Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
cigare i odvikavanje
Goto page Previous  1, 2, 3
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 21.04.2005 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

brainless wrote:
I ja sam si već nekih 20-tak puta reko da je dosta ali onda dođe ono što veli Philac: Sjedneš pred komp, kafca ispred tebe i normalno pljuga u ustima.
Jebiga, takva navika Confused


najljepša stvar u toj groznoj navici...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 21.04.2005 22:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sada se pitam u cemu je bio taj uzitak pusenja, Tek sada uzivam u mirisima koji me okruzuju a i jela su poprimila drugaciji okus, o slobodi koju osjecam da ne govorim, nema vise onoga joj jel imam cigaretu ili groznica kada je nemas a pusi ti se.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 09.12.2005 21:25    Post subject: Re: cigare i odvikavanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

GrUdI wrote:
jednostavno pitanje...koliko ste se puta pokušali ostaviti cigareta...

Par puta...

Zadnji uspješan već 1,5 god.

Proces je sasvim jednostavan:

1] Uzmeš kutiju cigareta
2] na glas kažeš "Više ne pušim!"
3] Zgužvaš kutiju cigareta kao limenku
4] Baciš zgužvanu kutiju u kantu za smeće ( eventualno odeš po šteku i ponoviš postupak )
5] Baciš se na koljena sav očajan , šta si učinio
6] Sabereš se
7] dva do tri tjedna terorizuiraš sve oko sebe
8] Uspio si

Sretno!
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 10.12.2005 01:48    Post subject: Reply with quote

Ima jedna stara narodna koja kaže vako:
"Tko puši dobar je u duši, tko nepuši, neka mi ga popu*i" Smile
Back to top
Nomad



Joined: 04 Feb 2005
Posts: 221

PostPosted: 10.12.2005 07:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Joj, cigarete, crne cigarete. Jednoć prestadoh na 10 dana, čak. Ali, svaki put kad bi mi došlo da zapalim, otišao sam malo do hladnjaka nekaj u gubec strpat. Niš, samo gomila kile to nepušenje.
Ja, recimo, imam faze kod tih cigareta. Jedno vrijeme su mi fantastične, gušt mi je dimit, kava i te šeme, kurim kutiju, kutiju i pol na dan, pogotovo kad sam doma. Ovak' u Padovi mi je malo i herc-štrec kad moram bubnut tri ojra za kutiju, pa ide kutija na dan, možda je uspijem razvući na dan i pol. Tri ojra, a kod nas za te pare 3 kutije. Tak da si malo i razmišljam čak, kad palim preučestalo. A isto tak' imam i faze kad mi se totalno zgade, kad je zapalim i jedva čekam da je dovršim. Tada mi se čini kako bih lako mogao prestati pušiti, al' dođe opet ova, mozgu mila, plućima nemila faza i tak sve ispočetka. I mo'š ga j****. nikak' prestat...
Aj kad sam se već raspisao (rano je, kasno je Laughing , cura spava, ja buljim-blejim...), moram priznat kako mi je ta vražja cigareta masu puta olakšala neke trenutke. Masu puta sam putovao stopom i vlakovima po Hr. i vani, par puta sam (Portugal, 2 i pol dana stopa zadnje). Ljudi moji, ne bi čovjek vjerovao koliko ta cigareta može značiti, skoro kao da imaš frenda kraj sebe, stvarno smiri čovjeka, da neki elan, ne znam... I ne vjerujem da je to autosugestija (ona mi govori nešto sasma drugo), ima nešto u tome, nije porok bezveze...
Pušite, množite se, uživajte! Ono na j neću napisati, slagalo bi se sa porukom, ali neki bi krivo shvatili. Wink
Eto, gotova kolumna. Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 10.12.2005 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eh, ja sam svoj prvi duvan cili popusija bez pardona sa 6 ipo godina... Kad sam uzea jednoga iz sestrine kutije... nije mi smetao, nisam kasljo, ali smrad koji sam iducih tjedan dana imao medju prstima, zadah iz usta me ubijao, a da ne govorim da je okus odvratan. Nakon toga nisam zapalio do sedmog razreda, kad su me uvatili zajebavat da nemogu popusit duvan... zapalija sam plavi valter i ispusijo do kraja bez nuspojava... jos gadniji okus, jos gadniji smrat medju prstima... reko, mogu prste u govno stavit, manje ce smrdit...

I tako sve dok nisam poso s curom, cura dva ipo miseca nije zapalila, bila solidarna samnom, onda sam joj pustio da sredi neku kutiju sto je dobila na poklon, neki fensi duvan... i ja bez pardona uzeh jedan, smlavih ga do kraja pred njom (opet bez nuspojava) a ona je ostala paf... Moj jedini komentar na taj duvan je da je preslatkast i slim pa je vrlo pederski... Jedva sam isprao prste...

