Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Mac OS 9.1

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S
View previous topic :: View next topic  
Author Message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 19.10.2005 08:24    Post subject: Mac OS 9.1 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ljudotinje vako. Startao sam s radom oko 08.20 i do 09.20 sam uspio doticnoga srusiti 5 puta. Neynam kolko je normalno to za ovu verziju i G4 procesor... al... nek mi neko jos jednom kaze da je Mac bolji od PC-a jer mu je sistem stabilan... je*o je jeza.

Naviko sam se na sys odma, ali se 5 puta srusija... zato drugovi moji, vise ne zelim cut da je nesto bolje a nesto losije... ocito da sve ima svoje mane... posebno kad ja sjedim za kompom.

E sad, ili sam ja totalni tudum pa neznam neke cake, ili sam ja jedina osoba cija aura rusi kompove... stagod bilo da bilo... znam samo jedno... XP vs Mac je stupidozno so piss off evribadi Mac OS sux like any MS product. If you kant brejk it, aj ken!

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 19.10.2005 08:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TZAR!!1 Applause
da smijem, komentirao bih Wink

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.10.2005 08:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja smijem.
Smile

1. os 9 je izašao 1999., dakle možeš ga uspoređivat samo sa windowsima 98. ne sa xp-om.

2. os 9 zahtjeva nešto optimizacije da bi radio kako spada

3. zadnja objavljena verizja devetke je 9.2.2, ne 9.1

4. što ti je srušilo sistem - možda neki piratski softver?
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 19.10.2005 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a zašto si opće instalirao 9-ku?
mogao si odmah tigra staviti

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 19.10.2005 09:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

instaliraj cc *conflict catcher, ako morash raditi na 9.1 (mnogo star sistem, btw) ili se poigraj sa extenzijama, ako si nešto instalirao zadnje od kad ti je sistem nestabilan ... to je bilo dosta lako rješiti u devetki sa isključivanjem ekstenzija ...



G.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 19.10.2005 09:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hoćeš reći:
Homer Simpson wrote:
If you are so smart, how come I broke you? Eh?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 19.10.2005 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
os 9 je izašao 1999., dakle možeš ga uspoređivat samo sa windowsima 98. ne sa xp-om.

win98 - 25 Jun 98
os9 - 23 oct 99
win2k - 17 Feb 00
os9.1 - 9 jan 01
winXP - 25 Oct 01

dunga wrote:
os 9 zahtjeva nešto optimizacije da bi radio kako spada

a koji os ne treba?!

dunga, ma super si! rrrrrrrah

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 19.10.2005 10:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

okršaj na vidiku... budha vs. dunga
Bang!

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 19.10.2005 10:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daj ljudi, nemojte sad zaflejmat ovo Very Happy

enivej, NIJE MOJ G4 nego od faxa, i da, to je najjaci mac tamo, ima nesto 3ca i starijih koji se mjere sa tom 98om...

u svakom slucaju, bez ikakve optimizacije u operi i ie-u bi mi se rusio, a da ne govorim da mi je u jednom momentu jednostavno izbacio neki error, i zamolio me da odaberem opciju restart doli...

a tri puta bi se zamrzo samo sto bi sa browsera prebacio na findera dok ucitava sajt... ma sve u svemu 9ka mi se nimalo nesvidja...

dakle time rjesavam valjda pitanja tipa: instalacija tigra, optimizacija i nelegalni softver, naime sve je legalno vamo

i da, sto se tice usporedbe 9.1 vs 98, to necu komentirat... prije 2k rang, al kako buda rece, isto godiste je ka i ikspe


I NEMOJTE SE FLEJMAT, ovo sam samo iznio kao moje iskustvo... al ako imate koji savjet samo recite..

p.s. mis optikus za mekica oni njegov jednoklični je isto bezveze... ne podnosi skoro niejdnu podlogu a da ne trza...

(dakle sve ovo je vezano za komp koji je nametnut a ne koji imam doma, jel)

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 19.10.2005 12:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisi jedini, ja sjeo prije par godina za jedan mac, zbrejkao se u roku 10 minuta, a samo sam surfao Smile

Sjedim na kavi s jednim tipom s kvarta, koji diže mac u nebesa (ima doma jednog jelte) i usred razgovora bubne, samo ga par puta resetiramdnevno i sve radi, a ne kao pc?!?!?!? Nije mi se dalo ulaziti u raspravu oko toga jel on svjestan što je upravo rekao ili se samo krivo izrazio Smile

BTW, jel digo tko macOS na pc-a? Ja planiram ovaj tjedan, samo da malo vremena ulovim...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 19.10.2005 12:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
Nisi jedini, ja sjeo prije par godina za jedan mac, zbrejkao se u roku 10 minuta, a samo sam surfao Smile

