Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Jesen stiže Dunjo moja...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 12.11.2005 18:33    Post subject: Jesen stiže Dunjo moja... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel gledo ko ovaj film? Ja ga evo baš sad pogledo, dobar mi je, volim te stare s tom tematikom...
Jedino, film je kakti rađen po priči iz Balaševićeve istoimene pjesme, ajd, je, ima elemenata i odande, ali ja bi više reko da se oslanjao na Vasu Ladačkog...šta vi mislite?

BTW: ak ne znate ko je Vasa Ladački, nemojte pliz replayat crap-postove...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sime
Guest





PostPosted: 12.11.2005 20:37    Post subject: Reply with quote

Ne znam ko je Vasa Ladački, ali gleda sam film i nije mi loš. Dobar.
Back to top
Nomad



Joined: 04 Feb 2005
Posts: 221

PostPosted: 12.11.2005 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prije nego što sam gledao film, nisam imao pojma da je snimljen po Vasi Ladačkom. I kako je tekla priča, skužio sam da je stvarno puno toga prebacio iz pjesme. Dobar film, odlična radnja , ali ipak loš izbor glumaca, nekak su mi neuvjerljivi. Pjesma "Jesen stiže dunjo moja" iz filma je, inače, pjesma Zvonka Bogdana. A tek nedavno mi palo na pamet da o toj pjesmi pjeva Balašević u svojoj pjesmi "Svirajte mi jesen stiže dunjo moja".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 12.11.2005 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, nismo se razumjeli...

Željko Bogdan ima pjesmu Jesen stiže Dunjo moja.
Balašević ima pjesmu Svirajte mi Jesen stiže Dunjo moja (kao, svirajte mi onu bogdanovu pjesmu...)

Tj. Balaševićev tekst govori istu priču kao i film (pjesma recimo počinje "...tog sam jutra stigao putničkom klasom..." kao što je i Sava iz filma došao vlakom iz rata...)

E, sad, mene zanima zašto svi tvrde (ne vi, nego općenito Smile ) da je film snimljen po radnji iz te pjesme...ima dijelova, da, ali mi priča puno više vuče na Vasu Ladačkog...ono, voleo je lijepu, al sirotu, pa je otišo iz sela, nikad nije piso nikom, vjenčo se sa mirazdžikom, jedinicom kćerkom nekog gaze...pa onda: dobio je konje vrane, sat sa zlatnim lancem i salaše i sl....hoću reći da mislim da je puno više elemenata izvučeno iz Vase nego iz Svirajte mi...

Čak se i lik u filmu zove Sava L... a ovaj je Vasa Ladački...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Nomad



Joined: 04 Feb 2005
Posts: 221

PostPosted: 13.11.2005 03:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda nisi ti mene razumio... Kako već napisah, slažem se sa konstatacijom da je Samardžić prenio elemente iz pjesme "Priča o Vasi Ladačkom" u svoj film. Da, glavni lik je Sava Lađarski i da, tužna mu sudbina i jadna li mu majka u životu i da, to uopće nije teško zaključiti, čak i za vrijeme prvog gledanja.
A Bogdan je Zvonko, ne Željko.

Citat:
"Snimanje filma je pratio zanimljiv sukob između režisera Samardžića i kantautora Đorđa Balaševića, koji je bio prvobitni autor cjelokupnog projekta. Međutim, Đole je inzistirao da u filmu o Vasi Ladačkom zaigra njegova kći Jovana, ali režiser se sa time nije složio, pa je poslije dugih prepucavanja odlučeno da Đole izađe iz projekta i da to više ne bude priča o Vasi, već saga o “panonskom Romeu i Juliji”. Zato film i nosi drugačiji naziv, “Jesen stiže dunjo moja".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group