Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
nabijem tvoj novi fotić _ znaš gdje!
Goto page Previous  1, 2, 3
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
supergrejt



Joined: 10 Nov 2003
Posts: 69

PostPosted: 24.12.2005 18:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok ok... svatko razmišlja na svoj način i drugome daje pravo ako zažmiri na njegovu glupost
ali pogledajte malo u bližu budućnost cca 6 mjeseci kad će svaki tenkre moći kupit mobitel u f.ck_me paketu sa deset megapixela, što mislite koliko će se povećavati broj retardfotki u galeriji, ne bih se začudio da je već sada brojka fotki s mobitela kojih dva posto, jest malo ali po meni previše
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 24.12.2005 18:51    Post subject: re: Knock - Sulien Add user to your forum ignore list Reply with quote

Knock, svaka čast na riječima

Sulien, svaka ti dala, slažem se s tobom (mislim na tvoj zadnji komentar)

moj gals da se pokrene neki novi sistem po Sulienovom prijedlogu

binarni sustav ocjenjivanja rules
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 24.12.2005 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja se slazem sa sulienovim prijedlogom, no mislim da bi njegovim realiziranjem gomila starih i dobrih radova potonula jer se nitko ne bi sjetio neceg genijalnog napravljenog pred dosta vremena, samo bi se novi radovi favorizirali. dobro, mozda i nije tako - dunno.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 24.12.2005 20:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa da, to je istina, ali bi se 'featured' i dalje vrtio pa bi se ljudi sjetili, jel Smile a što se tiče onih koji nisu featured ocjene bi ostale, sve bi ostalo isto pa bi čovjek mogao posortirat po tome i vidjet druge dobre, a ostalo bi došlo samo od sebe

Mogla bi se pokrenut i privremena stranica 'retrospective' na kojem bi se prikazivali nedavno feature-ani radovi (od strane svih usera), ali prikazani po starosti (najstariji prvi) tako da se ljudi sjete trenutaka Wink

U svakom slučaju favoriziranje treba izvest tako da bude brzo i slatko, Ajax-om sa lijepim feedbackom tako da čovjek može otić u rapid favorites hunt Very Happy Jer ono ako trebaš čekat da ti se stranica refresha kad klikneš na gumbić možeš izgubit živce i prestat koristit taj feature - a to bi bilo bez veze Confused

Čoeče, mogućnosti su onda otvorene - možeš pregledavat nove radove od usera čije prijašnje radove imaš u favoritesima (alternativa 'praćenju' koje eksplicitno trebaš navodit), možeš pregledavati svoje favoritse (što su neki do sada zatražili), možeš sortirati (algoritam sam opisao), raditi drill-down u kategorije, vidjet tko je faca u svojoj kategoriji, vidjet tko je faca u više kategorija (multi-talents Smile )...

Last edited by Sulien on 24.12.2005 20:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 24.12.2005 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

podržavam. Pray LeaveMeBe LeaveMeBe LeaveMeBe Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Tužibaba



Joined: 16 Aug 2005
Posts: 42
Location: Soba

PostPosted: 24.12.2005 20:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TUŽIT ČU VAS:¨!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
B
R
A
V
O
"!!!!!
SRETAN BOŽIĆ

_________________
www.youreach.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 24.12.2005 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

osim sto se prilicno slazem sa sulienom, rezimirala bih to ovako:

1. ako vas kategorija fotografije/radovi u njoj jako nervira, a samtrate da si ne mozete pomoci oko toga ili da ne mozete pomoci u tome da ljudi stavljaju bolje fotke - ukljucite filter i zbogom
2. pocnite biti kriticniji prema drugima/njihovim radovima kako u pozitivnom tako i u negativnom komentaru. AKo vec nesto komentirate, ulozite malo truda i objasnite autoru zasto mislite da je nesto dobro/lose. Samo iz toga se moze puno nauciti. Kritike tipa: "koje govno!" ili "evo ti 10" ne vode i ne sluze nicemu i nikome.
3. postanite kriticnije prema sebi i svojim radovima.usporedjujte se s drugima, ucite, nemojte skociti ko opaljena kokos na svaki negativni komentar, pokusajte izanalizirati stvar i kada je komentar pozitivan - sjetite se da vam ponekad ljudi napisu dobar komentar samo jer zele isti takav i od vas
4. do ogromne kolicine nekvalitetnih radova je doslo i zbog ovog gore. osim toga, mnogi se boje napisati los komentar kako im se autor ne bi "osvetio" isto tako losim komentarom, mnogi daju dobar komentar samo zato sto im je netko prijatelj, drugi jer zele isto tako dobiti dobar komentar na svoj rad - ovo nije nikakava nauka, ovo svi znate. osim toga, na negativan komentar, ako mislite da ne stoji, mozete uvijek reagirati s "ok, ne slazem se s tobom" - esej oko toga nije uvijek potreban.
5. zapitajte se cemu mislite da uopce sluzi mi3, ovaj forum, galerija.... zasto mislite da smo ovo napravili? i sto vas motivira da tu stavljate svoje radove, komentare, raspravljate.


