Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Časopis "Re"

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 12.08.2005 19:43    Post subject: Časopis "Re" Add user to your forum ignore list Reply with quote

ČASOPIS ZA UMJETNOST I KULTURU "Re" (www.casopis-re.net)
iz Rijeke raspisuje natječaj za dizajn ovitka 9. broja.

PROPOZICIJE:
• tražimo prijedloge za čitav ovitak Časopisa (prednja korica, stražnja korica i hrbat) te za stranice koje u Časopisu otvaraju pojedine rubrike: (S)misao, Kulturologija, Proza, Poezija, Likovnost, Kazalište, Film, Glazba, Filozofija i Strip

• časopis je A5 formata; grafička oprema časopisa je crno-bijela, osim ovitka časopisa koji je u koloru

• dizajn ovitka je slobodan, ali mora sadržavati sljedeće informacije:

naslovnica:
logo + „profil“ (časopis za umjetnost i kulturu)
trenutni broj (9)
godina i datum izlaska (god.5, prosinac 2005.)
cijena (10 kn)

stražnja korica:
logo + „profil“
URL i e-mail Časopisa
© Udruga za umjetnost i kulturu mladih „parNas“, 2005.
ISSN broj

hrbat:
logo
trenutni broj
datum izlaska

* logo časopisa i primjerke prethodnih ovitaka možete downloadati na našem sajtu (www.casopis-re.net)

* časopis "Re" možete pogledati/kupiti na sljedećim mjestima:
RIJEKA - knjižara "V.B.Z.", knjižara "Nova", knjižnica i kantina FF-a, Narodna čitaonica, Gradska knjižnica, Periodika Gradske knjižnice;
PULA - knjižara "Castropola";
ZAGREB - književni klub "Booksa", knjižara "Profil Megastore";
Časopis možete naći i u svim Sveučilišnim bibliotekama u Hrvatskoj;
SARAJEVO - knjižara "Buybook"

• u uži izbor ulaze samo oni radovi koji zadovoljavaju sve prethodno navedene točke, a prihvaća se samo jedan čiji autor dobiva honorar od 500,00 kn

MOLIMO VAS DA RADOVE ŠALJETE ISKLJUČIVO U JPG FORMATU, ŠTO MANJE VELIČINE (MB), KAKO BISMO IH MOGLI LAKŠE PREGLEDAVATI. AUTORA ODABRANOG RADA ĆEMO KONTAKTIRATI U VEZI REALIZACIJE OVITKA.


SLANJE RADOVA:

• rok za slanje radova je 23. listopada 2005. najkasnije do 12.00 sati

• e-mail: info@casopis-re.net

• adresa: (Časopis "Re") 43. istarske divizije 16, 51415 Lovran, Hrvatska


p.s.
Udruga za umjetnost i kulturu mladih "parNas" koju je registriralo (još uvijek pretežno studentsko) uredništvo časopisa "Re" i koja djeluje kao nakladnik Časopisa pokušava raznim projektima omogućiti i promicati kreativnost mladih, neafirmiranih, talentiranih ljudi. Časopis "Re" kao glavni "projekt" Udruge nastoji otvoriti i stvoriti prostor za kreativno izražavanje i afirmaciju spomenute populacije. Stoga svojom suradnjom možete doprinijeti razvoju i oplemenjivanju kulturne scene te pomoći da vječno zapostavljana mlađa populacija lakše dođe do izražaja i pokaže koliko i šta sve može.

pozdrav svima

K. V., gl. urednik Cool
Back to top
View user's profile Send private message
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 10.12.2005 13:27    Post subject: A sto reci... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brick wall

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 10.12.2005 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

šo je adame. 500 kuna. šala mala... malo kasnimo Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
civ



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 78

PostPosted: 10.12.2005 14:30    Post subject: txt Add user to your forum ignore list Reply with quote

txt

Last edited by civ on 18.01.2006 20:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 10.12.2005 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

di je cjenik da vidim?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 10.12.2005 14:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

garden wrote:
di je cjenik da vidim?


bolje ti je da ne gledaš...Smile

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 10.12.2005 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

izdržat ću... let me see let me see
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 10.12.2005 20:27    Post subject: Časopis Re Add user to your forum ignore list Reply with quote

