Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
zatemplejtana stranica

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 15.10.2005 03:27    Post subject: zatemplejtana stranica Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, recimo da npr. radim stranicu kataloga mesnice u indesignu.

kao sto svi znamo, cijene konjetine se mijenjaju kao cijene goriva danas. zato ne zelim svaki put rucno u indesignu ukucavati nove cijene.

ja hocu da u nekom fajlu, npr. cjenik.txt (ili bilo kakav strukturirani oblik, tipa xml) imam napisano tipa
Code:
sunka
35kn
vratina
10kn
bedro od konja
100kn

itd..

i da imam slozen neki template u indesignu, nekakav grid, i da mi on samo povuce podatke iz tog strukturiranog file-a.

dakle, zelim sloziti dinamicko generiranje stranice u indesignu iz nekog vanjskog file-a.

da li je to moguce ili previse trazim?

hvala puno.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 15.10.2005 10:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Edit->preferences->type

tamo checkiraj "create links when placing text..."

I kad to cekiras onda svaki tekst koi plejsas ce ti se registrirat ko link u link paleti i ako mjenjas taj linkani tekst fajl, dovoljno je updejtat link na link paleti il kliknut da updejta modificiran link kad otvaras indd fajl.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 15.10.2005 10:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na nekoliko načina ovisno o strukturi dizajna.

1) linkani text fieldovi
2) importiranje XMLa


1 ) najlakša varijanta: linkaš tekst fieldove. Pri importiranju Tab služi za "skakanje" u slijedeći. Nedostatak: nema kontrole styleova.

2 ) Tagged text fields, import XML (sve piše u helpu). Jako kul sa nekim minornim nedostacima.

Ima još par načina ali mislim da će tebe zadovoljit jedan od ova dva. Mislim da bi ti čak prvi mogao biti najzanimljiviji i najjbrži.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group