Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CMS related

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 02.09.2005 20:01    Post subject: CMS related Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skupio sam hrabrosti i počeo raditi svoj CMS. budući da želim da bude što kompaktniji, a nervira me ona hrpa fileova
koji se inkludaju u skriptu, došao sam na ideju da sav kod strpam u jedan fajl ( /cms/index.php) , tako da nema niti jedan
fajl za includanje > one-file-cms Very Happy

koliko je to pametno?komplikacije?
i što se tiče sigurnosti, cms koristi sessione i autorizaciju od phpbb-a, na što bih trebao još obratiti pozornost?
thx
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 02.09.2005 21:02    Post subject: Re: CMS related Add user to your forum ignore list Reply with quote

boby-s wrote:
Skupio sam hrabrosti i počeo raditi svoj CMS. budući da želim da bude što kompaktniji, a nervira me ona hrpa fileova
koji se inkludaju u skriptu, došao sam na ideju da sav kod strpam u jedan fajl ( /cms/index.php) , tako da nema niti jedan
fajl za includanje > one-file-cms Very Happy

koliko je to pametno?komplikacije?
i što se tiče sigurnosti, cms koristi sessione i autorizaciju od phpbb-a, na što bih trebao još obratiti pozornost?
thx

to nije pametno nikako i nemoj to radit, osim ako planiras da ti cijeli CMS bude velik 100 lineova...

potrazi po netu i ovom forumu tekstove o izradi CMS-a, dobro isplaniraj prije nego sta krenes raditi, nemoj se zaletavat previse..

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 02.09.2005 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.monoplex.co.uk/monoedit/

evo pa prouči. Wink
cms u jednom fileu, bit će ti dobro polazište.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 03.09.2005 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
http://www.monoplex.co.uk/monoedit/

evo pa prouči. Wink
cms u jednom fileu, bit će ti dobro polazište.

meni je ovo osobno uzas.
cemu to, osim da kazes da imas "sve u jednom fajlu" sta je po meni lose.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 03.09.2005 12:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ga ne bi trpao u jedan fajl ni za najobicniji CRUD cms (Create-Read-Update-Delete), a kamo li za nesto sto ima modularnu strukturu, razvijen user management, podrsku za plug-inove...itd...

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.09.2005 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
ja ga ne bi trpao u jedan fajl ni za najobicniji CRUD

istina, za CRUD ti treba minimalno dva

@threadstarter: napravi ga tako da povučeš jedan glavni file koji ovisno o nekim parametrima vuče ostale koji mu trebaju sa include_once()... ja sam tako razvio dependencies između klasa koji dosta dobro radi, sve se uredno povlači međusobno i radi
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 03.09.2005 16:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
mile wrote:
http://www.monoplex.co.uk/monoedit/

evo pa prouči. Wink
cms u jednom fileu, bit će ti dobro polazište.

meni je ovo osobno uzas.
cemu to, osim da kazes da imas "sve u jednom fajlu" sta je po meni lose.


slažem se, ali boby odmah može vidjeti na primjeru kako stvari rade i iz toga razviti nešto složenije.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 03.09.2005 19:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravi svoj...makar suxao do jaja.. onda ga polako razvijaj....
najbitnije je posvetit pažnju sigurnosti.... to se pazi....

ako hoćeš pošaljem ti login koji koristimo (malo pruređen) i koji je poprilično zajben za probit...

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 03.09.2005 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja ti isto preporucam da se pozabavis programiranjem svog cms-a...ako nista drugo...na tom putu ces nauciti stvarno...puno...a kad dodjes do neceg sto je upotrebljivo uz zadovoljstvo ces imati i nekakav proizvod koji ti moze donjeti i paru neku

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 03.09.2005 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
I ja ti isto preporucam da se pozabavis programiranjem svog cms-a...ako nista drugo...na tom putu ces nauciti stvarno...puno...a kad dodjes do neceg sto je upotrebljivo uz zadovoljstvo ces imati i nekakav proizvod koji ti moze donjeti i paru neku


točno...i nemoj se sramit uzimati neka gotova rješenja... pogotovo recimo FCKeditor ili HTMLarea....

klijenti padaju na to ko kruške.... ono... WOOOOOW... pa mogu ko u Wordu sredit tekst (jebiga, nekad poslje stranica izgleda ko kupus, ali prodao si svoj proizvo)...

uostalom imaš strip_tags();

Wink

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 03.09.2005 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
retro_one wrote:
I ja ti isto preporucam da se pozabavis programiranjem svog cms-a...ako nista drugo...na tom putu ces nauciti stvarno...puno...a kad dodjes do neceg sto je upotrebljivo uz zadovoljstvo ces imati i nekakav proizvod koji ti moze donjeti i paru neku


točno...i nemoj se sramit uzimati neka gotova rješenja... pogotovo recimo FCKeditor ili HTMLarea....

klijenti padaju na to ko kruške.... ono... WOOOOOW... pa mogu ko u Wordu sredit tekst (jebiga, nekad poslje stranica izgleda ko kupus, ali prodao si svoj proizvo)...

uostalom imaš strip_tags();