ja tu ne vidim puno filozofije: budite realni i posteni prema sebi i drugima i ako vas motivira zelja za ucenjem i napretkom sve ce se samo posloziti.


i molim vas - nema potrebe za dodatnim komentarima kako ste bas vi onaj koji je tu posten i realan i dobar za razliku od xyz (k tome i potkrijepljen primjerima i sl.) jer jos natezanja nece voditi nicemu, a podrazumijeva se da ste inteligentni ljudi koji znaju da svaka rijec koju sam napisala nije napad na sve vas ili optuzba i cemu ovaj moj komentar.


samo svi malo razmislite.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 24.12.2005 22:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
ja se slazem sa sulienovim prijedlogom


meni to skroz dobro

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 24.12.2005 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
nel`chee wrote:
ja se slazem sa sulienovim prijedlogom


meni to skroz dobro

Podržavam 100 posto,
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 24.12.2005 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ne quotam cijeli govor Very Happy samo ću reć da je riješenje ( prijedlog i svojevrsna kritika ) koje je dala 4thshadow najbezbolnije i sasvim ok.

Mislim da za stanje galerije svih radova smo odgovorni mi, useri i nitko drugi, te nikakav filter, ajax i admin neće to riješit ako se mi ne budemo držali nekih osnovnih načela te svojim primjerom i radovima ne podignemo kvalitetu galerija.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 24.12.2005 23:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
nemojte skociti ko opaljena kokos na svaki negativni komentar

To je možda najvažnija stvar, da postanemo malo 'oštriji' i ne štedimo se više toliko možda bi ljudi generalno skužili da im se ne smije baš dić tlak zbog negativne kritike. Eto recimo primjera kako se nekoga ne štedi Smile

Ja sam recimo prilično kritičan i ljudi me (online i fizički) ne trpe uvijek zbog toga, pa sam polako ušao u drugu krajnost gdje sam naizgled potpuno indiferentan. Recimo ne sjećam se kad sam zadnji put na mi3 dao manje od 8 Confused Rado bih se ipak vratio na neku zlatnu sredinu bez straha da ću se sa nekime kačiti ili nešto slično, zbog kakvih su iskustava neki na ovom forumu prestali sudjelovati u komentarima na galeriji Sad

A opet se s druge strane osjećam skroz bez veze kad spustim nekome prosjek na rad koji je stoput bolji od mojih. Jednostavno želim izraziti svoje kritično mišljenje u pogledu stvari koje bi se mogle ispraviti. Sve u svemu mislim da se nikad nisam osjećao prirodno dok sam birao ocjenu za neki rad i zato sam čvrsto za to da se ocjenjivanje ukine i zamijeni sustavom bez ocjena. Hvala vam svima na podršci Smile fali mi još samo mišljenje drugih admina, ako treba pseudokod od algoritma za ranking (što je najvažnija stvar u cijeloj ideji) rado ću ga napraviti

Hej, pisanjem sam ušao u Božić! Very Happy Tipično Sulienovski.
Sretan Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 25.12.2005 01:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bih na tvom mjestu prestala davati ocjene. to mi se cini najbolje, vec kad se nelagodno pri tome osjecas. ni ja ih uvijek ne dajem. to sa spusrtanjem prosjeka mi malo blesavo - ne ocjenjujes rad u odnosu na sebe, nego prema tome koliko mislis da je dobar. (to je kao da nekome tko ne pjeva dobro kazes da je super samo zato sto ti pjevas ocajno - mislim da prema nekim svojim kriterijima/znanju znas sto valja i sto ne. ako ne znas objasniti zasto je nesto dobro/lose onda je mozda bolje da se taj put suzdrzis od komentara)

svima koji misle da nije u redu davati ocjene ili se lose pri tome osjecaju i sl. savjetujem da to jednostavno ne cine, nego samo stave svoj komentar na rad ako imaju sto reci. uvjet za komentar nikada nije bilo davanje ocjene.

