Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Odgovornost pružatelja usluga web hostinga?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 03.10.2005 20:01    Post subject: Odgovornost pružatelja usluga web hostinga? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me da li pruzatelji usluga web hostinga mogu snositi i kakvu odgovornost u slucaju neadekvatne, nekvalitetne i nepouzdane usluge?

Konkretno, radi se o sljedecem:

Danas negdje oko 9:30 ( makar oni tvrde 12:00 ) sati doslo je do "raspada sistema" na AVALONU , mailovi ne rade, web stranice se ne prikazuju, meni telefon stalno zvoni i nazivaju me ogorceni klijenti koji su mi jos, na zalost, ostali na Avalonu.
Zamislite situaciju kad jednoj tiskari koja dnevno salje i prima stotine mailova koji su strogo vezani uz posao, mail cijeli dan ne radi. Zamislite tek kako sam ja u neugodnoj situaciji jer sam im, na zalost, preporucio tu firmu kao pouzdanu i kvalitetnu.

Na stranicama Avalona se u neko doba dana pojavila ova obavijest:

Quote:
Poštovani korisnici,

danas oko 12 sati došlo je do niza kvarova na opremi u datacentru, kvarova koji su uzrokovali nemogućnost pristupa serverima. Veći dio servera je bio dostupan za oko sat vremena, neki još nažalost nisu. Upoznati smo sa situacijom, kao i kolege u datacentru, i intenzivno radimo na otklanjanju problema. Nažalost za sada nemamo detaljnije informacije.

Ispričavamo se na neugodnostima i zahvaljujemo na razumijevanju.


I to je sve?

Dok ovo pisem mailovi jos uvijek ne rade i konstantno me ljudi nazivaju, poneki cak i prijete tuzbama, jebe se njima za neki Avalon, za njih sam ja kriv i ja im moram nadoknaditi gubitak.

Da ne spominjem to da vec mjesecima nisam u mogucnosti pristupati Control Panelu jer je "migracija u tijeku". Pa do kada ce ta migracija trajati?
Osim CPanela vise se ne moze pristupiti ni web mailu niti otvarati nove mailove. Na moj upit sta je sa tim odgovorili su mi da nisu oni krivi ako neko prcka po tome i promijeni lozinku ( sto naravno nije bio slucaj ). Vrlo profesionalan odgovor.

Da skratim, da li postoji mogucnost podizanja tuzbe protiv pruzatelja usluga web hostinga zbog gubitaka u poslovanju tvrtke koji su prouzroceni njihovom losom uslugom i neotklanjanjem kvarova u nekom razumnom roku?
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 03.10.2005 20:15    Post subject: Re: Odgovornost pružatelja usluga web hostinga? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:

Da skratim, da li postoji mogucnost podizanja tuzbe protiv pruzatelja usluga web hostinga zbog gubitaka u poslovanju tvrtke koji su prouzroceni njihovom losom uslugom i neotklanjanjem kvarova u nekom razumnom roku?

Jesi li ti drugim poduzećima samo preporučio Avalon ili si im prodao hosting kao reseller?
Pronađi ugovor koji si potpisao (ili pravila na koja si pristao) kod zakupljivanja prostora, običnog ili reseller pa nam baci ovdje da vidimo..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 03.10.2005 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa prije svega treba pročitati pod kojim su uvjetima zakupljeni "prostori".
da priznam, i ja imam puno klijenata na avalonu ali nikad nisam pročitao te uvjete.
to je obićno onaj radio butt koji moraš čekirati kod kupovine...
isto tako znam da zbog višesatnog ispada sistema pali povrat uloženih sredstava.

istina je da su serveri pali oko 10h, no ja se nisam nikada susreo sa neugodnim odgovorima koje spominješ. (kucam u drvo) također, meni su proradili svi accounti u roku od sat vremena, no bitno je naglasiti da su to oni na novim serverima sa c.panelom.

što se tiće migracije...
ja sam zahtjevao hitnu migraciju jer nisam htio da klijenti plačaju nove-stare cijene a da veče mogućnosti čekaju tko zna koliko mjeseci. upalilo... u protivnom bi svakog klijenta preselio kod nekog drugog.

sve u svemu...
mislim da nisu tako blesavi da se nisu zaštitili od tužbi zbog tehnikalija.
ipak se datacentar nalazi u US što bi pokrenulo jednu opaku lavinu odgovornosti i tko bi tu koga u guzu... to se ne zna.

potpuno te razumijem i ne želim se staviti u tvoju poziciju, no mislim da sa tužbom nećeš daleko... ne želim te podcjeniti, no za ovaj je ispad odgovoran datacentar u US i mislim da se s njima ne isplati bosti...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 03.10.2005 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije reseller, preporucio sam im, za neke odradio sve preko moje firme ali
su svi upoznati kod koga imaju hosting i po kojoj cijeni ( predocen im je originalni racun )
dakle, ja na hostingu nemam nikakvu zaradu
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 03.10.2005 20:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:

potpuno te razumijem i ne želim se staviti u tvoju poziciju, no mislim da sa tužbom nećeš daleko...


