Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Eh..cloth

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Corangar



Joined: 14 Jun 2005
Posts: 84

PostPosted: 01.12.2005 20:12    Post subject: Eh..cloth Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me samo kako zakaciti odredeni dio clotha bas za neki dio mesha, tako da kad se mesh mice da i cloth ?
inace bi u maxu 8 uzeo vertexe od clotha i stavio "fix vertices" dobio bi constrain to world
ako itkoradi s tim u 8-ici ispod ima button "attach to rigidbody" ali jednostavno ne kuzim gdje nakon toga ja izaberem koji body

ili ako ima koji drugi nacin bio bih zahvalan,
uglavnom imam tijelo i kosti i sad zelim napraviti majicu koja ce se kako ja micem kosti/tijelo micati i majica
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 02.12.2005 00:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gledaj, spika ti je sa cloth-o ovakva: imaš animirani lik, koji npr. hoda i sad bi htio na njega staviti majcu koja se deformira ovisno o liku. Na prvom frame-u animacije napraviš majcu i ljepo ju posložiš preko lika. majcu definiraš kao cloth a lik kao rigid body, te pokrene kalkulaciju reactora. I sad će reactor kalkulirati deformacije na majci ovisno o kretanju lika i kad to iskalkulira imaš majcu koja će pratiti tvoj lik i sukladno tome se i deformirati.
Inaće sam max 8 nabavio nedavno i nisam još radil sa novim clothom, ali ova tehnika je funkcionirala u prijašnjim verzijama.

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Corangar



Joined: 14 Jun 2005
Posts: 84

PostPosted: 02.12.2005 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E da, to sam i ja mislio pa nije mi uspjelo
mozda ima nesto sto sam krivo stavio ali uglavnom posto tijelo ima kosti i ja micem kosti a ne mesh, onda cloth i dalje ostaje na prvobitnom mjestu iako se mesh izdeformirao
uglavnom u reactoru je sve to tocno i sve to stoji ali meni u reactoru se tijelo ne mice po framovima, on i dalje ocitava da ja tijelo nisam ni taknuo, da ono stoji na mjestu, a ima keyframe recimo da se prvih 40 frame sagne
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 02.12.2005 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U reactorovim propertiesima moras za mesh tijela stavit da je unyielding.

Quote:
ako itkoradi s tim u 8-ici ispod ima button "attach to rigidbody" ali jednostavno ne kuzim gdje nakon toga ja izaberem koji body


nisam probao taj max8 cloth, ali zapravo stvar je u tome da ako ti taj mesh ima skin/phisique, dakle deformira se itd, to niti nije rigid body, nego deforming mesh, pa mozda ima tako neka opcija...velim, ne znam taj cloth, ali inace je to tak...

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 02.12.2005 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam dal sam dobro skužil, ali clot ti se neće nikada micati ako ti primiš model i mićeš ga simo tamo u real time-u; cloth nije interaktivan....

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Corangar



Joined: 14 Jun 2005
Posts: 84

PostPosted: 02.12.2005 16:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne micem ga smao u real time, sve radim preview ali nikad u tom preview ne bude ono sto sam trebao, a real time znam da se nece micat

@mali
skuzio sam malo nakon sto sam postao gore kako se attacha ali nisam skuzio kakva korist, kao da ga ni nije attachalo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 02.12.2005 23:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skini si video clip na ovom linku:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/item?siteID=123112&id=5903982

Mislim da drugi dio pokriva ono što ti treba.

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Corangar



Joined: 14 Jun 2005
Posts: 84

PostPosted: 04.12.2005 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eh da, to je to
sad samo da malo bolje pogledam jer mi neke stari nisu jasne
thx Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group