Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Da Vinci Code
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 05.01.2006 23:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Robart wrote:
pa, navodno je zanimljiv Jean Cocteau i njegov mural u Notre Dame de France - Entrance in Leicester Place, London. Pogledaj na link:

http://www.crusader.org.uk/nddf/

a posebno Nicolas Poussin i njegova slika Et in Arcadia Ego koju lako nades na netu

thnx Smile
Back to top
View user's profile Send private message
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 05.01.2006 23:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Robart wrote:
pa, navodno je zanimljiv Jean Cocteau i njegov mural u Notre Dame de France

btw: nisam ni znala da je Cocteau i slikar! mislila sam da je samo pisac... sta sve ovdje mogu nauciti Wink
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.01.2006 23:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fukoovo klatno (Umberto Eco) je isto dobro štivo na temu templara i sličnog (iako čista demistifikacija na kraju) ...

ljudi čitajte martyja misteriju Smile)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
DraganB



Joined: 04 Jan 2006
Posts: 13
Location: In the shadow

PostPosted: 06.01.2006 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam da li ste culi, ali je predsednik Francuske Zak Sirak 'predlozio' reditelju i scenaristi da bi za glavnu glumicu bas odgovarala njegova neka prijateljica... Smile ne znam koliko je korisna informacija, ali je zanimljiva

PS. ipak je Zak... typo Embarassed

Last edited by DraganB on 06.01.2006 11:47; edited 1 time in total

_________________
www.DraganB.com - nova verzija stigla!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 06.01.2006 10:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zan sirak Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 06.01.2006 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:


ljudi čitajte martyja misteriju Smile)

G.


zakon!
ja sam postala fan kad sam skuzila da su svi crtezi autenticni Smile
ulaz u metro piola na trgu da vinci u milanu, fakultet politecnico, ni jednu zgradu nisu fulali Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 06.01.2006 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="maryyy"][quote="nightfly"]cak sam kod bake proucavo repliku posljednje vecere...[/quote]
i ja sam isto odmah trazila po razlicitim replikama posljednje vecere... kako je to zanimljivo, da nas knjiga moze tako pokrenuti na "istrazivanja". za mene je to znak dobre knjige, ili bar dobre ideje, kada ljudi zele znati vise o tome i kad sami postaju aktivni.[/quote]

REPLIKE ili REPRODUKCIJE......nije isto, i siguran sam da mislite na reprodukcije...ccccc
d
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 06.01.2006 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok Smile moze i imitacija ako vam drago Very Happy

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 06.01.2006 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IMITACIJA????
podsjetnik: POD HITNO kupiti rječnik stranih riječi (Filipović)
d
Back to top
View user's profile Send private message
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 06.01.2006 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

modovun wrote:
REPLIKE ili REPRODUKCIJE......nije isto, i siguran sam da mislite na reprodukcije...ccccc


istina, mislimo reprodukcije... sta je uopce tocno razlika izmedju replike i reprodukcije? koliko ja znam je replika tocna kopija slike, a reprodukcija?
Back to top
View user's profile Send private message
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2006 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bih rekla ovak(ne znam jesam li u pravu ili ne...)

Replika: nelegalna kopija nekog umjetnickog djela ili nesto tog tipa


Reprodukcija: legalna kopija, npr. fotografija nekog umjetnickog djela koja sa legalno prodaje sa dopustenjem autora ili institucije pod cijim je skrbnistvom doticno umjetnicko djelo.

'ajmo se malo vratiti na Kod...ne mogu vjerovati da je Tom Hanks u glavnoj ulozi, on mi je malo preanemican. Kaj vi mislite o tome?...makar je ono "profesorski tip", ali me ne lezi.

I jos nekaj...da li je netko mozda brojao stakla na piramidama Louvrea...u knjizi se navodi da ih ima 666(mislim) i da je to jedna od onih provjerenih cinjenica, onda sam nadobudno uzela fotke neke i krenula brojati, pa sam izbrojala 846 ili 864, ne sjecam se vise, ali ziher nije bilo 666. Ne znam...mozda sam zabrijala, ali bi bilo lijepo da ih je tocno 666...Smile

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2006 13:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni izgleda da si u pravu s definicijama :)

nego, reci mi, zasto bi ti bilo lijepo da ih je 666? :)
Back to top
View user's profile Send private message
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2006 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa zato sto....ako vec covjek navodi nesto sto se moze provjeriti, bilo bi dobro da i to bude istina. Druga stvar je kad se navodi nesto sto jos nije provjereno, a postoje ozbiljne sumnje da bi bilo istinito, onda vjeruj ili ne vjeruj. A tako je fino zapoceo roman i lijepo naveo da su informacije u njemu istinite, lokacije tocno opisane i sl. Zapravo, ako se slagal za staklene piramide i jos k tome ustvrdio da je to istina, onda mi se otvara hrpa pitanja unutar samog romana...no manje mu vjerujem. A zapravo bih voljela vjerovati u neke stvari iz knjige i voljela bih kad bi se dokazale kao istinite...

