Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pomoć oko Apache2 na windowsima

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 05.10.2005 22:15    Post subject: Pomoć oko Apache2 na windowsima Add user to your forum ignore list Reply with quote

Apache2 mi je nakon čiste instalacije radio kad sam rekao http://localhost/, odnosno prikazao mi je svoje defaultne stranice. Nakon toga sam ga zgasio i u confu namjestio virtual servere, dizanje PHP-a, drugih modula, prebacio DocRoot itd. Nakon toga više nije radio. Mislio sam da sam nešto sj* sa configom, pa sam vratio default conf file - ništa. Localhost i IP 127.0.0.1 se jednostavno više ne resolvaju ni u šta i desi se timeout u brauzeru.

EDIT: prevario sam se, ne desi se ni timeout u brauzeru! FF bi čekao response cijelu vječnost da ga ne prekinem Confused

Provjerio sam windows hosts file i on sadrži liniju "127.0.0.1 localhost" jer ga nisam mijenjao, prije sam koristio Apache 1.3. Loopback ping isto radi, naravno.

Nakon što flusham DNS Resolver cache dobijem ovo sa naredbom "ipconfig /displaydns":
Code:
Windows IP Configuration

 1.0.0.127.in-addr.arpa
 ----------------------------------------
 Record Name . . . . . : 1.0.0.127.in-addr.arpa.
 Record Type . . . . . : 12
 Time To Live  . . . . : 601174
 Data Length . . . . . : 4
 Section . . . . . . . : Answer
 PTR Record  . . . . . : localhost

 localhost
 ----------------------------------------
 Record Name . . . . . : localhost
 Record Type . . . . . : 1
 Time To Live  . . . . : 601174
 Data Length . . . . . : 4
 Section . . . . . . . : Answer
 A (Host) Record . . . : 127.0.0.1

Ovo prvo stvarno ne znam što je, ali ovo drugo izgleda u redu.

Restartam Apache kao lud, ne pomaže. Ne vrtim 1.3 istovremeno, to mi ne treba. Ne vrtim ni IIS. Što je najčudnije, radi nakon restarta - sve dok ne zatražim nešto preko imena ('localhost', 'moj-site.dev' i sl.). Dakle radi samo dok koristim 127.0.0.1 adresu Confused
EDIT: i ovdje sam se prevario, preko loopback adrese nakon restarta kompa Apache2 dohvati samo prvih par fajlova i nakon toga se zablesira...

Ni Google ne pomaže, svi likovi koji pitaju isto dobiju odgovor da provjere hosts file. U mojem je sve u redu. Netko? Njava? Sad

NADOPUNA: vrtim Apache kao service na portu 80 i ne vjerujem da je Windows Firewall posrijedi jer nije imao problema sa Apache 1.3, a i 80 je u njemu otvoren.

NADOPUNA 2: u error logu nema errora, requestovi jednostavno ne dolaze do servera Sad Ovo je pattern koji se ponavlja na svakom restartu (servera), nakon čega više nema nikakvih log entry-a do novog restarta
Code:
[Wed Oct 05 21:04:49 2005] [notice] Parent: child process exited with status 3221225477 -- Restarting.
[Wed Oct 05 21:04:49 2005] [notice] Apache/2.0.54 (Win32) configured -- resuming normal operations
[Wed Oct 05 21:04:49 2005] [notice] Server built: Apr 16 2005 14:25:31
[Wed Oct 05 21:04:49 2005] [notice] Parent: Created child process 2744
[Wed Oct 05 21:04:50 2005] [notice] Child 2744: Child process is running
[Wed Oct 05 21:04:50 2005] [notice] Child 2744: Acquired the start mutex.
[Wed Oct 05 21:04:50 2005] [notice] Child 2744: Starting 250 worker threads.


Last edited by Sulien on 10.10.2005 18:27; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 06.10.2005 08:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Po ovome kaj si pejstao čini se sve ok, ovo prvo ti je inače reverse lookup....

