Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Intel mijenja logotip

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 02.01.2006 19:44    Post subject: Intel mijenja logotip Add user to your forum ignore list Reply with quote

Novi


i stari



Kako vam se čini?



Članak preuzet sa iskona.

Najveći svjetski proizvođač procesora objavio je da odustaje od svog 37 godina starog 'Intel Inside' logotipa. Promjena loga dio je rebranding strategije koja će istaknuti Intelov pomak s bazičnog PC businessa prema korisničkim proizvodima.

Orginalani Intelov logotip bio je prepoznatljiv po slovu "e" koje je stajalo nešto niže od ostalih slova imena, a sad će biti zamijenjen s drugim koji se sastoji od natpisa Intel koji okružuje ovalni vrtlog, prenosi CNET News.com.

Novi slogan "Leap ahead" zamijenit će stari "Intel Inside" koji je lansirao ovaj gigant iz Silikonske doline i uz pomoć koje je Intel postao 5. brand po snazi i jačini utjecaja na svijetu s procijenjenom vrijednošću od 36 milijardi US dolara, kako je objavila konzultantska kuća Interbrand.

Kompanija je objavila da, iako će slogan "Intel Inside" uskoro nestati, ipak će ga zadržati u marketinškom programu koji ima za cilj pomagati proizvođačima osobnih računala da reklamiraju proizvode koji koriste Intelove čipove.

Glavni izvršni direktor Intela Paul Otellini detalje o novoj kampanji objavit će tijekom sajma potrošačke elektronike koji se idući tjedan održava u Las Vegasu.

Intel računa na potrošačke apetite za digitalnim medijima i mrežama kako bi unaprijedio poslovanje u vrijeme kada se usporava PC tržište i u vrijeme kada se konkurent Advanced Micro Devices Inc. probija svom silinom na tržištu prijenosnih računala i servera.


Promjene na koje se Intel priprema fokusirane na "platforme", a ne više na individualne čipove, te se kompanija nada da će time dati poticaj boljoj integraciji računala s Intelovim procesorima s digitalnim medijima i mrežama u domovima, školama i tvrtkama.

"Ovo podrazumjeva brand strategiju i ona se usklađuje s business strategijom koja je u Intelu započela još prije nekoliko godina", rekao je glasnogovornik Intela Bill Calder.

Nova marketinška kampanja računa na novu tehnologiju Viiv kojom će se moći jednostavno upravljati pomoću daljinskog upravljača. Naime, računalo s Viivom bit će opremljeno brojnim Intelovim tehnologijama, uz ostalo procesorom s dvije jezgre, čipsetom, programskom opremom za platformu i mogućnostima mrežnog povezivanja.

Tehnologija Viiv prva je Intelova platforma oblikovana namjenski za digitalni dom u kojemu korisnici žele imati pristup svojim sadržajima u bilo koje vrijeme, na bilo kojem mjestu i na nekoliko uređaja.

Računalni sustavi utemeljeni na ovoj Intelovoj tehnologiji kupcima će biti dostupni u različitim oblicima, od malih i elegantnih uređaja sličnih modernim elektroničkim uređajima za zabavu, kao što su komponente glazbene linije ili DVD-playeri,

Osim toga, Intel će također pokazati i novi procesor za prijenosna računala, dosad poznat kao Yonah, ali će biti prodavan pod imeneom Core.

Taj procesor, koji će biti ključni dio Viiva, a za koji se očekuje da će biti predstavljen početkom ove godine, bit će glavni proizvod koji lansira Intel kako bi povratio izgubljeno tlo pod nogama koje mu na mobilnom tržištu preuzima AMD.

Upitan koja ga tehnologija osobno najviše oduševljava, Paul Otellini u intervju za Business Week odgovorio je da je to Viiv i da će upravo ta tehnologija promijeniti svijet.

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Yoseep



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 39

PostPosted: 02.01.2006 20:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u svakom slučaju leap ahead... bar u pogledu loga
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 02.01.2006 20:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, bolji je ovaj novi..ali ja opet ostajem uz svog athlonceka. Very Happy Very Happy

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 02.01.2006 20:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam vjeran intelu... Cool

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 02.01.2006 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa i nije neka drastična promjena. Pokaži ljudima novi logotip izvan konteksta i oni će opet prepoznat Intel brand
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 02.01.2006 21:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Pa i nije neka drastična promjena. Pokaži ljudima novi logotip izvan konteksta i oni će opet prepoznat Intel brand

Ja mislim da im je cilj da ostanu prepoznatljivi na neki nacin.
Isto tako mislim da dosta ljudi zna za "intel inside" a "leap ahead" ce im samo dati do znanja da se radi o necem novom Very Happy .
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 03.01.2006 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Amor_E_Morte wrote:
ja sam vjeran intelu... Cool

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 03.01.2006 11:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni najvise upada u oci razlika u boji, iz ovog starog vristi rgb :)

Nadam se da je ovo samo na toj slici, da ce ostat ista vristeca plava.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 03.01.2006 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni pak najviše upada u oči kako krivulja koja se nastavlja na L ima leap prema nazad a ne naprijed Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group