Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Potrebna pomoć !!!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hahar66



Joined: 01 Dec 2005
Posts: 1
Location: Zagreb

PostPosted: 01.12.2005 10:38    Post subject: Potrebna pomoć !!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

¸Bavim sa amateskim dizajnom par godina a sada sam dobio narudžbu da napravim
nekakvu promo brošuru o jednoj firmi, dakl profil tvrtke povijest i reference.
Molio bih nekoga da mi kaže koji program da koristim, koji format tj. veličinu i mjesto gdje mogu pogledat na netu nekakve primjere i slično.
Ili ako netko zna nekakav newbie tutorial na netu sa osnovnim pravilima o dizajniranju takvih stvari.
Unaprijed zahvaljujem.
Back to top
View user's profile Send private message
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 01.12.2005 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo....koliko vremena imaš?
Drugo,...neznam dali je fer dolaziti ovdje sa takvim pitanjem. Ima ljudi koji znaju svoj posao, i...nemaju posla.Jedan od razloga je i taj što im amateri (poput tebe) odnose poslove, naprave ih amaterski (naravno), i time se kvari slika o profesiji. Zašto misliš da ti MOŽEŠ napraviti taj posao, pogotovo što, očito, neznaš niti gdje da počneš.
Nebi ti nikada palo na pamet ići svirati klavir (npr), a da recimo, niti neznaš da ima crne i bijele tipke. E, ovo je isto.
Ostavi taj posao profesionalcima (ili, barem onima koji već nešto znaju), a ti, siguran sam, imaš znanja i talenta za nešto drugo, pa probaj TO raditi najbolje što možeš.
Treće, ovo je i lagana uvreda prema ljudima koji provedu dane i dane (ma, mjesece) na savladavanje programa sa kojima će onda moći proizvesti nešto pristojno.Pa ne misliš valjda da se to savlada preko noći.
respekt,
d
Back to top
View user's profile Send private message
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 01.12.2005 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo....koliko vremena imaš?
Quote:
Drugo,...neznam dali je fer dolaziti ovdje sa takvim pitanjem. Ima ljudi koji znaju svoj posao, i...nemaju posla.Jedan od razloga je i taj što im amateri (poput tebe) odnose poslove, naprave ih amaterski (naravno), i time se kvari slika o profesiji. Zašto misliš da ti MOŽEŠ napraviti taj posao, pogotovo što, očito, neznaš niti gdje da počneš.
Nebi ti nikada palo na pamet ići svirati klavir (npr), a da recimo, niti neznaš da ima crne i bijele tipke. E, ovo je isto.
Ostavi taj posao profesionalcima (ili, barem onima koji već nešto znaju), a ti, siguran sam, imaš znanja i talenta za nešto drugo, pa probaj TO raditi najbolje što možeš.
Treće, ovo je i lagana uvreda prema ljudima koji provedu dane i dane (ma, mjesece) na savladavanje programa sa kojima će onda moći proizvesti nešto pristojno.Pa ne misliš valjda da se to savlada preko noći.
respekt,
d


potpisujem,

ali mislim da je veći problem u klijentima koji ne poštuju dovoljno našu struku da unajme profesionalce. No slažem se da zbog činjenice da svako tko se sjeti danas može biti dizajner nama drastično pada cijena rada. A ja i mnogi drugi se telimo od posla.
Možda bi trebali napravit neku kolektivnu dizajnersku kompaniju koja će promovirati sam dizajni, jer ljudi ne kuže baš bit toga, i ne znaju procijenit i ocijenit dobar dizajn i što je bitnije nisu spremni platit za njega.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 01.12.2005 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle hahar66 - odje*i s takvim pitanjim i postovima na ovom forumu i bilo gdje drugdje.

to je isto ko da velis - bavim se amaterski popravljanjem automobila i sad mi je dosel jedan prijatelj i on veli da mu napravim generalku na masini al ja neznam tocno kak se to radi. pa ides okolo do jednog do drugog automehanicara i pitas za savjete, a na kraju napravis totalnu pizdariju i sranje od posla ...

nemoj gurati nos u stvari koje ne razumijes. to kaj imas na kompjuteru instaliran corel ili photoshop ne znaci da si "amaterski dizajner". jel imas pojma o formatima papira, napustima, color korekciji, tipografiji, slaganju layouta, izradi proofa, exportu i pripremi materijala za tisak itd. itd. itd. ???? ocito nemas, e pa onda nemoj tu postavljati ovakva glupa pitanja.

srdacan pozdrav.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 01.12.2005 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Napravi u Wordu, ha-ha! Shame on you
100% ce ti zabraniti ulaz u sve tiskare u drzavi!
Inace to ti je full jednostavno:
Samo trebas imati dobro oko za dizajn, boje, koncepciju, i pogledat nekoliko tisuca radova.
Zatim ti je tu minimalno 3 godine izucavanje nekog vektorskog softwarea (Corel Draw, Freehand, Illustrator, InDesign...), i jos barem toliko za Photoshop, a mozda i koju godinu vise. I tu je jos samo par sitnica tipa paralelno s tim uciti o pripremi za tisak, paserima, cajhtnama, offsetu, grajferu, sljepom tisku i tako dalje. I onda ces nakon puno godina tog istog izucavanja nekom mladom nadobudnom quasy umjetniku napisati ovakav post!

Ku'ish!