Mislim da je jedini razlog zbog kojeg ja ne pusim je taj da ne zelim davati novac za duvan, jer ga radije ulazem u moju stvarnu ovisnost a to je tehnika, nebitno kojeg tipa bilo nesto za gitaru, bilo nesto za komp, novi mobitel i sl. To je skuplja ovisnos, al mi barem manje rusi pluca koja i tako u svakom kaficu sekundarno unistavam... pa zasto bi onda primarno i sekundarno Smile

Naravno, i smrad izmedju prstiju me ubija... nemogu ni prckat po nosu a da mi ne smrdi duvan... a i imam fobiju od zutih zubiju... zato volim pit caj vruci usrid lita Smile

Zivimo zdrav zivot bez duvana...

Poz

P.S. Isto bi si moga nabaviti jednu kvalitetnu kubansku za Novu Godinu ukoliko budem isao kod prike u Kastila... Ima li ko dobrih iskustava s takvom vrstom cigareta?

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 10.12.2005 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam pusio od 3 na 4 razred osnovne Smile
tako sve do 4 srednje ...


presto sam na dan kada sam iskasljo krv i osjetio pritisak u jednjaku....


eto.....boze hvala ti!
i bol je prijatelj.


nepusim vise od 2g


..nema vise zimskih prehlada i punog nosa--kasljucanja ovo ono.

a o kapacitetu necu niti govoriti!

piso sam dnevnik prvih 10 dana kad sam prestajao....

bacio sam ga jer je bio na nekom shugavom papiru
al iso je nesto slicno ovako

1 dan ....mozak mi puno brze radi
2 dan... jedem dosta da mi utazi zelju za cigaretom
3dan ...jedem idalje dosta ....jednostano sam cigarete zamjenio hranom..
4 dan.. hranu sam zamjenio vodom ..tako da se ne utovim bas maximalno
5 dan....pijem puno soka itd itd

znam da je tako bilo..da sam prvo ždero..onda da sam se bacio na tekucinu....


i za vas koji se bojte debljine!!

i ja sam se udebljo cca 10kg...al sam ih skinuo u dogledno vrijeme jer mi je bilo stalo da ih skinem.

karakter je karakter

sretno

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 10.12.2005 16:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LUKAvac wrote:
karakter je karakter


WORD! To je najbitnije u svemu! Ja sam isto presto pušit kak sam otišo iz srednje, i od tada nisam ni dima povuko Cool
Niti me sad traži, ni ništa, baš mi je super Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 10.12.2005 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam bio ono što se utvrđeno moglo nazvati kronerom. Počeo sam jako ranoo već u osnovnoj školi od 7 razreda sam redovito kupovao cigarete od novca za marendu.

Pušio sam bez prestanka do svoje 24 di sam jednostvno napravio što sam gore i naveo.
Neprestaješ pušit da bi uštedio novac ( barem meni, to nije bio povod ). Ja sam prestao jer mi se počeo gadit taj osječaj ovisnosti di je sve bilo podređeno cigareti. Ideš van računaš na extra dve kutije na tvoje već dvije svakodnevne itd primjera kojih mi se neda navodit. Jeste li primjetili ( vi koji sada nepušite ) kako pušači smrde, pa meni se riga kada prođe neki pušač pokraj mene. sama pomisao da sam ja tako smrdio mi je odvratna i nepada mi napamet da počnem ponovo.

Osječaj slobode je predivan. neko je spominjao okuse i mirise jela ( odlično ). Prije sam začinjao hranu sa tri kile soli i bibera. sad mjerim količinu soli u zrncima Smile. Bubrezi se preporodili a o plučima da nepričam.

Svi bi trebali uvidjeti prednosti nepušenja i početi to prakticirati.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 10.12.2005 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TAKO JE ::: NOS SE OTVORI OPET:::

istina...kako smrde pusači to je katastrofa.... jos kad ekipa popije kafu...daj se makni ono Smile

a....imam bas primjer tu kod mene u zgradi ima jedna familija cist normalna samo puse full...steta kaj imaju malu kcerkicu koja mora to udisat (razvio sam teoriju danas prolazeci haustorom...ona vec postane napola pusacica i ovisna o nikotinu ako odrasta u tako zadimljenom prostoru)....evo pred par sati se penjem haustorom i muz njen otvorio vrata mene samo pogodio dim iz stana...njima smrdi roba ako nije izolirana u ormaru....katastrofa.

posudim bratu kameru...on i njegova cura puse ..skupa zive....kamera smrdi 5 dana nakon kaj mi ju vrati......ja to osjetim...ON NE!

kupim mobitel od prekupca mobitel smrdi po cigaretama..

al gle nije to onak malo..nego bas BAZDI neugodno.

na rucim pizzu i cocacoluu ..lik mi donese colu iz njegovogj djepa (dostava) ..ja osjetim onaj jeftini dezodorans i katran ...eeee ..nos radi 100 na sat.