čujte, javljate se mjesec i po dana nakon isteka roka za natjecaj, prodajete pamet i zajebavate pošten narod. vi nemate pojma o nasoj NEPROFITNOJ udruzi - u kojoj rade mladi ljudi apsolutno džabe, jer je institucijama koje bi trebale pomagati ovakve projekte vaznije dati lovu nekim svojim šurjacima i sl. - pa zadržite svoje bezobrazne i bahate komentare za sebe. kad budemo imali love za normalno funkcioniranje, onda ćemo ponuditi i normalne honorare za ovakve i ostale stvari. ne znate vi na koji smo mi sve način dosad promovirali mlade neafirmirane i talentirane ljude i na koji ih još način mislimo pomagati, stoga jezik za zube. da išta vrijedite ne biste ovako piskarali. i na objavu prošlog natječaja su se "dizajneri" s ovog foruma javljali sa slicnim sranjima i pametovanjima. ljudi koji lamentiraju nad cijenama honorara umjesto nad samim predmetom istoga teško da nešto ozbiljno rade. lako je sjedit u sobi i kenjat po drugima.
nama su dosad ususret izašli ljudi vase struke (ako ovo jest vaša struka) koji su pravi profesionalci, i tuzemno i inozemno poznati i priznati. ali, vi ionako nikada takvima nećete postati, stoga nema vam smisla o tome govoriti.
ja sam dosad šutio, al stvarno mi je ovakvih poput vas pun k... znamo mi jako dobro kakve su cijene, ali u ovakvim ustranim uvjetima pokušavamo napraviti što više možemo i već smo puno napravili - a tek smo počeli.
ako se vi bolje osjećate (a očito je tako) na ovaj način trošeći svoj "talent" i svoju "kreativnost", samo uživajte.
ovo je sve što vam se može reći, a da nije stvarno opsceno.

zbogom, veliki dizajneri. Twisted Evil

krešimir vogrinc,
gl. urednik časopisa Re

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 10.12.2005 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi uradio, al kasnim Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 10.12.2005 20:58    Post subject: ... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Novac nije problem, pa cak ni organizacija. Sve prihvatljivo s obzirom na ideju i uvjete...ali izbor pobjednickog rada natjecaja; otuzno. Ponizavajuce.
Nikad vise.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
veronique



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 49
Location: RI-ZG

PostPosted: 12.12.2005 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u čemu je tu problem?
šta se desilo? šta je otužno?
hdd cjenik? a tko se po njemu ravna molim vas? di vi živite???
pobogu, pa ni "veliki dizajneri" koji su ga napisali ga ne mogu isfurat...
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 12.12.2005 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

veronique wrote:
u čemu je tu problem?
šta se desilo? šta je otužno?
hdd cjenik? a tko se po njemu ravna molim vas? di vi živite???
pobogu, pa ni "veliki dizajneri" koji su ga napisali ga ne mogu isfurat...


bulšit. evo ja sam danas dobio ugovor za posao koji radim striktno po cjeniku HDD-a. a radi se o pristojnoj količini novaca...
Back to top
View user's profile Send private message
veronique



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 49
Location: RI-ZG

PostPosted: 12.12.2005 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cjenik otkad?
prije par mjeseci izasao je prijedlog cijenika hdd-a za grafički i produkt dizajn...ja pričam o njemu...
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 12.12.2005 16:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

veronique wrote:
cjenik otkad?
prije par mjeseci izasao je prijedlog cijenika hdd-a za grafički i produkt dizajn...ja pričam o njemu...

i ja.
Back to top
View user's profile Send private message
veronique



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 49
Location: RI-ZG

PostPosted: 13.12.2005 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

npr. 45000kn za idejno rjesenje vizualnog identiteta grupe proizvoda ja s diplomom grafičkog dizajnera u ruci ne uspijem naplatit, kao ni moji šefovi, članovi i diplomirani...tebi onda svaka čast...

a cijenu za časopis neću ni komentirat...meni je ok da se ljudi trude i skupe koliko mogu, pa i 500kn, da se napravi nesto...pogotovo dok si student i u Rijeci...gdje su malo drugacije prilike
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 13.12.2005 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

veronique wrote:
npr. 45000kn za idejno rjesenje vizualnog identiteta grupe proizvoda ja s diplomom grafičkog dizajnera u ruci ne uspijem naplatit, kao ni moji šefovi, članovi i diplomirani...tebi onda svaka čast...

a cijenu za časopis neću ni komentirat...meni je ok da se ljudi trude i skupe koliko mogu, pa i 500kn, da se napravi nesto...pogotovo dok si student i u Rijeci...gdje su malo drugacije prilike

hvala na svakoj časti.

