjecaju ako imas nekog insidera... A ovdje ako i popravljas naknadno, to se vidi, i pretpostavljam da ce komisija to uzimati u obzir...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2005 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Clansman, gle stari (iako sam stariji od tebe 20 godina)...bilo bi jako fino da mi se skines
s vrata s tvojim primjedbama. Za prvi rad si me prakticki optuzio za plagijat:

[i]Hmmm...podsjeca me jako na moj rad...al ajde...[/i]
[url]http://www.mi3dot.org/gallery/work/10259/[/url]

za drugi rad se opet nesto bunis:

[i]Glupo je po meni da za natjecanje neko napravi 6 radova....prvo jedan onda da vidis kak drugi imaju pa opet svoj malo doradis i to....ak je natjecanje onda svako predaje jedan i to je to...onda bi svi kasnije mogli malo svoje doradjivat...ma....nis[/i]
[url]http://www.mi3dot.org/gallery/work/10342/[/url]

daj se malo sredi jer, svatko moze poslati 3 rada, a poanta je uvijek da rad prolazi
proces i usavrsava se, fino ti je to zytzagoo objasnio.

Ne samo da moj drugi rad nema veze s prvim, nego uopce ne vidim kakve veze ima s tvojim radom. Vidim samo da si jako u strahu od bilo kakve konkurencije i da jako puno pametujes....i nije mi jasno sto bi ti sad....imas svoju 10 i drugi si po rejtingu, pa kako te nicim ne ugrozavam, fino molim bez takvog komentiranja mojih radova za ubuduce...

hvala i pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 12.09.2005 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bi samo napomenuo da nisam ja nikome nista objasnjavao, nego sam izrazio svoje misljenje po tom pitanju. Moje misljenje != misljenje i/ili stavovi mi3.crew-a - da budemo na cisto.

A prepucavanja (ili pocetak istih) tko je kome uzeo ideju i/ili optuzio koga za ovo ili ono - molim prebacite u neki drugi topic, ovdje tome nije mjesto... Hvala, pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Clansman



Joined: 09 Jan 2004
Posts: 22

PostPosted: 12.09.2005 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma kakve veze sad ima to...rekao sam da me podsjeca na moj rad nisam te za nis optuzio...

...kaj se pjenis odma, daj chill....ja samo ovdje kazem da bi bilo bolje kad su natjecanja sa nagradama u pitanju da su radovi skriveni...nitko te nije ni spomenuo...

...ako se osjecas pogodjenim ispricavam se Wink no hard feelings...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group