Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
wireless mrežna kartica - problem s instalacijom

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
plastik_sale



Joined: 24 Oct 2004
Posts: 29

PostPosted: 18.10.2005 10:42    Post subject: wireless mrežna kartica - problem s instalacijom Add user to your forum ignore list Reply with quote

naredni problem me već dobrano izluđuje zadnja 4 dana i ne vidim mu rješenja - naime, ne mogu nikako instalirati wireless mrežnu karticu!

svaki put kad sam išao instalirati driver, on bi na kraju javio:

there was a problem installing this hardver: ethernet controller

an error occurred during the installation
the data is invalid


googlajući dođoh do spoznaje da je gl. krivac činjenica da imam win xp sp2 koji ima nešto u sebi što zajebava povezivanje mrežnih kartica, laički rečeno. kako ne mogu maknuti sp2 s računala, pokušavah na razne načine i metode pronađene na forumima instalirati driver, ali bez ikakvog uspjeha... skidao i nove drivere i drugih proizvođača (recimo za netgearov model sam našao da bez frke radi s usrobotics driverom - meni, pogađate, naravno ne!). btw. ukupno sam pokušao već 3 kartice (asus, netgear i digitus) i uvijek isti problem!

pokušavah naći nešto i na microsoftovim stranicama, no u međuvremenu sam morao vratiti karticu i nisam uspio složiti. no, kako već nevolja nikada ne dolazi sama, sad imam i još jedan problem - naime, prije mi je prilikom svakog startanja računala javljao "found new hardver" dok mi nakon treće kartice device manager prepoznaje neinstalirani "ethernet controller" za kojeg ne mogu updejtati driver, reinstalirati ga, niti ništa slično (error: the device is not configured correctly (code 1)). sad sam nabavio "žičnu" ethernet karticu i upravo mi se to dešava - ne mogu niti s njom ništa!

dakle, uz onaj problem gore (mrežne kartice i win xp sp2), ako tko zna kako da dobijem opet "found new hw" spiku, mnoooogooo hvala!

sale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 18.10.2005 10:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sam da pitam...jel si prvo stavljao karticu u slot ili si prvo išao instalirati drivere?

Zato što dok sam ja instalirao svoju, morao sam prvo pokrenuti instalaciju drivera, a tek onda stavljati karticu u slot!!!
Inače se valjd kartica sjebe or something, ne znam, ali znam da to upozorenje piše i na kutiji, i na cdu, i na onoj anti-statičkoj vrećici...prvo driveri, onda kartica
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 18.10.2005 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa u control panelu ides na add hardware...

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
plastik_sale



Joined: 24 Oct 2004
Posts: 29

PostPosted: 18.10.2005 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@blackshtef - probao oboje, nažalost nije stvar u tome...

@astolitu - eh, kad bi bilo barem tako lako... :)

googlanje je pokazalo da dosta ljudi ima takve probleme i da je to problem windoza, a ne hardvera.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 28.10.2005 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da bi ti trebao pokazivat new hardwer ako ides u control panel - system - hardware - device manager i tamo na listi nadjes to kaj te zeza i izbrises pa ce on to ponovo trazit nakon reseta
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 28.10.2005 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm...kak mu može prikazivat Add hardware kad prvo mora cd s driverima stavit?
I onda dok mu se driveri instaliraju, mora ugasit kompjuter, otvorit ga i stavit karticu.

pa ga opet upalit i kad se dignu vindozi, pokaže mu kraj instalacije...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 29.10.2005 06:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaboravil sam da se kartica stavlja docnije Very Happy ... svejedno mora prvo sve zbrisat da mu se ne shoraju prethodne instalacije odnosno detekcije tih komponenata
Back to top
View user's profile Send private message
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 29.10.2005 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj dic druge windose?
recimo.... 98? Wink

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 29.10.2005 10:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nebi se čudio i da je problem u Service Pack 2 ako ga imaš. Osobno znam da je zadavao probleme pri instalaciji drivera za adsl siemens ( usb ). U tom slučaju negine ti downgrade na sp1.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
plastik_sale



Joined: 24 Oct 2004
Posts: 29

PostPosted: 29.10.2005 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije problem u samoj kartici, već u widnowsima, da još jednom napomenem ako netko nije vidio što piše gore :)

uglavnom, trenutno sam na kablu i ethernet kartici, ali planiram napraviti dok ulovim dan-2 slobodnog reinstal windoza i pretpostavljam da će onda raditi ok, barem bez sp2, mada ni to nije rješenje najnaj.

enivej, hvala na razmišljanjima, vidjet ćemo kroz neko vrijeme što će biti ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group