Sjedim na kavi s jednim tipom s kvarta, koji diže mac u nebesa (ima doma jednog jelte) i usred razgovora bubne, samo ga par puta resetiramdnevno i sve radi, a ne kao pc?!?!?!? Nije mi se dalo ulaziti u raspravu oko toga jel on svjestan što je upravo rekao ili se samo krivo izrazio Smile

BTW, jel digo tko macOS na pc-a? Ja planiram ovaj tjedan, samo da malo vremena ulovim...


pa valjda mu se pc resetirao desetak puta dnevno barem Smile

OS 9 je znao bit nestabilan, al se sa extension managerom uglavnom dalo to srediti brzo, prominish redosljed ucitavanja extnzija ili iskljucish novoinstalirane, vratish na osnovni set ili tako nesto uglavnom (bar su bile sve extenzije na jednom mjestu i mogo si ih ukljucivat i iskljucivat kako ti šune (ne kao dll lovi na pisiju) ...
OSX je jako stabilan uglavnom, ako rokne neki program, gotovo nikad ne povuce za sobom sistem ... jednom mjesecno mozda moram restartat (i manje) ...

al meni je sve to shala mala naspram 95 ice i 98 ice, virusa i ostalih sranja ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.10.2005 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
dunga wrote:
os 9 je izašao 1999., dakle možeš ga uspoređivat samo sa windowsima 98. ne sa xp-om.

win98 - 25 Jun 98
os9 - 23 oct 99
win2k - 17 Feb 00
os9.1 - 9 jan 01
winXP - 25 Oct 01


ovo .1 označava update - dakle nešto kao service pack kod windoza.
činjenica je da se radi o sistemu 9, koji je, kao što si napisao, izašao 99.

btw, ti meni uopće nisi super
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 19.10.2005 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
pa valjda mu se pc resetirao desetak puta dnevno barem Smile


Mislim da taj čovjek piceka vidio nije Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 19.10.2005 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo nesto iz moga iskustva

posjedujem G5 vec 3 mjeseca i blokirao je ukupno 5-6 puta.
pored njega na stolu je PC /win xp i u zadnje 2 godine ne sjecam se da li sam ga ikad restartao zbog smrzavanja.

mislim da je ovo realno stanje

oba racunala konstantno rade sa velikim slikovnim fajlovima i layoutima

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 19.10.2005 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

triple wrote:
evo nesto iz moga iskustva
posjedujem G5 vec 3 mjeseca i blokirao je ukupno 5-6 puta.
pored njega na stolu je PC /win xp i u zadnje 2 godine ne sjecam se da li sam ga ikad restartao zbog smrzavanja.
mislim da je ovo realno stanje
oba racunala konstantno rade sa velikim slikovnim fajlovima i layoutima

Ja osobno doma imam XP PC a na poslu iMac G5... I upravo se namjeravam prebacit doma na Maca... Uopce nije stvar u rusenju sistema... Dali ce mi se pila srusit 5 puta u tri mjeseca mi nije bitno... Bitno je da PC kad nakrcam programima i kad mu se registry napuni, poludi od sporosti. Onda silno instaliranje utilitya za ovo i ono. Da ne govorim o virusima i spywareu. Pa daj narihtaj ovo, pa daj narihtaj ono... Na macu toga nema. Sve radi kak treba i ne treba mi milion dodatnih programa i milion sati provedenih u fine tuning da bi kanta radila. To sto ce se OS x srusit jednom u mjesec dana nije nikakav bed. Imac imam vec 2 mjeseca i nije se srusio ni jednom... Svatko ima svoja iskustva i to je to.
Radim dnevno 10 sati na macu i nemam pametnija posla trositi svoje vrijeme da narihtam stroj da radi kao sto to PC trazi. PC ekipa moze rec da se sve da narihtat, ali hej, nemam pametnija posla nego narihtavat kompjuter da radi normalno. Mac ukopcas u struju i on radi. I za dvije godine ce radit i nece mu se napunit nekakav glupi registry i nece se gusit u vlastitim govnima...
Meni osobno, vise pase Mac jer je Mac platforma najblize onome sto bi racunala trebala biti. Jednostavna i da rade bez prevelikog petljanja po njima...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 19.10.2005 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rushi se i jedno i drugo povremeno ... al sigurno ima manje problema na macu ... ako ti se vishe rusi mac od pisija vjerojatno se bolje snalazish na pc ju ... s vremenom sam skontao da se ljudi koji su godinama na pisiju, cesto nevjerojatno tesko naviknu raditi na macu ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Alexx



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 123
Location: Zagreb

PostPosted: 19.10.2005 14:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Problem sa devetkom je taj sto nije optimizirana za rad sa novim Macovima, neki najnoviji (G5 npr) se sa devetke nemogu niti bootati. Prednost desetke je ta da radi stabilno na svim Macovima, cak i onima koji su stari 5 godina, brze i efikasnije od devetke...

--x
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 19.10.2005 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
...ne treba mi milion dodatnih programa ...


Kad ih ni nema toliko Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 19.10.2005 18:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
Bond wrote:
...ne treba mi milion dodatnih programa ...


