Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Nemreš bolivit!!!!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 19.09.2005 12:39    Post subject: Nemreš bolivit!!!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nedugo sam radil jedan prezentacijski cd za frendovu firmu. Napravil sam izbornik kao plažu, zapravo 3d panoramsku sliku animirane plaže (valovi, vjetar, zastava...), tu 360 stupnjeva animaciju sam ubacil u flash, napravil kod za panoramu, napravil bazu u koju je frend dodaval materijal koji bude na CD-u i onda se u flahu izbornik sam generial, itd.

E, sad zakaj vam ovo prićam? Nije zato da bi se pohvalil, nego zbog sljedećeg: došao mi je jedan tip koji veli da je videl to kaj sam napravil, i kao super je, sviđa mu se, bla, bla, bla... I sad tip veli da on ima firmu koja se bavi web dizajnom ( na vizitki piše"... bavimo se web dizajn-om" sa ovom crticom Very Happy ) i još nekim dizaniranjem nečeg, nije bitno. Nego, on bi htio da mu ja napravim nekaj sličnoga, samo je nadrobil još tonu dodatnih stvari (on bi to htio koristiti za web stranicu, a animacija panoramske plaže, bez svega ostaloga ima skoro 3Mb) i melje ga on i melje, i onda na kraju izjavi sljedeće: "...maksimalono vam mogu platiti 800-1000kn ovisno o tome kak bude to na kraju izgledalo, a ni nemaš puno zafrkancije s time. Kak vam se čini? (ovo kak vam se čini je izgovoril sa takvim ponosnim smješkom na licu kao da mi nudi 100 000 kn, a ne ušljivih 1000) Ja sam se samo dignul od stola i rekel tipu da budem ja platil kavu i pozdravil ga.

Jel imate vi pojma kolko posla bi bilo sa takvim nećim? Na ovaj frendov cd (koji je jednostavniji jer se nemorate zafrkavati sa optimizacijom ko za web) sam prtrošil oko 2 tjedna, s time da sam dobar dio objekata za plažu imao gotovo (stolice, palme, neki brodovi i sl.), a ovome bi trebalo napraviti kao cijeli ured u 3d-u (nije htio da se slikaju panoramske ftografije), naravno sa animiranim djelovima i td...

Neki ljudi si stvarno svašta dopuštaju....Znam da radim na crno, sivo ili smeđe, nije bitno i možda bi pristao na tu cijenu da nemam love i da sam bez posla, ali svejedno bi mi to bila uvreda, samo bi ju onda progutao....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 19.09.2005 12:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja nebi. nemoj radit za siću Smile ) tj. sam procijeni svoj rad. oderdi sebi koliko bi plaća uru virmena i to je to. nemoj da te drugi iskorištavaju Wink . ja san se već opeka al zato nikad više .

pametno

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 19.09.2005 12:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Ja sam se samo dignul od stola i rekel tipu da budem ja platil kavu i pozdravil ga.

Ovo si pregenijalno napravio....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 19.09.2005 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Quote:
Ja sam se samo dignul od stola i rekel tipu da budem ja platil kavu i pozdravil ga.

Ovo si pregenijalno napravio....


that's the spirit!

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 19.09.2005 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam davno prestao uopće komunicirat sa takvima. Desilo mi se barem 3 puta: dođe čovjek, hoće web, pa bazu, pa admin sučelje, pa hrpu dodataka koje mu onako "dobro izgledaju". Kad kažem cijenu sablazni se i ode sa pričom da će mu to složit "susjedov mali za triput manje novce.... "
Nakon 3 tjedna zove, pa znaš ovo, ono, nije baš kako treba, bil ti mogao...
Mogu, mogu, nema problema, samo cijena je 50 % veća...
Nikad se nisu bunili Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 19.09.2005 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

već je opće znanje da ljudi malo vrdnuju tuđe znanje i talent. Ali to što ti kažeš meni se isto par puta desilo... Ali imam još veći filing da se 3D uopće kod nas ne cjeni... Da ne uspoređujem sa amerima, koji su u tom segmentu fala bogu evoluirali... Ni ne trepnu na činjenicu da trebaju izbljuvat masne pare za 3D, jer općenito, 3D nije lagan, 3D se nemre napravit u par dana sa lakoćom. Pod 3D smatram bilokoji 3D projekt.
A da ne pričam kolko sati učenja, gubljenja živaca, ali i divljenja nad vlastitim 3D modelom je potrebno da se napravi nešto kvalitetno...

ovo što si ti napravio je najmanje i najpristojnije što si mogao... Uostalom, ak to nije problem, nek si sam napravi... Wink