Wink


hehehe meni je jednom klijent na svakoj stranici obojao tekst u drugu boju u drugom fontu, i to onako valjda najgore i najruznije boje koje je mogo izabrat....

i da taj moj prvi, jednini, vjeroatno i posljedni cms je u gro fileova jedno 20ak, i znam da mi je neko tada reko kao da to ne valja, neg da to sve mora bit u jednom fileu, hehehehhe sad mi bas drago da sam ja to tako napravio Very Happy

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 04.09.2005 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Peewee wrote:
silence wrote:
retro_one wrote:
I ja ti isto preporucam da se pozabavis programiranjem svog cms-a...ako nista drugo...na tom putu ces nauciti stvarno...puno...a kad dodjes do neceg sto je upotrebljivo uz zadovoljstvo ces imati i nekakav proizvod koji ti moze donjeti i paru neku


točno...i nemoj se sramit uzimati neka gotova rješenja... pogotovo recimo FCKeditor ili HTMLarea....

klijenti padaju na to ko kruške.... ono... WOOOOOW... pa mogu ko u Wordu sredit tekst (jebiga, nekad poslje stranica izgleda ko kupus, ali prodao si svoj proizvo)...

uostalom imaš strip_tags();

Wink


hehehe meni je jednom klijent na svakoj stranici obojao tekst u drugu boju u drugom fontu, i to onako valjda najgore i najruznije boje koje je mogo izabrat....

i da taj moj prvi, jednini, vjeroatno i posljedni cms je u gro fileova jedno 20ak, i znam da mi je neko tada reko kao da to ne valja, neg da to sve mora bit u jednom fileu, hehehehhe sad mi bas drago da sam ja to tako napravio Very Happy


da mi je bar jedan to napravio.....
ima nekih stranica di bi najrađe maknuo link na firmu kolko su se opustili.

samo, kad koristiš te editore, probaj im objasniti da ne copy-pastaju iz Worda jer ako to rade onda pokupe hrpetinu smeća (M$ tagove) i kratki tekst na kraju ima više kB nego ostatak stranice s grafikom i ostalim.... neki shvati.... neki nikad.... Wink


EDIT :: Mislim da najnovije verzije imaju čistač tog smeća, ali ako koritiš stariju.... weeee....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 04.09.2005 12:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
napravi svoj...makar suxao do jaja.. onda ga polako razvijaj....
najbitnije je posvetit pažnju sigurnosti.... to se pazi....

ako hoćeš pošaljem ti login koji koristimo (malo pruređen) i koji je poprilično zajben za probit...


moglo bi pomoći.
feelthemotion@gmail.com

hvala svima, onda će biti malo više fileova, lini se Smile
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 04.09.2005 12:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boby-s wrote:


moglo bi pomoći.
feelthemotion@gmail.com

hvala svima, onda će biti malo više fileova, lini se Smile


ja sve živo includiram.... lakše je mjenjat na jednom mjestu nego svaki fajl posebno....
mislim da mi je include() valda najdraža funkcija u PHP Wink

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 04.09.2005 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam počeo raditi moj CMS kada sam došao na mi3dot i kada sam vidio ovo... Lagano sam odbacio sve gotove skripte osim phpbb foruma i počeo sam smišljati, pisati kombinirati...

CMS sam ljepo uspio uklopiti u stranicu koju sam radio za parkour crew (trenutno je offline), jedini je problem što je kod pisan dosta loše tj. dosta je neuredno, varijable su razbacane, imena redova u tabelama su totalno glupa ... Meni treba 15 minuta da prokužim šta sam pisao da mogu krenuti dalje... Rolling Eyes Uz to samo admin area ima oko 25 fileova...
Tako da planiram počei sa znanjem koje sam stekao i napisati sličan CMS ispočetka...Moram samo skupiti malo vremena i volje...

Nego, onaj text editor za web, ono što ljudi kažu da je to kao u wordu, jel zna netko možda gdje to mogu nabaviti?

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 04.09.2005 16:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.htmlarea.com/

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 04.09.2005 18:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stribor wrote:

jedini je problem što je kod pisan dosta loše tj. dosta je neuredno, varijable su razbacane, imena redova u tabelama su totalno glupa ... Meni treba 15 minuta da prokužim šta sam pisao da mogu krenuti dalje... Rolling Eyes Uz to samo admin area ima oko 25 fileova...


e, zato ja pišem komentare pokraj svakog djelića koda Very Happy
i pokušavam sve napraviti što je jednostavnije moguće, a da radi.
Back to top
View user's profile Send private message
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 17.09.2005 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, sada sam počeo pisati cjeli CMS ponovno, ljepo pazim na svako ime, uz sve malo kompliciranije stvari pišem detaljan opis na en tako da ako netko bude to gledao i prepravljao da se može snači...

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 17.09.2005 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za komentiranje prouči phpDoc sintaksu (naslijeđena iz Jave)

tako nikad nećeš zaboraviti što gdje ide i tko koga zove, a i drugi će nakon tebe znati što se u tvom kodu dešava... a uz sve to moći ćeš koristiti phpdocumentor za automatsko generiranje dokumentacije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group