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 10.12.2005 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
jednostavno pitanje...koliko ste se puta pokušali ostaviti cigareta...

0 puta, niti mi je padalo na pamet .....
Gušt mi je pušit ..... Imam rituale s cigaretom .....
Uživam u svakom dimu ....

Ujutro na poslu, dođem upalim komp, kavica i cigareta vani ...... prve jutarnje ćakule .... Teško se toga riješit baš kao što Philatz kaže ..... Very Happy

Kad imam blokadu na poslu, tetica ideja ode na pauzu, glupi menu neće da radi odem van, zapalim cigaretu, (molim boga da nitko ne izađe za mnom radit mi društvo Very Happy Wink ) i razmišljam u miru .....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 10.12.2005 18:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaki wrote:

..... Imam rituale s cigaretom .....


zato se pušenje zove "loša navika" Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 10.12.2005 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
kaki wrote:

..... Imam rituale s cigaretom .....


zato se pušenje zove "loša navika" Very Happy


misliš zbog "rituala" .... ?
ti nemaš neke svoje rituale kojih se ni pod koju cijenu ne želiš rješit .... ? Very Happy

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 10.12.2005 18:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da svi mi imamo svoje rituale, ali da ih nebi ni pod koju cijenu trebali mijenjat, ne.
Nisu svi običaji, rituali, navike dobri.

Ali najnevjerojatnija stvar u svemu ovome je, sposobnost pušača da uvjeri, kao prvo seba pa onda sve oko sebe, kako on/ona uživa u cigareti, kako je to dobro.

Jeste li ikad zapalili cigaretu i osjetili onaj šugav okus u ustima ( znate na što mislim? ).
Jeste li se ikad zapitali zašto vam cigare više nemirišu kao prije?
Jeste li se ikad zapitali zašto ... mnogo toga ...

Ali svejedno se nastavlja sa pušenjem jer "Meni je gušt pušit, ja to volim, ja u tome uživam, to je moj ritual".

Što prije pušači uvide koliko štete sebi i drugima to bolje.

PS:

Nekoliko mjeseci nakon prestanka pušenja ( čitaj 5,6 ) sam iskašljavao tolike količine crnog katrana da je to nevjerovatno. Čak sam negdje načuo, pročitao, nesječam se da treba 2 godine da se orgaizam očisti nakon prestanka pušenja.

Na koncu konca...
To je stvar ukusa i osobnog odabira a o tome se neraspravlj.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 11.12.2005 00:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nakon prestanka su mi nonstop ispadali gnojni cepici iz mandula...ko ti ima zna sta je to i kako miriši Wink

bio sam na pregledu ..reko je urolog ili kako se zove ...obavezno vadit ogromna upala...ali se smirilo nakon nekog vremena kad je sve izaslo iz organizma.


fuck the rituals .....

cirkulacija, pluća, dusnik, mozak, itd itd

ni pod koju cijenu?? Laughing odi na odjel u bolnicu ..pa opet razmisli

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 11.12.2005 00:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Upozoravam da bi ove slike mogle nekoga šokirati ( znam da mene jesu )
Prve dvije su pluča obljela od raka a zadnja su pluča pušača.
Slika vrijedi više od 1000 riječi pa...
Ako vam se sviđa dizaj i textura vi samo izvolite i nastavite sa pušenjem
Pluča oboljela od raka


Pluča oboljela od raka


Pluča pušača
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 11.12.2005 00:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 11.12.2005 04:13    Post subject: Reply with quote

Neko voli miris dima ( kao ja ) a neko, pak, nevoli...
Slike su strašne samo što je to 1/1000 pušaća 3 kutije dnevno, a i da sam to ja, jebiga, kad tad ću ipak odapet Smile
Planiram prestat pušit jer ne želim zadnje dane svog života doslovno iskašljavat krvave komade lijevog plučnog krila.
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.12.2005 11:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a joooooj feelfree, mi smo to na faxu imali iz patologije, malo nas streslo onda tjedan dana nitko nije pusio, i poslije se nastavilo ko da nista nije bilo...
a jebiga kad se ljudi uvijek sijecaju onog sto je lijepo a brzo zaborave ruzne stvari Rolling Eyes

ps. btw, nikako muza nagovorit da prestane, a kad mi se cigare vrte po kuci onda i ja rado zapalim Sad

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 11.12.2005 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mark Twain je rekao kako je najlakše na svijetu prestati pušiti.
Kaže on - Eto, ja sam prestao barem petsto puta......
Počeo sam sa 7-8 godina.......
Prestao prije 7-8 godina...došlo mi je samo od sebe......od onda nisam zapalio cigaretu duvana, i ne fali mi.
d
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group