Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Cime zamjeniti ovakvu tablicu?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fx



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 19
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2005 11:53    Post subject: Cime zamjeniti ovakvu tablicu? Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.pojatno.hr/?stranica=info_imenik

Problem je sa velicinom stranice zbog tablica i zbog izrazito sporog ucitavanja na slabijim masinama. Ne pada mi na pamet nista preko css-a.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 18.11.2005 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zamijeniti? Ovo je klasicni primjer za sto su tablice trebale sluziti in the first place

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 18.11.2005 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Učitavanje ne bi trebalo imati veze sa brzinom stroja, nego internet veze, nije baš da trošiš neki zahtjevan javascript Smile

Ako želiš optimizirati tablicu makni <div align="right">broj</div> iz svakog retka i dodijeli neku klasu toj ćeliji, npr <td class="d"></td>, a u klasi definitaj text-align:right;

Isto tako umjesto <tr class="font12"> možeš pisati samo <tr>, a css-om definirati veličinu fonta za čitavu tablicu, npr. table {font-size:12px}
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fx



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 19
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2005 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Aha, znači ipak mora ostat pa ocistiti kod pomocu css-a, ma mislio sam, mozda postoji neka fora da se to rijesi css-om, ah, opet proci sve te linije koda Sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 18.11.2005 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fx wrote:
Aha, znači ipak mora ostat pa ocistiti kod pomocu css-a, ma mislio sam, mozda postoji neka fora da se to rijesi css-om, ah, opet proci sve te linije koda Sad


Ctrl + F je zgodna stvar. Gog ti veli, npr. makni class="font12". So, posluži se findom i pažljivo ga koristi i sve to je čas posla. Additional tip: Find + replace je još zgodnija stvar Smile

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fx



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 19
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2005 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma znam, trošim ultraedit i ima on replace u vise fileova odjednom i slicno, ali uvijek preskoci neki dio jer nije identicno i tak, treba sve to prelistat, popravit za xhtml, bljak ....
neda mi se, to je to Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hrvoje33



Joined: 09 Sep 2005
Posts: 10

PostPosted: 23.11.2005 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav,
probj sa:
Code:
   <table>
      <colgroup>
         <col class="imePrezime" />
         <col class="adresa" />
         <col class="telBroj" />
      </colgroup>
      <tr>
         <th colspan="3">A</th>
      </tr>
      <tr>
         <td>Nekoime iPrezime</td>
         <td>ulicaNeka teBroj</td>
         <td>++385 (0)xx yyy-zzz</td>
      </tr>
   </table>


Onda možeš stylat širine, boje pozadine, itd svake columne posebno. Isprobaj samo da li to IE dobro prikazuje (border definiran na <col> elementu ne kuži)
Back to top
View user's profile Send private message
F4usT



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 252
Location: Croatia / Čakovec

PostPosted: 24.11.2005 08:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a da te podatke čupaš iz baze? trebat će ti 3-4 TR-a i TD-a i amen. napraviš sortiranje, traženje i sl...

_________________
sig.jpg
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 24.11.2005 10:35    Post subject: Reply with quote

fx wrote:
ma znam, trošim ultraedit i ima on replace u vise fileova odjednom i slicno, ali uvijek preskoci neki dio jer nije identicno i tak, treba sve to prelistat, popravit za xhtml, bljak ....
neda mi se, to je to Smile


A kak misliš onda to izvest? rrrrrrrah
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group