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 19.09.2005 21:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

smasher wrote:
Da ne uspoređujem sa amerima, koji su u tom segmentu fala bogu evoluirali... Ni ne trepnu na činjenicu da trebaju izbljuvat masne pare za 3D, jer općenito, 3D nije lagan, 3D se nemre napravit u par dana sa lakoćom.


ma uvijek se nadje takvih mulaca.. tak je jedan animator radio na nekom filmu i reziserka mu veli da animira kak neki lik skace vamo-tamo i radi neke sulude salte (saltove? Laughing ) i frajer veli da moze zavrsit za dva dana, a ova veli kak oce da joj pokaze odmah, kak je to lagano i zasto su uopce angazirali njega kad je tak los animator...... Rolling Eyes
to ti je tak kad freelance-aš....

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kristijan
Guest





PostPosted: 19.09.2005 21:33    Post subject: Reply with quote

koliko tako nešto vrijedi, koliko sam čuo takve 3d animacije i ostale se naplaćuju po 15 000 kuna
Back to top
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 20.09.2005 10:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E, vidiš, to ti je problem kod 3d-a, kak naplatiti? Neki naplačuju po satu (na crno sam čul da je cijena od 150 do 300 kn po satu) ili kao ja po procjeni, a ta procjena ovisi o tome kaj se radi, kak se radi, po čemu se radi (da li postoji kakav predložak, nacrt ili sve iz glave), da li se animira, kak se animira, kolko traje animacija, kakvi materijali se koriste (nije isto da li je u pitanju neki kompleksni materijal sa tonom textura ili nekaj običnije), kakvo osvjetljenje....itd. Te još jedan faktor, kome se radi; ja recimo za frendove imam posebnu tarifu, jer su me takvi i digli na noge, a i konstantno mi donose novog posla. Uglavnom da više ne kenjam, ova druga varijanta ti je zakurac i nemoj se zajebati ko ja, reci odmah na početku, sat je toliko i toliko i gotovo!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 20.09.2005 10:36    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

imaš kafu od mene Smile

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
dablbabl



Joined: 05 Jul 2005
Posts: 118

PostPosted: 20.09.2005 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Satnica je meni užasno relativna stvar u svijetu 3d-a...neki puta složiš posao u faking 2 sata i mazneš dva soma, neki puta se jbeš cijeli tjedan i mazneš manje od soma, a neki puta
sa pravim klijentima(ljudima) složiš neku vizualizaciju za 5-10 dana ( ako si tatamata kao i ja, jbga) i mazneš 5-10soma....he he he...teško je definirati cijene u 3d-u.
Ja to naplaćujem oko x pi, a što je gadno kada zjebeš nešto i onda jovo nanovo rendaj ili što li ga već pazmaderz...pa kada klijenti žele drugi ugao nekog krca itd. bah bah...jedan je htio 3d travu jeate oko čitave viletine i mučo cvijeća...mislim ono...složio sam mu faking makove i hašiš...i to je bio print u FAKING A2 formatu u 300dpi...UŽAS!!!
Ali stvarno...
Jel postoji neki faking standard u 3d-u što se cijena tiče, jer sam primjetio da kada puknem stvarno pravu €U cijenu klijenti ostanu Shocked a kada vidim takve face dobijem proljev momentalno...traže mi superfotorealizam, a kada ja zatražim superfotorealnepare uvjek na kraju dodjemo na neki šit od prosjeka, 3-4soma, što se arhitektonskih kvazvizualizacija tiče. blju blju blju

jmtc
Back to top
View user's profile Send private message
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 21.09.2005 00:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je, ljudi, to vam je tak....A imam još jednu priću: Ovaj put o jednom 3d animatoru koji mi je prodal patku da je navodno radil animacju za neku Ininu reklamu, koja, zamislite, ipak nije prošla, ali su mu oni ipak platili 250 000 kn! Mo'š mislit! A vjerujte mi da tip ili je jako škrt ili nije dobil nikaj love, ali na njemu i oko njega se tih 250 000 kn nije vidlo nigdje. Da ja dobim tolku lovu pa ja bi nakupoval opreme da ti pamet stane!! Potrošil bi tu lovu samo tak!

P.S. Draga, ako čitaš ovaj post, nemoj se brinuti, naravno da bi otplatil kredit prvo.... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
m4t3



Joined: 13 May 2005
Posts: 69
Location: Pakoštane

PostPosted: 21.09.2005 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Da ja dobim tolku lovu pa ja bi nakupoval opreme da ti pamet stane!!


Istina Very Happy Laughing Idea

_________________
http://www.matemaksan.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group