Je si li možda instalirao ipv6 na stroj, ja sam se jednom malo zaigro i dignuo ipv6 trebalo mi je 10 dana da otkrijem zašto samo meni dns ne resolva neke upite... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 06.10.2005 22:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam ništa petljao sa ipv6 (makar sam čitao u Apache2 features da su napravili support), samo sam uninstalirao prijašnji WAMP sa Apache 1.3 Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2005 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što nije nikome ovo malo weird? Sad Ajde bar spammajte topic da ne padne u zaborav Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 07.10.2005 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kaj fali 1.3?

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2005 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stroj koji sam sredio da hosta WS vrti Apache2 jer kad sam od admina (prijatelja) tražio da stavi najnoviji PHP on je stavio sve najnovije Cool htio sam imat na kompu isto što imam na serveru da ne bi razbijao glavu kao do sad, kad doma imam jedno a na serveru drugo

Sad bi netko mogao uletit sa onim starim "Apache2 i PHP se ne vole"... Ja iskreno ne znam da li da vjerujem jer pola kaže da je istina, a pola da je stabilno Confused Dakle želim sam isprobati, ako ide onda super Smile

Ako proguglaš naći ćeš mali milion tutoriala za WAMP 'from scratch' sa Apache2 i PHP5 na WinXP SP2 i nitko nema problema sa tom postavom - osim rijetkih kojima 'znalci' odgovaraju da provjere hosts file Confused

btw hvala na spamu Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
<°))))<



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1

PostPosted: 07.10.2005 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovdje je sve i još malo više što vam treba http://mpcon.org/apacheguide/
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2005 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pročitao ... davno - guide uopće nije koristan jer ima hrpu screenova sa klikanjem next-next, a nema nikakav troubleshooting, dok su upute koje opisuju petljanje po settings fajlovima potpuno nepotrebne za nekoga tko zna o čemu se radi... ukratko, to su upute za ljude slabog znanja o računalima i serverima

ali taj guide (i ostali) pokazuju da većini radi... meni je nešto gadno krivo na kompu i ne mogu to iskopati Surprised

thnx anyway
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 07.10.2005 15:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne mogu ti puno pomoć oko teme, al mogu samo reć da znam kako ti je....
Ono: znaš da mora radit, znaš da drugima radi, a tebi ne, i ne znaš di je problem... Dođe ti da "vrisneš", kaj ne?? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2005 18:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj komp je totalno sređen, sa njim nikakvih problema... Najgore od svega je to što po teoriji ova postava mora radit, barem moraju neki errori ispadat u Apache-u ili slično... Ali ni najobičniji GET requestovi ne prolaze
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2005 19:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

UPDATE: sad eksperimentiram... za sad sigurno znam da je Apache kriv jer requestovi prolaze, ali on ne odgovara i ne loggira ih

Kako sam to testirao? Poslao sam request, koji je po običaju čekao i čekao i čekao response - i onda sam ugasio server. FF je isti čas javio da je connection reset. To znači da je connection postojao i da je sa mojim Apache-om nešto jako krivo
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.10.2005 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što sam napravio prije nego što sam odustao:
  1. Zaključio da je stvar u samom Apache2 i možda još nečim drugim na mom kompu (makar ne znam što bi to bilo, disejblao sam firewall, antivirus i druge windows services koji nisu kritični);
  2. Instalirao natrag 1.3 (port 80) kraj 2.0.54 (port 8080). Apache 1.3 je savršeno radio kao i prije;
  3. Validirao installation file GPG-om te ga probao instalirati na tuđi WinXP komp - ne treba ni reći da je radio;
  4. Disejblao direktive za defaultni mod_alias jer mi se učinilo sumnjivim što se zagrcne kad dohvaća fajlove preko aliasa... nakon toga je radilo (!) dok nisam učinio još neke sitne promjene u confu - nakon toga više nije radilo pa sam vratio na last known working conf... svejedno nije radilo;
  5. Pročitao cijeli Web i Usenet po istom pitanju.

Čini se da se Apache2 i moj komp organski ne podnose... Sad Da server nakon svakog restarta kompjutera dohvati samo par requestova i onda se trajno zablesira bez errora, bez timeouta, to jednostavno ne mogu shvatiti.

Dugo nisam imao ovakve muke po kompjuteru (a htio sam samo pogledati kakav je novi release) - ako netko naiđe na isti problem molim neka javi pa možda zajedničkim naporima rješimo stvar.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group