uostalom, znalo se oduvijek da te ocjene nisu nikakvo apsolutno mjerilo kvalitete i tako na njih treba gledati. mogu eventualno posluziti da se vidi ukus vecine ili kao poticaj autorima ako reagiraju na takav sustav (mnogi). na nekim drugim (puno vecim i popularnijim i ozbiljnijim) galerijama to skroz ok funkcionira. najveca je razlika sto se ljudi manje izivljavaju pisuci posto-poto sranja pod tudje radove i sto zbog vece objektivnosti kada hoces pogledati najbolje ocjenjene radove doista i vidis najbolje (ok, mozda im koji promakne ili neki zaluta medju te, ali ju gat d point).


pls bez histerije.

sretan bozic!

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 25.12.2005 01:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bukmarko ovo, ima par dobrih ideja (suljen) koje bi i sam volio vidit na mi3ju, bilo ovom bilo novom:)

4th dobro zbori, slusajte ju :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Samurai



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 88
Location: Croatia

PostPosted: 25.12.2005 18:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Ja glasam za binarni sustav; za 'favorites' sustav gdje odabiremo svoje favorite.[/b] Znači, ako nam se rad dovoljno sviđa stavimo ga u favorites, ako ne - nikome ništa, no hard feelings.

Favorites sustav bi omogućio novu paradigmu uzdizanja dobrih radova - prebrojali bi koliko je ljudi označilo rad kao favorite. Ali, za razliku od drugih sajtova, ne bi stali samo na tome.


Vrlo dobra idea

_________________
mcville.net check out some fresh design /coder interview's Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
djipster
Guest





PostPosted: 25.12.2005 18:27    Post subject: Reply with quote

Samurai wrote:
Sulien wrote:
Ja glasam za binarni sustav; za 'favorites' sustav gdje odabiremo svoje favorite.[/b] Znači, ako nam se rad dovoljno sviđa stavimo ga u favorites, ako ne - nikome ništa, no hard feelings.

Favorites sustav bi omogućio novu paradigmu uzdizanja dobrih radova - prebrojali bi koliko je ljudi označilo rad kao favorite. Ali, za razliku od drugih sajtova, ne bi stali samo na tome.


Vrlo dobra idea


kaj nije ta spika na deviant-u???
Back to top
boke



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 1

PostPosted: 25.12.2005 21:11    Post subject: kritike i pohvale Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bez dobre kritike nema napretka! - ja sam poprilično friški - i vjerujem da to što sam stavio gore i nije baš nešto - no eto odgovora svima - nitko nije ocijienio niti jedan rad niti dao neku kritiku koja bi me navela na razmišljanje - a zbog raznoraznih poznanstava tu se stvorila klima ocijenjivanja samo zatvorenog kruga pojedinih zaljubljenika u fotografiju koji si u stanju sveopće euforije dijele visoke ocjene za raznorazna ,sorry ali citiram pojedine mudrace, "sranja" - tako da se svakakve fotke svrstavaju pod ocjenjene s čistom desetkom!
Kao rješenje ne nudim apsolutno ništa - jer mi se čini da je OK baš ovako kako je -jer se naleti na razne nove ideje koje ako nisu "ime" onda nisu niti pogledne a kamoli ocjenjene!
Kao argument bi Vam ponudio da pročitate imena ljudi koji otvaraju forume poput ovog! Shocked
pojava prvih umjetnika dovela je do pojave prvih kritičara...
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 26.12.2005 03:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@boke: sori, al kaj si ti zapravo pokusao rec?

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.12.2005 14:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
kaj nije ta spika na deviant-u???

Ne znam, netko bi drugi to trebao reći. Ja znam da je 'ta spika' na Flickr-u, samo mi se čini da oni staju na čistom broju ljudi koji su označili nešto kao favorite. Ja sam predložio da se odvede malo dalje i pogleda koji ljudi su označili nešto favorite, pa da se prema tome rangira (primjer sa Picassom).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group