Kad ih ni nema toliko Smile


Da, ima ih manje, ali su većinom kvalitetniji od PC ekvivalenti Smile. Freeware npr. za Mac je jak da ne može biti jači
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 20.10.2005 09:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
rushi se i jedno i drugo povremeno ... al sigurno ima manje problema na macu ... ako ti se vishe rusi mac od pisija vjerojatno se bolje snalazish na pc ju ... s vremenom sam skontao da se ljudi koji su godinama na pisiju, cesto nevjerojatno tesko naviknu raditi na macu ...
G.


Kod mene je suprotno... Koristim PC od 1992. a maca na poslu od neke 98., 99. i nije mi nikada bio problem preswitchati se.... Zapravo sto vise koristim Maca, drazi mi je...
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 20.10.2005 10:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
okršaj na vidiku...

meni je zao sto se svaki komentar na topic koji u sebi sadrzi "pc" i "mac" pretvori u flejm. lijepo sam napisao datume izlaska os-ova da dungi potvrdim da nije u pravu sa tvrdnjom da os9 treba usporedjivat sa win98. razlika izmedju izlaska 98ice i os9 je godina i 3mjeseca, a os9 i w2k 4 mjeseca.

@dunga: hvala sto si me prosvjetlio da .1 oznacava update! bas sam si razmisljao koji bi to mogo biti vrag?!
kad smo vec kod toga, kad govoris o winXP, jel mislis na "cisti", sp1a, sp2b ili sp2?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 20.10.2005 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

majke mi, ja ne kužim koji točno kua ti imaš protiv mene?
zašto na moje postove koji se bave faktografijom odgovaraš podjebavanjem?

budha wrote:

meni je zao sto se svaki komentar na topic koji u sebi sadrzi "pc" i "mac" pretvori u flejm. lijepo sam napisao datume izlaska os-ova da dungi potvrdim da nije u pravu sa tvrdnjom da os9 treba usporedjivat sa win98. razlika izmedju izlaska 98ice i os9 je godina i 3mjeseca, a os9 i w2k 4 mjeseca.

ok, dakle os 9 treba uspoređivati sa w2k, a ne xp-om (kako je burne napisao) niti w98 (kako sam ja napisao). čemu komentar o tome kako sam ja super?

budha wrote:
@dunga: hvala sto si me prosvjetlio da .1 oznacava update! bas sam si razmisljao koji bi to mogo biti vrag?!
kad smo vec kod toga, kad govoris o winXP, jel mislis na "cisti", sp1a, sp2b ili sp2?


gle - operativi sustav je windows XP.

patch ne znači da se radi o novom operativnom sisustavu - već da su ispravljene neke greške.

mislim - kad ti majstor promjeni gumicu na veš mašini - jel to znači da imaš novu veš mašinu? obodin service pack 1?
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 20.10.2005 11:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma neznam čemu ovo ... poanta je u tome da 9.1 nije baš najreprezentativniji sistem na Mac-u ... nakon njega su izašli još i 9.2; 10.0; 10.1; 10.2; 10.3; i 10.4 sa svim svojim podvrstama (ili patchevima Wink) )

od ovog bi preporučio za korištenje (ja koristim) 10.4.2 ili 10.3.9 (ne radi mi stari scanner kako treba na tigru) ...

a da se čoeku ruši devetka, vjerujem, ima valjda i neki razlog za to ...


eto!

G.
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 21.10.2005 00:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daj da i ja malo uletim...

noviji macovi od 2003 ne podrzavaju os9 uopce. ne mozes ga instalirati, romovi su drugi. cak stovishe kad kupis mac-a, mozes instalirati verzije od trenutne, pa na vishe...
ja imam iMac G5 (predzadnji) koji je ima tiger i na njemu ne mogu staviti panther, provereno.
U obrnutim smerom moze. Tiger ide na sve Gx mashine ili na skoro sve (sa patchevima).

os9 je stari i napusteni tip koji apple ne podrzava i ne vidim razloga zasto bi ga neko drzao na mashini? ako vec moras onda definitivno stavi 9.2.2.

posto apple radi hardver i softver, moze si priustiti vakvu filozofiju. dobijes kompletan sistem koji mozes apgrejdati ali ne mozes daungrejdati.

inace, u proslosti sam ja radio na PPC 7100 koji je imao System 7.2.5 i taj je komp padao nula bodova. na njemu smo skenirali (Umax 1260 SCSII) slali postscripte u rip i obradjivali fotografije u photoshopu (4, mislim). A da, sluzio nam je da bi smo povezali sve one egzoticne uredjaje (floptical, syquest itd) na koje su nam klijenti donosili fileove. ako bi smo stavljali kakve cudne extenzije i kontrolne panele i on bi postajao nestabilan i bad tempered.
sorry na ot Crying or Very sad

on topic, stavi 10.3.9, pa da pricamo...

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group