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2006 14:05    Post subject: ... Add user to your forum ignore list Reply with quote

mmm, fino si se snasla i odlicno odgovorila, a vidim ja da bi se s tobom moglo zanimljivo pricati :)

potpuno se slazem s tobom, iako, ja sam mislio vise na sam broj 666, zasto bi ti to bilo zanimljivo? :)

nego, nis ne stavljas radove ovdje?, je li mali studio gdje radis graficki ili ??? nema veze s tim?
Back to top
View user's profile Send private message
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2006 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A ja vec mislila da si neki sotonist...Wink. Pa da zato pitas za 666...
Mislim da u knjizi pise da je sam predjednik Francuske u vrijeme gradnje novog ulaza u Louvre(piramida) izricito trazio majstore da izvedu piramide u tom broju stakala, jer je to kao neki poseban broj za "cuvare" kojima je i on sam pripadao(da li je to bio MItterand...ne mogu se sjetiti), pa je jos to malo pojasnio, a sad se vise ne sjecam tocnih pojasnjenja.

Radovi: a ne da mi se, ali budem. U principu pratim rad mi3-ja vec valjda 2-3 godine, uredno citam vijesti, citam forume, smijem se ovima koji se svadjaju oko Piceka ili Macova i tak to. Trebalo mi je tolko dugo da postanem member, a nadam se da cu brze polijepiti radove.

A je...studio nam je srednje mali, ali je sladak.

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2006 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da..pitao si kaj smo, a ja nisam odgovorila: Dizajn studio smo, svasta radimo. tolko o tome da me ne bi zaspotali moderatori da reklamiram nekaj. Nikad se ne zna;)

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2006 14:33    Post subject: hahaha Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, da, oni sigurno traze da se reklama plati hahahah :)

nekad davno mi je bio veliki san raditi u nekom malom kreativnom studiju :), no eto, nisam imao prilike, a sad sam graficki dizajner za veliku trgovacku kompaniju...dakle, kreativnost je na, nije bas na nuli, ali, ...samo prijelomi, i tu i tamo koja ilustracija...

no, hajde, bilo bi mi zanimljivo vidjeti sto radis :)

uh, nas dvoje bolje da pisemo private, jer sto ce ovi ljudi reci, sto im dosadujemo hahaha

666...evo ti malo zanimljivosti, to je u osnovi broj sunca, po kabali broja 6 na drvetu zivota....simbol mu je heksagram, jer 6 x 6 = 36, a kada se zbraja 1+2+3+4+5+6+...pa sve do +35+36, zbroj je 666. Ujedno, heksagram kao da je sacinjen od 6 slova A, a hebrejsko slovo A /ALPH) ima vrijednost 111. Dakle 6x111= 666 :)
Back to top
View user's profile Send private message
maryyy



Joined: 15 Dec 2005
Posts: 99
Location: Switzerland St.Gallen

PostPosted: 09.01.2006 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

saletto wrote:
'ajmo se malo vratiti na Kod...ne mogu vjerovati da je Tom Hanks u glavnoj ulozi, on mi je malo preanemican. Kaj vi mislite o tome?...makar je ono "profesorski tip", ali me ne lezi.

meni tom hanks isto nepase uz tu ulogu... neznam kog bi inace predlozila, ali sigurno ne njega. on mi je inace ok glumac, ali za ovu ulgou mi nekako nije "taj". ja bi si mogla bolje zamisliti napr. Robert Redforda, on po meni barem ima seksepila, iako je vec dosta star.
Back to top
View user's profile Send private message
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2006 15:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dugo sam nakon citanja knjige, razmisljala kog bih ja voljela vidjeti kao glavnog lika i nisam se mogla dosjetiti nikako. Prvo sam zabrijala da bi mozda dobar ispao Nicholas Cage, ali sam se i odmah predomislila, nije mi dovoljno zgodan(hahahaahhha, tipicni zenski razlog), a nikako ne mogu izbrisati iz glave njegovu glupu glumu u Con Airu...

Osobno mislim da bi gl.ulogu trebao glumiti Kevin Spacey+20 cm visine.

