Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Reklamni letak
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
add2



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 34

PostPosted: 28.09.2005 13:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unlimited wrote:
kaj se mene tice, mozemo mi o ovoj temi razglabat 15 godina...ne kuzim kak radis do sad ako nemas feel kolko mozes uzet para. osim toga, danas su vremena takva da ce ti 90% klijenata reci "joj to je meni puno" i onda mu malo spustis i sve ok. u svakom slucaju budi tanki sloj skuplji od prosjeka tak da imas lufta ak ti pocne cmizdrit i sve ok. spustis mu malo cijenu i onda su presretni. je ciganski i je ko da smo na placu, al tak to ide. nazalost. :s


to si dobro reko.....budi skuplji i chim maaaalo smanjish,super si.....žalosno ali istinito.....sva srecha pa smo balkanci, inache bi to izgledalo jaaako chudno....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 28.09.2005 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam da li je taj prijedlog jos uvijek samo prijedlog, skidam kapu onima koji
mogu naplatiti svoj rad po tim cijenama, a ima ih koji mogu

druga stvar, taj cjenik nije samo cjenik, imate unutra dosta drugih stvari o kojima
se treba voditi racuna prilikom naplate

prvih par stranica, opci uvjeti narudzbe, jamstva narucitelja, standardna usluga,
koristenje i sl. su stvari o kojima dosta ljudi ne vodi racuna i ne zna nista o tome

temeljem toga mozete si izraditi svoj cjenik usluga, korigirati svoje ugovore
( ukoliko ih imate/radite ) kako bi obuhvatili sve bitne elemente prilkom
realizacije nekog projekta i sl.
uglavnom, smatram to vrlo poucnim stivom za svakoga, nemojte se samo loviti za
cijene, procitajte sve , neke stvari ce vam mozda biti jasnije

naravno, ovo se ne odnosi na rad na crno, u tom slucaju cete se morati izboriti
za neku "pristojnu" cijenu koja nije ni blizu ovima HDD-a
Back to top
View user's profile Send private message
unlimited



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 32

PostPosted: 28.09.2005 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p4P3r wrote:
@unlimited: postoji neka cijena koju zemes bez obzira na nakladu... Sta ja znam, recimo do 5000 komada je cca 1000 kuna za dizajn i bla, a ako se tiska u 10000 onda naplatis cca 1500 kunica... Fora je u tome da ja kada nekaj radim onda radim sve... Dakle nadjem i tiskaru s kojom se onda dogovorim na ovaj nacin...


ok, ali meni to izgleda totalka neprofesionalno...jer dizajn ako radis onda naplatis dizajn. naklada je nekaj totalno drugo. naravno da se cijena drasticno mijenja kod naklade, ali dizajn bi trebao bit dizajn!
no hard feelings, ali zato dizajn kod nas i je tu di je i zato sam rekla da je to neiscrpna tema; jer se cijene drmaju u kombinacijama s tiskom i onda na kraju imas zbunjenog klijenta koji misli da je glavna fora u svemu tiskara a ne tvoj rad. dakle doktor kojeg si spomenuo onda i nije cudno da tvoj doktor ne kuzi da mu je dizajn 1/5 tvog racuna...
po meni bi trebali svi pruzit kompletnu uslugu, ali ne u "paketima". artwork je jedno a tisak drugo! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
mel



Joined: 06 Sep 2005
Posts: 27
Location: zagreb

PostPosted: 28.09.2005 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gaston to je upravo to vodilja
kad klijent previse cjepidlaci oko cijena(rusi i omalovazava igranje na kompjuteru)
stavim mu cjenik pod nos (davno sam ga insprintao i obukao-ukoricio)
i jos mu poturim diplome ...
u 90 % ljudi shvate da i skolu moras imat (uz talenat...opremu ....)

kaj se tice tiskara ja sam ju otvorio nakon 10 godina iskljucivo dizajnerskog studija
jer mi je postala besmislena borba izmedu kvalitete... onoga kaj hoces i PC uredaja sa malcem koji ima placu do 2000,00kn - pa ti naplati bilo sto uz njih
ali nedolazio u obzir rusenje cijena rada ljudi u DTP-u,
istina lakse se dogovorit, jer tesko se dolazi do bogate klijantele
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 13:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unlimited wrote:
dakle doktor kojeg si spomenuo onda i nije cudno da tvoj doktor ne kuzi da mu je dizajn 1/5 tvog racuna...

