Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dimenzije vizitke i izrada vizitke u Photoshopu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Johnnyi



Joined: 29 Oct 2005
Posts: 1

PostPosted: 29.10.2005 19:19    Post subject: Dimenzije vizitke i izrada vizitke u Photoshopu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav,

Možete li mi reći koje su dimenzije u pixelima vizitke, i dali mogu u Photoshopu po tim dimenzijama napraviti vizitku kakvu želim i odnijeti da mi se to odštampa kod ovih što prave vizitke ?

Hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 29.10.2005 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pikseli + tisak = teški šit

okani se corava posla, umjesto "pixels" odaberi lipo "milimeters" i onda odaberes velicinu koja je standardizirana, imas ih nekoliko, ja osobno najvise volim 85x55 (ili 84x56) sto su dimenzije kreditnih i slicnih kartica.

dakle radi u startu sa milimetrima, i naravno, tiskarskom rezolucijom (najbolje 300dpi) ovisno u kakovi tisak ides...

poz

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 29.10.2005 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dimenzije u pixelima ti ovise o postavkama koliko imaš piksela po inchu (ili centimetru).
Ako radis u photoshopu;

- CTRL + N (novi dokument)
Resolution: 300 (pixela/inchu)
Widh 8 (cm)
Height 5 (cm)
OK

I to je to - kreneš radit.
Završiš, sejvaš u JPEG, snimiš na neki medij, i odneseš frajeru.
Ako ti se troše novci, za 350 kn ti ljudi slažu vizitke.

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
strangelove



Joined: 11 Oct 2004
Posts: 112

PostPosted: 11.11.2005 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
pikseli + tisak = teški šit

okani se corava posla, umjesto "pixels" odaberi lipo "milimeters" i onda odaberes velicinu koja je standardizirana, imas ih nekoliko, ja osobno najvise volim 85x55 (ili 84x56) sto su dimenzije kreditnih i slicnih kartica.

dakle radi u startu sa milimetrima, i naravno, tiskarskom rezolucijom (najbolje 300dpi) ovisno u kakovi tisak ides...

poz


slazhem se, but hr standard je i dalje nekih 90 sa 50 mm. Instaliraj illustrotor ili corel pa chini chuda. nedaj se ogranichavati dpi rezom, nema potrebe, bar kaj se vizitki titje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group