ne bi ih ja tuzio, to me pitao klijent kojem sam ih , opet kazem na zalost, ja preporucio
on si je sam narucivao uslugu, moje je samo odrzavanje sajta

inace ovo nije prvi takav problem kod njih, bilo je toga dosta u zadnih par mjeseci
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 03.10.2005 20:42    Post subject: Re: Odgovornost pružatelja usluga web hostinga? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
Da ne spominjem to da vec mjesecima nisam u mogucnosti pristupati Control Panelu jer je "migracija u tijeku"


Ako išta, nepristupačnost cp-a na tako dug period sigurno ne bi bila dopuštena preko SLA (service level agreement), ako to Avalon uopće i ima. Sama migracija sa Cpanela ne bi trebala trajati više od tjedan, jer većinom postoje rješenja samih developera za migriranje sa konkurentskih rješenja.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 03.10.2005 21:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pitanja koja meni padaju na pamet
a) treba vidjeti koji su uvjeti pod kojima je potpisana (ako je ista potpisano) suradnja s hosterom
b) kako ces odrediti koji iznos je avalon "duzan", kolko je novca ta firma izgubila taj dan..

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 03.10.2005 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nista nije potpisano, obicna online narudzba
koliko bi covjek u slucaju tuzbe trazio ( u sta sumnjam da je uopce moguce, barem kod nas ), mislim da bi odvjetnici to vrlo brzo i jednostavno izracunali
Back to top
View user's profile Send private message
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 03.10.2005 21:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

O pravnim opcijama slucaja iskreno ne znam puno, ali preporuka za drugi put, ili si uzmi neki resseler hosting pa kad vec data centar rikava imas barem neko financijsko pokrice svog rizika ili samo preporuci tvrtku za host, ali nikako preko svog racuna ne naplacuj, narocito jer nemas nikakve materijalne koristi a puno riskiras. Jer na kraju klijent ima pravo na neki nacin zvati tebe jer su tebi i platili, to sta si ti to proslijedio nekom drugom, mislim da njih ne zanima. Eto to je moje skromno misljenje Wink.

ps. Treca mogucnost je da uzmes hosting kod nekog provajdera koji ima servere u hr(recimo iskon), pa barem mozes nekome na fontele familiju spominjati Wink

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 03.10.2005 23:10    Post subject: Re: Odgovornost pružatelja usluga web hostinga? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:

Da skratim, da li postoji mogucnost podizanja tuzbe protiv pruzatelja usluga web hostinga zbog gubitaka u poslovanju tvrtke koji su prouzroceni njihovom losom uslugom i neotklanjanjem kvarova u nekom razumnom roku?

naravno da postoji,
čak postoji i pristojna šansa dobivanja te tužbe.
vrlo vjerovatno nagodbom, koja uključuje "silenzio stampa" sa tvoje strane.
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 04.10.2005 00:12    Post subject: Re: Odgovornost pružatelja usluga web hostinga? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
Na stranicama Avalona se u neko doba dana pojavila ova obavijest:

Quote:
Poštovani korisnici,

danas oko 12 sati došlo je do niza kvarova na opremi u datacentru, kvarova koji su uzrokovali nemogućnost pristupa serverima. Veći dio servera je bio dostupan za oko sat vremena, neki još nažalost nisu. Upoznati smo sa situacijom, kao i kolege u datacentru, i intenzivno radimo na otklanjanju problema. Nažalost za sada nemamo detaljnije informacije.

Ispričavamo se na neugodnostima i zahvaljujemo na razumijevanju.


I to je sve?


Covjece to je jos super! Bar su ekspeditivni sto se obavijestanja svojih klijenata tice!

Zamisli kad ti ama bas nista ne kazu nego te samo "odkace" pa si ti misli...
Prosao sam kroz 7 hostera i jedan veliki respekt ide croadriji! Server nikada nije zastekao i prije svega, beskrajno je brz!

Sto se tuzbe tice, nemoj se ni truditi!

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 04.10.2005 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma to se događa sa svim hosterima, Avalon je barem napisao otprilike šta se događa, imao sam jednu stranicu na plus.hr koji je malomalo pa offline, događaju se sranja sa FTP-om da se nemogu po par minuta spojiti...

Uz to sam imao i kod cubeHR-a, koji isto tako kao i plus.hr malomalo pa offline, a o tome ništa ne govori... Uglavnom to je sve do njihovog data centra, data centar je theplanet koji po mome stvarno saksa (ili saksaju serveri koje prodaje balkanu). I trebali bi podiči svi tužbu protiv njih...

Uglavnom garantiraju 99.99% up time, to je 0.01% mjesečno, da naglasim da su serveri SVAKI dan offline barem 3-5minuta, to je u Veljači onda nekih 112 minuta, a veljača ima 40320 minuta što ispada da je 112 minuta 0.277777% i to kada računam 4 minute, a da neračunamo još nedostupnost FTP-a pa malo mailservera, pa brzinu servera od 5kb/s i slične gluposti...

