Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Mala anketa
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  

Koji jezik "govorite"?
PHP
81%
 81%  [ 27 ]
ASP
18%
 18%  [ 6 ]
Total Votes : 33

Author Message
chariot_archer



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 3
Location: hr cyberworld

PostPosted: 10.10.2005 14:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Hvala, oživio si topic Razz


lol sad sam skuzio datum, jos gledam gdje ljudi glasaju kakav je to pool bez submita Embarassed
- al netko ga je oživio prije mene kad je isplivao na naslovnici

Mislim da ti je VSNet ipak najbolja opcija, iako sam ga samo upalio (testing purpose) ne koristim ga, ali da ima sve šta ti može trebat ima. Jedino ti najprije treba mali tečaj iz korištenja ali mislim da nemaš bolji ide od njega. Kad ga malo podesiš sve ti lijepo zbilda i deploya na server.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 10.10.2005 17:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
uglavnom svi sajtovi sa nekakvim tutorialima su ružni i zatrpani nekim entreprise rješenjima te ekstensionima i IDE-ovima i čovjek se uopće ne može snaći. MSDN isto spada pod kategoriju ružnih i neupotrebljivih. Prijedlozi?

plati microsoftu neki tecaj, nesto mora bit Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
justaguy



Joined: 25 Sep 2005
Posts: 17

PostPosted: 10.10.2005 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Hvala, oživio si topic Razz
Kako počet pisat ASP.NET? I učemu ga pisat (Visual Studio je fakat ružan i zbunjujuć) Confused

??? Visual Studio je najbolji developerski softver IKADA stvoren.
Quote:

Kolegica sa faksa je dobila posao u firmi (predznanje C++ -a i PHP-a) pa sad mora naučit ASP.NET da napravio dio jedne web aplikacije (user upload i sl.), uglavnom svi sajtovi sa nekakvim tutorialima su ružni i zatrpani nekim entreprise rješenjima te ekstensionima i IDE-ovima i čovjek se uopće ne može snaći. MSDN isto spada pod kategoriju ružnih i neupotrebljivih. Prijedlozi?


MSDN je najbolji knowledge basesustav ikada napravljen.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.10.2005 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onda mi objesni zašto 'najbolji' mora implicirati 'najsporiji' Sad

Stvar je ovakva, uleti ona meni tu i tamo sa nekim pitanjem; ja uopće ne znam ASP ali su pitanja vezana za OOP pa se sjednemo za neki komp i potražimo skupa... Na MSDN-u je nekako najosnovnije stvari najteže naći i ima stvarno loše primjere, pa idemo po drugim sajtovima i probijamo se kroz gomile oglasa, komentara, newsa i flasheva da bi došli do članka stisnutog na 150x200 px i paginated na 6 stranica -- uglavnom oboje žalimo što nema nešto kao brz i koristan PHP manual za ASP koji bi ti na jednostavan upit izbacio opis razumljivog sadržaja i dvije-tri linije koda iz kojih se vidi da je upravo to ono što ti je trebalo...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.10.2005 14:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zaboravio sam spomenuti FONT i CENTER tag-ove u mnogobrojnim primjerima na različitim sajtovima linkanih sa samog MSDN-a Sad da, koriste oni CSS (puno primjera ima linkan stylesheet) u istim tim primjerima ali očito ne znaju čemu to služi

Postoji li neki download ASP.NET dokumentacije u CHM ili PDF formatu? Nešto što sadrži dovoljno informacija, opisa objekata i metoda te sitnih primjera da čovjek može offline složit Web Forms aplikaciju?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
justaguy



Joined: 25 Sep 2005
Posts: 17

PostPosted: 13.10.2005 19:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Postoji 3GB offline MSDN.
Međutim, imas li primjer onoga sto nisi mogao naci? Ja nikad nisam imao takkvu situaciju s MSDN-om...

Usput, VS nije sporiji nista vise od npr: Zend Studia. Dapače, brži je, a nekoliko desetaka puta kompleksniji.
Back to top
View user's profile Send private message
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 08.12.2005 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
uglavnom oboje žalimo što nema nešto kao brz i koristan PHP manual za ASP koji bi ti na jednostavan upit izbacio opis razumljivog sadržaja i dvije-tri linije koda iz kojih se vidi da je upravo to ono što ti je trebalo...


E to bi bila fora vidjeti Very Happy Uputstva za ASP programirana u PHP-u Smile

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
rdavl



Joined: 24 May 2007
Posts: 31
Location: Zadar

PostPosted: 01.01.2009 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako korisitit ASP znaci korisiti IIS to je ravno samoubojstvu jer je server smece, bez puno prodike...

PHP-ova slicnost C-u NIJE dobra stvar, ako mi treba C cu koristiti C...
PHP NIJE PERL niti ce ikad biti blizu toliko dobar... Smile
Da ne spominjem da do nekidan u PHP-u nije postojalo pravo OOP i neki standardni programerski patterni su bili tesko izvedivi etc.
Performanse PHP-a nisu nista posebno, a mislim da i jako malo znace s danasnjim hardware-om (hardware is cheap), uostalom vise kosta konstantno pozivanje interpretatora nego izvrsavanje dobro napisanog koda...

PHP frameworci tipa Simphony su zalost, slicni mu web frameworci pisani u Ruby, PERL ili Python su puno jednostavniji i bolji za raditi... Necu nabrajati treba probati...

Da ne spominjemo sigurnosne rupe u PHP koje developeri ne zele popraviti...
Sam kod je nemoguce napisati da bude uredan... koliko god to nekima malo znacilo u zivotu...

On the other hand, PHP im super izvrsnu dokumentaciju.

.NET je odvratan jer zvace memoriju ko svinja i ima performanse trabanta... Portabilnost 0.

JAVA i sve slicno njoj je super, vecinom radi prejebenih alata koji postoje za raditi s JAVA (i slicnim) kodom (refaktoriranje, razni IDE-i etc.) ali i preogromne standardne biblioteke, portabilnost super etc.
Al isto tako JAVA je ko C, svi vicu da ga znaju al niko ne zna ni virtualnu makinu pokrenuti a kamoli kompajlirati s sugavim JAVA kompajlerima...

tl;dr;
PHP i ASP sucks ass, J2EE sucks ass, Ruby|PERL|Python owns your web asses, also troll

_________________
"Meow" means "woof" in cat.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group