Kao prvo spomenuo sam direktora a ne doktora... A ova nagadjanja o nakladi sam cuo od jedne mlade dame s kojom sam trebao raditi neke etikete, naljepnice i jos podosta toga...

OT: a kod smo vec kod doktora znam jednog koji jos uvijek nije platio stanovitu uslugu!

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
unlimited



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 32

PostPosted: 28.09.2005 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

direktor,doktor,cistac,taksist...whatever, ja ti samo kazem da nije ok mijesati tisak i pakiranje sa radom. got it?

btw, slazem se da je cjenik vodilja...dakle da dobijes feel kak da formiras cijenu.
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unlimited wrote:
direktor,doktor,cistac,taksist...whatever, ja ti samo kazem da nije ok mijesati tisak i pakiranje sa radom. got it?


Roger!

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 28.09.2005 17:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

add2 wrote:
nema nista u paketu....jedna firma radila program a ja listić (josh sam moro po njihovom programu radit prilagodbe kak bi kod printa sve ispalo ok)...

Listić je od PSK....

trazi 1lp po stampanom listicu do kraja zivota Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 28.09.2005 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dajte ne filozofirajte... šta moš posebno naplatit na A4 letku ?

listić za kladionicu bi mogo bit puno skuplji, al ne zbog naklade, koja s tim nema gotovo nikakve veze ... al ako prepisuješ tj. redizajniraš nešto već postojeće (što je ovdje vjerojatno slučaj) ne...

isto tako i s nekim reklmnim letkom ... otprilike se znaju cijene za to, na kraju krajeva, najčešće moraš odma dat i neku okvirnu cijenu od - do ... nemoš dizajnirat po satu, pa to ne rade ni najveće face... topo satu ti more bit neki tvoj limit, kao nema potrebe potrošit više od jednog radnog dana na to... nema smisla, nisu to od mene ni tražili ...

koliko puta potrošiš na nešto sate i sate koje nitko ne primjeti oslim tebe i još par ljudi... ako mi se zalomi, ja to ne naplatim osim ako klijent nije takav ... jebiga držiš do sebe, nećeš pustit u tisak ako ne misliš da je barem korektno za tvoj standard... al ako klijent kaže da hoće nešto posebno, ako ima oko za dizajn i vidiš da kuži i traži neku "vrijednost" , a ti misliš da si dovoljno dobar da to i proizvedeš, onda pričate o cijeni (svog vremena i ideja)...

inače standardni prijelom A4 letka obostranog , informativni letak, s predanim materijalima, tekstom, fotkama ili whatever ... 1200 - 2000 kn čisto za layout, ako ide i tisak, tramak i cila priča preko tebe, naravno da zaradiš još nešto na organizaciji, maržu itd...

G.

Last edited by grzzi on 29.09.2005 10:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
mel



Joined: 06 Sep 2005
Posts: 27
Location: zagreb

PostPosted: 29.09.2005 08:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad se prica o ljudima kojima trebas objasnjavati da postoji prije samog tiska dizajn koji se isto tako naplacuje, a on je dosao samo po svoju robu
jedino ti i preostaje da se postavis kao automehanicar i izverglas mu svoju satnicu
automehanicara svi bez pogovora odma plate i jos mu se zahvale
tako se mi nazalost postavimo cak je cifra visa nego je to predvideno, a vecina takvih klijenata jedino tada shvate da netko od bijelog papira mora stvoriti kreaciju koja njega predstavlja
naravno to se ne tice velikih i razumnih, jer najcesce imaju i svoj vlastiti marketing
satnica je glupost, ali ponekad jedino tako mozes objasniti ponekim da se ne igras na kompu vec po njegovom nalogu izvrsavas rad-UZAS
takvi su kod nas dobra vecina
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group