Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Google i slike

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 25.09.2005 12:55    Post subject: Google i slike Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hey

Sorry ako je ovo kriva sekcija za ovu temu ali nisam znao kuda da stavim

Jedno pitanje u vezi google-a i slika. Jel je to moguće nekako napraviti da kad odem na goolge i kliknem na image ( da potražim slike ), I kad upišem sovje ime da će google nači sve slike koje su na mojoj stranici ? ? ?

Jel se može to napraviti bez da upišem u naziv slike moje ime tipa "nuclear_fallout_001_ igorklajo" . . . Znam ovako bi goolge to mogao pronaći ali ako postoji neko drugo rješenje, onda bi bilo dobro.

Nije mi da odem do google-a i da upišem svoje ime da mi nađe stranicu i da odem i pogledam onda slike, meni samo treba da taj image search nađe sve moje slike ako upišem ime

Thanks

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
AngalotH



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 70

PostPosted: 25.09.2005 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pretpostavljam da bi mozda cak i nasao, ako je recimo u .jpg fajl uključeno ime autora (mislim da se to može napisat u propertisima fajla, pod author ili keywords). No to je samo moja pretpostavka, jer neznam na kojem principu google pretrazuje.

E da i imas i naprednu pretragu slika, tako da tamo mozes upisat domenu pod kojom zelis da ti slike trazi
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
BS
Guest





PostPosted: 25.09.2005 14:52    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 14:09; edited 1 time in total
Back to top
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 26.09.2005 07:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AngalotH wrote:
pretpostavljam da bi mozda cak i nasao, ako je recimo u .jpg fajl uključeno ime autora (mislim da se to može napisat u propertisima fajla, pod author ili keywords). No to je samo moja pretpostavka, jer neznam na kojem principu google pretrazuje.

E da i imas i naprednu pretragu slika, tako da tamo mozes upisat domenu pod kojom zelis da ti slike trazi


fora je da se to sve radi bez da se zna link stranice . . .

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jokla



Joined: 30 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 26.09.2005 07:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
ima autora neće pomoći baš Smile

- prva i najvažnija stvar je da slika ima ključnu riječ
- zatim da ima u alt tagu ključnu riječ, ne treba pretrpavati alt tag, dovoljno je riječ, dvije, tri o čemu se na slici radi
- važno je da je stranica optimizirana na ključne riječi o toj slici, da ne bilo da je tema stranice o golfu, a ime slike frižider.jpg
- dobar dio ovisi i o popularnosti same domene i linkovima prema domeni, tada sve dobiva na važnosti, uključujući i slike
- može pomoći i tekst koji opisuje isto što i alt tag ispod ili iznad slike, u blizini slike

najbolje rezultate ćeš postići ako ukomponiraš sve to, oduzmi jednu sitnicu u više nemaš maksimalni učinak koji bio mogao biti


hmmmm, sad moram ja to objasniti na najkrači i najlakši način kako se to može na najlakši i najkrači način napravit Very Happy

thanks

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 26.09.2005 08:53    Post subject: Reply with quote

<snip>
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group