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
Robart



Joined: 21 Aug 2004
Posts: 84
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2006 15:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidi, vidi, ovo s Kevin Spaceyem mi se svida, on mi je bas faca..to bi moglo biti dobro....no, vidjet cemo, mozda nas iznenadi Tomica :)))

uopce mi je dosta tesko zamisliti americke glumce u takvom filmu...skoro bi mi bolje odgovarao neki engleski kazalisni glumac, mozda cak i ne previse poznat....
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 09.01.2006 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maryyy wrote:
saletto wrote:
'ajmo se malo vratiti na Kod...ne mogu vjerovati da je Tom Hanks u glavnoj ulozi, on mi je malo preanemican. Kaj vi mislite o tome?...makar je ono "profesorski tip", ali me ne lezi.

meni tom hanks isto nepase uz tu ulogu... neznam kog bi inace predlozila, ali sigurno ne njega. on mi je inace ok glumac, ali za ovu ulgou mi nekako nije "taj". ja bi si mogla bolje zamisliti napr. Robert Redforda, on po meni barem ima seksepila, iako je vec dosta star.

Ovo da ne pase bas se i ne moze rec jer .. jebiga nitko jos nije film niti vidio, a bogme ni njega kako glumi u tom filmu. Iz forspana se ne da razaznat da li si pase ili ne u ulogu.
Inace ne sudim o filmu u ovim razmjerima sve dok ga ne pogledam.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2006 16:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Philatz:

Tom Hanks je super glumac, da se razumijemo. Super se on uzivi, moc transformacije mu je izuzetna, tako da zaboravis zapravo da gledas Tom Hanksa (i to je super, jer mi ima neku neinteresantnu facu). Ne sudimo mi film, jer ga ni ne mozemo - nismo ga vidli, vec samo razmjenjujemo osobna misljenja o glumcima. Da se malo pojasnim: knjigu sam citala onda kada sam cula najave za film, pa sam cijelo vrijeme u glavi vrtila glumce i tko bi mogao glumiti, pa mi nije uopce pao na pamet Tom Hanks, nema on tu neku mistiku...
Za razliku od Spacy-a, koji je rodjen za takve uloge. On ima tu mistiku...Moje malo skromno misljenje.

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2006 16:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaboravila sam dodati jos nesto...

@robart: ne sumnjam da ce nas Hanks iznenaditi, odraditi ce on to vise nego ok, ali to nije to. Svejedno kaj su mu pustili dugu kosu i kaj su ga skvarcali...

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 09.01.2006 16:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
maryyy wrote:
saletto wrote:
'ajmo se malo vratiti na Kod...ne mogu vjerovati da je Tom Hanks u glavnoj ulozi, on mi je malo preanemican. Kaj vi mislite o tome?...makar je ono "profesorski tip", ali me ne lezi.

meni tom hanks isto nepase uz tu ulogu... neznam kog bi inace predlozila, ali sigurno ne njega. on mi je inace ok glumac, ali za ovu ulgou mi nekako nije "taj". ja bi si mogla bolje zamisliti napr. Robert Redforda, on po meni barem ima seksepila, iako je vec dosta star.

Ovo da ne pase bas se i ne moze rec jer .. jebiga nitko jos nije film niti vidio, a bogme ni njega kako glumi u tom filmu. Iz forspana se ne da razaznat da li si pase ili ne u ulogu.
Inace ne sudim o filmu u ovim razmjerima sve dok ga ne pogledam.


agreed. isto ko eternal sunshine pogledam jim carey kate winslet spidergirl... jeez.
najbolji film 2004. po meni Very Happy

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 09.01.2006 16:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

saletto wrote:
@Philatz:

Tom Hanks je super glumac, da se razumijemo. Super se on uzivi, moc transformacije mu je izuzetna, tako da zaboravis zapravo da gledas Tom Hanksa (i to je super, jer mi ima neku neinteresantnu facu). Ne sudimo mi film, jer ga ni ne mozemo - nismo ga vidli, vec samo razmjenjujemo osobna misljenja o glumcima. Da se malo pojasnim: knjigu sam citala onda kada sam cula najave za film, pa sam cijelo vrijeme u glavi vrtila glumce i tko bi mogao glumiti, pa mi nije uopce pao na pamet Tom Hanks, nema on tu neku mistiku...
Za razliku od Spacy-a, koji je rodjen za takve uloge. On ima tu mistiku...Moje malo skromno misljenje.

pa ja sam isto rekao svoje misljenje. Smile

nego. meni osobno Spacey u toj ulozi nikako ne bi sjeo.. naprotiv, on to ne bi ni glumio, ne bi ni pristao na to. Russell Crowe je navodno bio u igri da glumi glavnu ulogu ali ipak eto nije (i bolje).. a originalno je Ron Howard htio svog frenda Bill Paxtona u toj ulozi, ispalo je da Paxton nije toliko popularan da bude glavni lik u ovakvom filmu.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group