btw, ako se netko kao student bavi oblikovanjem časopisa, onda je ili popularni genije (pa naplati prema cjeniku) ili se tek uči (pa uzme kikiriki i bude sretan što živimo u državi u kojoj te plate za takvu vrst iskustva). to što netko radi dizajn časopisa za 500 kuna (kao npr Re:) - može se smatrati vrstom volontiranja. no onda tu cifru treba tako i tretirati.
Back to top
View user's profile Send private message
lovi



Joined: 05 Jun 2005
Posts: 2

PostPosted: 19.12.2005 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I di se na kraju može naći taj cjenik HDD-a...
I svaka čast ekipi iz RE... Pozdrav za njih sa Oprića od mene koji sam svoj rad poslo na njihov natječaj...
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 19.12.2005 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@finn:

Ja ne vidim u čemu je problem...
Jedan čovjek lupa glavom u zid (možda zato što kasni), jedan komentira u šali, jedan iznosi svoje mišljenje, a jedan dobacuje komentar na cjenik HDD koji je jednostavno za naše prilike smiješan.
Možda nije problem u ovom topicu već u onom prošlom koji spominješ...
Nažalost, ja ga nisam uspio pronaći.

Uglavnom...
Mislim da ljudi nemaju pravo ismijavati bilo čiju vrijednost ili novac koji ta osoba spremna ponuditi, ali isto tako mislim da ni ti nemaš pravo osuditi ovu malu zajednicu od nekoliko stotina (ili tisuća) ljudi prema deset-petnaest njih koji se na bilo kakav način u bilo kojem trenutku uključe u raspravu.
Svima nam je poznato koliko ima neprofitnih organizacija koje su sve samo ne neprofitne, no nitko to nije doveo u pitanje s vašom udrugom i nitko vas nije ocrnio kao što si ti ocrnio sve nas. Jebi ga, ima svakakvih udruga i svakakvih ljudi... i svi bi trebali biti spremni to prihvatiti...

Sumnjam da je itko od ljudi s foruma ismijavao vaš rad ili vrijednost. Jednostavno se tu našla cifra koja uvijek zapinje za oči jer živimo u kapitalističkom društvu i većini je ljudi bitnija nego bilo što drugo. Svjestan sam da spajate kraj s krajem i da je cifra od 10 kn koju naplaćujete za časopis isključivo da bi pokrili trošak tiska i za eventualno pivicu ispred dućana kad se sve završi, no cifra od 500 kn je mnogima smiješna za toliku količinu posla i zbog toga trebaš očekivati svakojake komentare... pa čak i one zlobne jer se ljudi sve više vesele kada netko ima manje od njih...

Da ne trkeljam previše...
Imaš ti pravo i na svoj komentar kakav god on bio, no stvarno nema smisla napadati cijelu mi3 zajednicu zbog šačice ljudi s tko zna kakvim namjerama...

Nadam se da nisi nadrkan pa da sad izvučeš neki krivi smisao iz svega ovoga i još me kreneš tražit... sve sam ovo napisao u najboljoj namjeri...Wink

Puno sreće i tebi i udruzi u daljnjem djelovanju.

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 28.12.2005 16:11    Post subject: Re Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma, naravno da nisam mislio na pametne i pristojne ljude niti na cijelu zajednicu. nije mi se dalo isticati da se obraćam onim drkadžijama koji stalno nekome nešto popuju. ja imam iza sebe 20 godina školovanja i diplomu (uz razne "vannastavne" kvalifikacije), pa se ni moje kvalifikacije ne plaćaju kako bi bilo normalno i očekivano. svima nam je po tom pitanju isto, ali ne bih ovako bahato reagirao i pozivao se na nekakve cjenike da netko iz vaše struke traži nekakvo lektoriranje ispod cijene, recimo.
na prošlom natječaju se javila ovdje hrpa ljudi s komentarima strogo o cijeni "honorara" i preseravali su se na istu foru - zapravo još gore. mislim da se takve ne treba opravdavati.
ali nećemo više širit negativne emocije. pravi ljudi rade i šute, a oni koji ovako laju po webu, zna se kakvi su.
pozdrav svim tim pravim ljudima i hvala na željama i čestitkama. nadam se da ćemo uskoro i mi moći ponuditi barem neku pristojnu cifru za vaš trud, pa da vidimo 'ko je najbolji... Wink

www.casopis-re.net

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 28.12.2005 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hoće li biti išta uskoro? meni je i 500 kuna ok Smile možete nastavljati objavljivati natječaje što se mene tiče. Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 31.12.2005 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

novi natječaj bi trebao biti objavljen do 2. mjeseca. stavit ću ga ponovo i ovdje, pa pratite malo.
pozdrav i sretna nova.

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group