Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Što napraviti...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 29.12.2005 17:53    Post subject: Što napraviti... Add user to your forum ignore list Reply with quote

...kad napraviš dizajn kao prijedlog klijentu te ga, nakon što ga on odbije, ostaviš negdje duboko u arhivi... I kako vrijeme prolazi, nakon nešto više od godine dana susretneš taj isti dizajn malo modificiran na službenoj adresi firme kojoj je prvotno prijedlog i bio namjenjen sa finim potpisom sasvim treće dizajn firme?

Naravno, nije identičan. Ali - kada se pomaknu neki detalji - dobije se moja prvotna ideja dizajna.

Molio bi za mišljenje uvaženih kolega, što bi napravili da ste na mom mjestu?

Hvala,
Ante
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 29.12.2005 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da se to nekome vec dogodilo...
http://mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=2552

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 29.12.2005 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao što kaže nel`chee to se već događalo...
Srećom do sad nisam bio u takvoj situaciji - da jesam ne znam što bi napravio osim Bang!
Radio sam svojevremeno za jednu firmu u kojoj je bio običaj da se prije slanja prijedloga stranice sa klijentom potpiše kraći ugovor u kojem izričito stoji da se ono što dobije na uvid neće ni na koji način koristiti bez odobrenja autora, baš da bi se izbjegle ovakve situacije. U kojoj je mjeri to efikasno (poznavajući principe poslovanja kod nas - zdrpi i zbriši) ne mogu točno tvrditi.
Probaj možda poslat kakav oštar mail, ili osobno se bunit.... Ako nemaš ništa "na pismeno" mislim da im možeš samo stavit "soli na rep", kako to stari ljudi vole reć.
Alternativno, uvijek im možeš hacknut site i napisat gore da su lopovi Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tužibaba



Joined: 16 Aug 2005
Posts: 42
Location: Soba

PostPosted: 29.12.2005 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TUŽI!!!!
bar ja znam kako se tuži!!!! Laughing Laughing Laughing

a neznam sta da uradiš.
jebi in ma...ter!!! Twisted Evil

_________________
www.youreach.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TreeZZ



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 94
Location: Istra

PostPosted: 29.12.2005 22:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja,osobno, bi ovak napravio:
1. otišo na razgovor kod te firme koja je ukrala tvoju ideju /dizajn/. spikao sa "ključnim" čovjekom te firme
2. otišao kod ove firme za koju je namijenjen taj dizajn.
3. ako ništa od prethodnog ne pomaže skupio bi ekipu,maskirao se (po noći) i najprije ubio boga u njima Twisted Evil : firmi iz 1.centa a kasnije u firmi iz 2.centa

eto...

_________________
axynet.org
one step closer to the end
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tužibaba



Joined: 16 Aug 2005
Posts: 42
Location: Soba

PostPosted: 29.12.2005 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja bi nadoda na to tvoje da bi in
jeba ma...ter!!!!


Twisted Evil

_________________
www.youreach.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TreeZZ



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 94
Location: Istra

PostPosted: 29.12.2005 22:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i moraš takok....
ako ih ideš tužit - ništ ne napraviš

_________________
axynet.org
one step closer to the end
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 30.12.2005 01:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bas iz tog razloga firme sa manjim klijentima idu na to
da se plati pola unaprijed, a pola po isporuci, ili ako je neki
mali rad, 100% unaprijed.

A, ove fore "tužit ih..." u našoj drzavi mozes zaboravit...
Isto kao i ove JamesBond spike "maskirat se i ubit boga u njima"

Ako si frajer, odi tamo i razgovaraj s njima, i vidi u ćemu je problem.
Kada ti odbiju platit zasluženi dio, naplati si ga sam od opreme
(recimo, proijektor im uzmes, ili meki LCD monitor, ili sta vec...).
Ili das nekom frendu od 2 metra i 120 kila da to obavi mjesto tebe..

oni tvog frenda nisu vidjeli, nit ce ga ikad opet vidjet. ti imas ciste ruke, a
stetu si naplatio... i mir bozji....

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 30.12.2005 08:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tužibaba wrote:
i ja bi nadoda na to tvoje da bi in
jeba ma...ter!!!!
Twisted Evil


Istina!! Very Happy jebaj im mamku! Wink

realno gledajuci, tuzit nekog kad nas ti treba ko supak na laktu, tako da si mos mislit. Od toga samo imas troskove a vjerovatno ce income bit nikakav. Istjerivat pravdu (u nasoj bransi) po tom pitanju je za sada jos na niskom nivuo, doduse, bilo je slucajeva tj. ima ih gro, kada su posteni izvukli duzi kraj.

Alternativa tome su batine, ne mislim sad pod time da se ode kod njega doma, razbije mu se auto, popisa se po tepihu, ukrade se posta i poslata zena, nego jednostavno pokazat ko je u pravu i dokazat mu da je on u krivu sto je to napravio. Ako ne stane tu, onda ide razbijanje zubiju i kičme. Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TreeZZ



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 94
Location: Istra

PostPosted: 30.12.2005 08:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Tužibaba wrote:
i ja bi nadoda na to tvoje da bi in
jeba ma...ter!!!!
Twisted Evil


Istina!! Very Happy jebaj im mamku! Wink

realno gledajuci, tuzit nekog kad nas ti treba ko supak na laktu, tako da si mos mislit. Od toga samo imas troskove a vjerovatno ce income bit nikakav. Istjerivat pravdu (u nasoj bransi) po tom pitanju je za sada jos na niskom nivuo, doduse, bilo je slucajeva tj. ima ih gro, kada su posteni izvukli duzi kraj.

Alternativa tome su batine, ne mislim sad pod time da se ode kod njega doma, razbije mu se auto, popisa se po tepihu, ukrade se posta i poslata zena, nego jednostavno pokazat ko je u pravu i dokazat mu da je on u krivu sto je to napravio. Ako ne stane tu, onda ide razbijanje zubiju i kičme. Very Happy


I like this one!!!! Twisted Evil

_________________
axynet.org
one step closer to the end
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 30.12.2005 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na odgovorima, koliko god banalni bili Laughing

Mislim da neću napravit ništa. Dovoljno im je što je (ionako ne pretjerano dobar dizajn) loše ripan.
Nek im bude na sramotu.
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 30.12.2005 11:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čovjek bi se začudio koliku monetarnu vrijednost gajba pive ima u određenim ekipama.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 30.12.2005 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ko bi reka da je filac one mean mada faka dizajner Razz Cool . oldskul bejbe Very Happy lol
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 30.12.2005 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:


Alternativa tome su batine, ne mislim sad pod time da se ode kod njega doma, razbije mu se auto, popisa se po tepihu, ukrade se posta i poslata zena, nego jednostavno pokazat ko je u pravu i dokazat mu da je on u krivu sto je to napravio. Ako ne stane tu, onda ide razbijanje zubiju i kičme. Very Happy

he he Twisted Evil Twisted Evil tako su mi drage te alternative Twisted Evil Twisted Evil

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 30.12.2005 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hamdija Hamdija!!!

Laughing

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 30.12.2005 13:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Hamdija Hamdija!!!

Laughing

Confused Confused
Laughing

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group