Uza sve tutoriale ovog svijeta, nis neces napraviti dok ne zagrijes stolicu, ali opako!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 01.12.2005 16:34    Post subject: Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
gle hahar66 - odje*i s takvim pitanjim i postovima na ovom forumu i bilo gdje drugdje.



malo preostro...meni se bar cini...
mislim da je covjek pocetnik...pa svi smo mi to nekad bili....


sve sto ste rekli zapravo stoji...al jebiga...covjek se mozda jednog dana misli ozbiljno bavit tim svim a sad je na pocetku...i trazi pomoc...

evo ja cu ti probat pomoc...
evo recimo da uzmes illustrator i instaliras ga na komp...u nejmu ces vidit vec gotzove layoute koje sjednes i proucavas dok ustvari ne skuzis koja linija za kaj sluzi...jos lakse isprintaj si ga i proucavaj...(pod ovim ne mislim da koristis taj layout vec da skuzis kak bi jedna brosura treala zgledat...ili cover za cd ili bilosto vec)
dalje...format ovisi o tebi i o klijentu...
kolicina informacija fotke i sve ostalo sto ife na tu brosuru...
ako ce bit uvez nekakav onda se napravi maketa (od papira obicnog ) i obiljeze se stranice i po njima se radi...
sto se tice neta tu ti ne mogu pomoci...jer nisma nikad enlaetio na sajt na kojem imas takvih stvari...
pokupi hrpu brosura na nekom sajmu i gledaj i proucavaj...od njih 1000 jedna ce fino izgledat i po njoj se uci...
ako imas fotke koje idu do ruba papira - potrazit tu po forumu NAPUST
jos neke stvari na koje valja obratit pozornost: LINIJE REZA, PASERI (ako radis pripremu do kraja za tisak), SEPARACIJE
u tisak obavezno odnijet maketu proizvoda...


al to je jos daleko od ovog di se ti sad nalazis...
dakle za pocetak...
pogledaj layoute za takve stvari koje dobijes s nekim programima...
ako budes trebo pomoc...
mozes i na PM se javit...
pozdrav
Back to top
andrej`
Guest





PostPosted: 01.12.2005 16:39    Post subject: Reply with quote

Nije mi baš jasno zašto ste napali čovjeka. Možda mu treba za osobnu namjenu, možda samo pokušava naučit... pomozite ili nemojte. Ako vam smeta rad na crno, prijavite ga sindikatima...
Back to top
Alexx



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 123
Location: Zagreb

PostPosted: 01.12.2005 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko sam ja skuzio ovo bi trebao biti, izmedju ostalog, forum za pomoc ljudima koji zele u zivotu nesto napraviti design-wise, i stvarno nije ok napadati covjeka zato jer je dosao sa konkretnim pitanjem, a jos manje je fer napadati nekoga jel se uspio izboriti za klijenta. Vrhunskim designerima amateri ne kradu posao, jer klijent koji unajmi amatera zna sto ocekivati a to sigurno nije vrhunski dizajn.

Ovo sto vi govorite isto ima smisla donekle, ali isto tako, oni koji znaju svoj posao biraju s kim i za koga ce raditi, a ne obrnuto, dakle ovo se ne moze shvatiti kao kradja klijenata ako niste na istoj toj razini - amater, jel jedino tako nekom je on/a (nisam gledao profil da li si musko ili zensko...) 'ukrao' posao.

Sorry ali to samo govori o ljudima koji su tako agresivno reagirali i napali, tj o profesionalnosti i znanju istih.

--x
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
daki



Joined: 08 Dec 2005
Posts: 24

PostPosted: 08.12.2005 15:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slazem se oko nekih stvari, ali mislim da nije djecko kriv, koliko su neprofesionalni ti koji su mu ponuduli posao, poslije, kada on kao amater tamo njima nesto i sklepa, pada nama ugled, samim time i pada cijena naseg rada.. Kao da ionako nije tesko naplatit..
"Pa sta samo poredas par slika, otipkas nesto teksta, malo zafabras i ti hoces 100" e takve odgovore i komenatre dobijam non stop. Zato i mene malo ljuti to.. Da istina svi smo morali negdje poceti.. Ali prije nego mi je palo napamet da radim nesto ozbiljnije, proveo sam noci i noci i docekao zore ispred kompa doma, i opet sam krenuo od nekih osnova, pa napredujes, pa nesjedea se odma u mercedesa, prvo se malo fica vozi zar ne..

Neko je predlozio osnivanje neke kao tvrkte koja bi promovisala dizajn... Jako dobra ideja, iako je mozda i zezancija, jako jako dobra ideja.. Zamisli jedan veliki ured, dosta deskova i picis dizajn za razne kompanije 24/7.. Max profi... max naplatis Twisted Evil


Pozzz
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
daki



Joined: 08 Dec 2005
Posts: 24

PostPosted: 08.12.2005 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

P.S ovde naziv teme raster WTF ????
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 08.12.2005 15:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja nemam pojma o dizajnu za print (niti se pokusvam praviti pametna u tom podrucju), ali ocito znam vise od tebe u jednoj stvari - dizajn za print se radi u vektorskim programima, a ne rasterskim - sto znaci da si fulao podforum pitanjem.

ovo ostalo.. slazem se sa navedenim. neki su reagirali preagresivno, ali u principu imaju pravo.

P.S. preteko me daki Laughing

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
GlobalArtist



Joined: 26 Oct 2005
Posts: 67

PostPosted: 08.12.2005 16:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo bih želio reći da nije čovjek kriv i nije baš da ljudima koji znaju oduzima posao, krive su sigurno mušterije...i ako je on našao mušterije, onda to mogu naći i profesionalci koji nemaju posla. Istina nije baš lijep ulet ovdje s takvim pitanjem ono bok ja sma početnik imam mušteriju kako da napravim to i to?...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
daki



Joined: 08 Dec 2005
Posts: 24

PostPosted: 08.12.2005 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A da zaboravio sam, nisam bas skuzio naj naj, sta tacno hoces, ali mislim da bi ti posebno ako si amater quark u kombinaciji, sa PS-om dobro dosao.. pozz
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group