Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
hamachi -ilitiga kako igrati online i*ega*ne igre :)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 24.10.2005 14:04    Post subject: hamachi -ilitiga kako igrati online i*ega*ne igre :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

kvot sa jednog drugog foruma, ako fale neki dijelovi tekxta ilizvuci besmisleno, moja greska jer sam rezo neke dijelove. Very Happy
Quote:

Ovaj thread donekle spada ovdje, al i pod car games ili totalni OT, pa ako netko od admina misli da bi bolje "pristajao" negdje drugdje, slobodno ga premjestite Smile

smo otkrili jedan prebolestan komad software-a i must-have za svakog, tko je ikada došao u napast odigrati neku igru preko interneta, a ostao razočaran činjenicom da je potrebna orginalna igra (npr. Need For Speed: Underground 2 ili Unreal Torunament 2004). Program se zove Hamachi i može se besplatno downloadati ovdje. Postoji i Linux verzija -> klik.

Probat ću ukratko objasnit naćin na koji taj program radi. Najme, prilikom instalacije programa instalira se i virtualna mrežna kartica, koju vindovsi najnormalnije tretiraju kao se fizički nalazi u računalo. U "Control Panel -> Network Connections" se nakon instalacije programa u kategoriji "LAN or High-Speed Internet" nalazi još jedna veza imena "Hamachi", koja se ponaša kao lokalna mreža, a u stvarnosti preusmjerava vezu na internet (ovaj dio će biti jasniji kasnije u tekstu).

Nakon prvog pokretanja programa jedino što se pojavi je prazan sivi okvir. Prvo je potrebno malo pročačkati po postavkama. Klik na gumb u doljnjem desnom kutu, pa Preferences, tamo klik na "Change nickname .." i upisati nick (neki, nije bitno kakav).

Program za povezivanje koristi grupe korisnika (ime grupe + password) koje su o ovoj verziji ograničene na (ja mislim) 16 korisnika. U verziji 1.0 na dalje će biti neograničeno. Da bi se pristupilo grupi potrebno je kliknuti na gumb sa trokutastom ikonom, u doljnjem desnom kutu, pa na "Join existing network ..", i upisati ime mreže i password. Kao što sam već napisao, žac, markus i ja već neko vrijeme rokamo NFSU2, pa smo i otvorili grupu čije je ime i password "hraweb" (velika i mala slova su bitna), i klik na Join.

Sada je osposobljena virtualna mreža između korisnika koji su trenutačno online. Daljnje upute ću napisati za NFSU2, al situacija se ne mjenja pretjerano od igre do igre. Znači, pokrene se NFSU2, ode na LAN gaming i netko klikne "Host LAN server", ostali se nakon 10-ak sekundi spoje na taj virtualni LAN server i igraju kao da su u istoj sobi na dva umrežena kompa. Stvar provjereno radi na NFSU2, UT2004, C&C: Yuri's revenge, Warcraft III..., jedino što je za NFSU2 potrebno prekopirati file iz attacha u folder gdje je igra instalirana. To je za sada jedina igra koja stvara probleme s hamachi-em.

Jedna od važnijih napomena: u slučaju da neka igra traži odabir brzine mreže potrebno je odabrati 56k modem. Pri brzini 56k igra očekuje bandwidth od maksimalno 5KB po sekundi, a host koji recimo ima ADSL ima od 384/64 ima maksimalni upload od 8KB po sekundi. Znači, stvar funkcionira super na troje ili četvero igrača, za više je već problem u vezama.

Ovo je njegova službena stranica, pa ako netko želi pročitati detaljnije o programu -> http://www.hamachi.cc/
Ovdje se nalazi popis javnih mreža. Napominjem da se popis ne ažurira baš prečesto, tako da postoje i neke grupe koje nisu više aktivne -> http://redboxen.ath.cx/hamachimap/


tnx 2 dev Razz

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 24.10.2005 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pih, sad saznah da je to staro, al šta ćeš, nisam ja neki gejmer Very Happy

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 24.10.2005 18:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je zogdna stvar, zato što dobar dio igara radi samo ako si u istom subnetu. Ono što hamachi radi je kreiranje vpn-a na krajnje jednostavna način.. Zakon stvar...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group