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 04.10.2005 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mi nasim klijentima uvijek u ugovoru stavimo mogucnost da bi ukupno 3 dana godisjne sajt mogao biti nepristupacan. Smile

i za otklanjanje problema uzmemo range do 48 sati Wink

a klijenti koji tuze zbog jednog dana trebali bi si uzet server dediée (mislim da se zove dedicated) pa nek puknu 1200 eura godisnje za hosting pa ce sve biti ok Very Happy
ali ni onda im nije bas sigurno 100% je to nema nigdje.
ko da su ovi iz avalona namjerno napravili frku.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 04.10.2005 11:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ti ugovori obično glase:

Tužićemo vas ako uradite bilo šta loše, a vi nama ne možete ništa. Oni se uvjek mogu vaditi na tehničke probleme...
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 04.10.2005 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:

ko da su ovi iz avalona namjerno napravili frku.


naravno da nisu, ali to je bila kap koja je meni prelila casu
za bezobrazno visoku cijenu nudi se bezobrazno losa usluga
danas ima puno boljih, kvalitetnijih i pouzdanijih od njih
ako sam nesto platio duplo skuplje nego kod drugih onda ocekujem i kvalitetnu podrsku
svako malo mi pristupni podaci koje imam ne vrijede, pa ih onda moram pitati u cemu je
problem pa ispadam idiot koji se ni na server ne zna spojiti, ne zna si otvoriti mail i sl.
napravili su si medvjedju uslugu sa tom "migracijom", ja cu svakako migrirati kod drugih

uostalom prosurfajte malo i sami usporedite cijene, koliko prostora, baza i kakvu
podrsku nude drugi u odnosu na gore navedene

da nisam jedini koji ima problema mozete se uvjeriti i sami:

Quote:

1. Posto nemogu do maila, ticketing trenutno nema smisla.... Sta se to dogadja sa mysql i email serverom i do kad ce to trajat?

Hvala

2. Dugogodisnji sam korisnik Avalona, ali ovo sto se sada dogada je katastrofa! Na moje inzistiranje klijenti su uzeli Avalon jer sam s njima imao dobra iskustva (prvo na Linux a onda na BSD serverima) i vec mi po drugi put u kratkom vremenu salju nerazumljive poruke i onemogucuju pristup webu!!!

Jedino sto mi preostaje je da propadnem u zemlju od srama i nagovorim klijenta na prelazak na drugi hosting ako se nesto ne promijeni!
(A usput cu prebaciti i svoj sajt)

itd
ako zelite citati jos ovakvih stvari odete na njihov forum

za mene ova tema zavrsena
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.10.2005 12:13    Post subject: Re: Odgovornost pružatelja usluga web hostinga? Add user to your forum ignore list Reply with quote

- korištenje mail adresa u hrvatskoj za ozbiljan posao a resolvane su sa dnsom nepuzdanog hostera u americi je amaterizam, općenito ako toliko mail koriste imati mail preko web hostera (čak i da je najbolji) je blasphemy za mene.

to koliko sam shvatio nije pekara, to je tiskara koja bi trebala imati novac za pošten leased line na internet i mail server.

no neka , dok će te vi sa web dizajnom prodavat i zamjenu za informatičku infrastrukturu jer (ima to sve na webu) ja ću imat posla Wink fala.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 04.10.2005 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajd nemojte se nervirati ja sam na avalonu bila prije 5 godina (imali smo jedansajt u hr) i odma smo zgibali jer su nam izgedali kao neodgovorne seljacine kojima treba 3 dana da odgovore na mail. takve sitne stvari su mi bile dovoljne i po tome ocjenjujem kvalitetun tehnicki problemi se svima mogu dogoditi.

ono sto mozes napraviti je da odes i ako masu ljudi ode to im je najveca kazna.

a tuzba ti je ista kao sto bi klijent mogao tuziti webdizajnera jer mu je obecao superpredivni sajt a na kraju dobio sranje, al ako je to dobro srocio u ugovoru ne mozes mu nista.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 25.10.2005 09:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Htio bih osvjeziti ovaj topic jednom nevjerojatnom ali istinitom zgodom koja se dogodila frendu koji je imao jedan portal na webu...

Naime, od jucer popodne njegova kompletna stranica vise ne postoji, a razlog je uragan u americi Shocked

Brijem da su provideri ogradjeni od takvih problema eh?

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 25.10.2005 10:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
ono sto mozes napraviti je da odes i ako masu ljudi ode to im je najveca kazna.


to sam i napravio, a koliko sam cuo otislo im je jako puno klijenata
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 25.10.2005 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
keye wrote:
ono sto mozes napraviti je da odes i ako masu ljudi ode to im je najveca kazna.


to sam i napravio, a koliko sam cuo otislo im je jako puno klijenata


go, gaston, go!! Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group