Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Quirks - Transitional - Strict pitanje...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 27.11.2005 19:50    Post subject: Quirks - Transitional - Strict pitanje... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo sam prozujao po ovim css resursima koje su Sulien i red postali i naisao sam na QuirksMode.

Iskreno receno prvi puta sam se susreo s takvim necim i reko da vidim sta je to.
Malo sam prozujao po netu i nisam uspio shvatiti koja je ustvari fora kod tog QuirksModa? Koje su negativne, odnosno pozitivne strane svakog od navedenih?

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 27.11.2005 19:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.quirksmode.org/css/quirksmode.html

http://hsivonen.iki.fi/doctype/

(sori, ne da mi se pisat, probaj proučit likove Smile)

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 02.01.2006 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Proucio sam linkove i moram priznati da i dalje nemam pojma u cemu je fora Embarassed ...

Naime, naisao sam na puno vizualno dobro odradjenih webova, ali s kodom neurednijim od moje sobe i vecina takvih je u Quriksu... Pretpostavljam da je radjeno u strictu nebi tak dobro izgledalo, pa u cemu je fora!?

Oce li biti odbaceni ti "stariji" standardi ili sta?!

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 02.01.2006 15:37    Post subject: Reply with quote

Ukratko, nisam neki ekspert al probat ću objasnit:

Quirks je defaultni interpreter tvog css-a. Deklariranjem doctype-a u svom sajtu ti zapravo deklariraš interpreter tvog css-a da bude neki drugi (strict ili transitional).

Quote:
To make sure that their websites rendered correctly in the various browsers, web developers had to implement CSS according to the wishes of these browsers. Thus, most websites used CSS in ways that didn't quite match the specifications.

Therefore, when standards compliancy became important browser vendors faced a tough choice. Moving closer to the W3C specifications was the way to go, but if they'd just change the CSS implementations to match the standards perfectly, many websites would break to a greater or lesser extent. Existing CSS would start to show odd side effects if it were suddenly interpreted in the correct way.


Nevjerujem da će biti odbačeni "stari" standardi (kvirks) jer masa stranica na webu još uvijek radi po njegovim specifikacijama.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 02.01.2006 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quirks je mode u kojem browseri pokušavaju rendati stranicu kao da su stare (četvrte) generacije. Drugim riječima to je backwards-compatible mode. Kako ući u quirks ti neću govoriti, ali recimo u IE samo dodaš HTML komentar ispred doctypea i to ti je instant quirks. Ako ti je važno kako će se na tvojoj stranici osjećati useri sa IE 5.x i eventualno Netscape 4, onda te to zanima. U protivnom odmah pukni svoju stranicu u transitional ili strict i vozi

Ja osobno ne podržavam stare, loše browsere jer što ih više podržavamo to oni dulje lebde po statistikama i uzrokuju gubitak kose u web developera
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 03.01.2006 15:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ustvari to pitam jel sam uocio da jedna dizajnerska tvrtka ko fol "moderne tehnologije" i bla bla, a svaki web im je u quirksu Confused Shocked

I sta bi se moglo dogoditi s takvim webovima uskoro? Oce otici u k... ili sta?

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 03.01.2006 15:48    Post subject: Reply with quote

Neće otić u qrac još dugo vremena zasigurno, ali baš zbog tog su uvedeni drugi mode-ovi. Zato da stare stranice (u kvirksu) i nove (u nekom od (x)html mode-ova) rade kak spada. SVE zajedno. Dolaskom novih browsera web developeri će polako morati prelazit na nove tehnologije.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.01.2006 16:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle. Šljiviš druge web-ove. Pobrini se da ti je web HTML4 ili XHTML, da si u standards modu, da ti sve radi i da imaš dobar content i dobru prezentaciju.

Što će biti sa drugim webovima ne znam, znam samo da sad svi novi webovi koji znače nešto jesu po standardima i jesu accessible i nitko ne gleda natrag ni zbog čega. To je progresivan napredak
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group