Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Corel - Spacing before paragraph neće pa neće

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pocetnik



Joined: 04 Jan 2006
Posts: 7

PostPosted: 04.01.2006 19:39    Post subject: Corel - Spacing before paragraph neće pa neće Add user to your forum ignore list Reply with quote

(radim svoj prvi prijelom u Corelu)
Is ada sam zastao malo na ovome. Na jednoj mi stranici nikako neće raditi spacing before paragraph (a ni after, sto se toga tice). To jest neće m raditi na manje od 100%. Kad stavim recimo 150% hoće.

Molim pomagajte, u čemu je stvar?
Back to top
View user's profile Send private message
bojan



Joined: 26 Oct 2005
Posts: 22

PostPosted: 04.01.2006 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

F10 - shape tool... pa onda na box ili text ona strelica dole, pomici gore tj dole... radi "spejsing" 100% Wink

_________________
Bojan, pa to je onaj ludi mačak iz crtićta koji sve što takne oboja, a fura sa sobom tri kantice boje u CMY kombinaciji Smile
Back to top
View user's profile Send private message
pocetnik



Joined: 04 Jan 2006
Posts: 7

PostPosted: 04.01.2006 23:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bojan wrote:
F10 - shape tool... pa onda na box ili text ona strelica dole, pomici gore tj dole... radi "spejsing" 100% Wink


Hvala ti na tipu, nisam znao za to.
Međutim, to mi nikako nije adekvatna zamjena za paragraph spacing priliko postelavanja linija tako da mi u stupcima sve linije budu u istoj ravnini, itd.
Barem se meni cini to jako kompliciran nacin.

SUper bi bilo kad bi netko znao zašto mi ne radi taj paragraph spacing, ili Corel to tao jedostavno nekad zna, mislim zaštekati


----
Ne kužim šta je to, na nekim drugim stranicama radi kako treba. Da nije nešto s defaultnim postavkama paragraph teksta?

BTW, jel ti tak to uvijek radiš, ne koristiš paragraph spacing
Back to top
View user's profile Send private message
bojan



Joined: 26 Oct 2005
Posts: 22

PostPosted: 05.01.2006 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma corel i text ti se bas nevole previse...

cuj sta je problem nekontam...
alternativa: razlomi svaki paragraf u zasebni text box i sam rucno napravi razmake...

mozda moze biti problem u lupanju enter tipke ili tako nesto bizarno...

_________________
Bojan, pa to je onaj ludi mačak iz crtićta koji sve što takne oboja, a fura sa sobom tri kantice boje u CMY kombinaciji Smile
Back to top
View user's profile Send private message
pocetnik



Joined: 04 Jan 2006
Posts: 7

PostPosted: 05.01.2006 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma bas cudno, razocaralo me Smile

Kaj, da se onda prebacim na InDesign sto prije mogu (treba imati u vidu da sam ja potpuni amater i da cu vjerojanto to i ostati, napravio bi tu i tamo neke sitnice sto se tice prijeloma, po potrebi, i da volim jedostavne stvari).

Hvala na pomoci.

PS: Skuzio sam da sam na pogresni podforum postao, pa cu probat sto kazu na DTP-u.
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 05.01.2006 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da znam di ti je problem. Ocito je da znas razliku izmedju Artistic i Paragraph teksta. Dakle znas da kada udjes u tekst box gore desno imas onaj znakic kao PI u matematici i on ti pokaze paragraphe na stranici tj svaki put kada stavis novi red u textu Corel (i Word) dodaju nonprinting character "PI" koji ti kaze da si na paragraphu, ali Corel moze raditi i web stranice pa luzi <br> tag ili SHIFT+ENTER sto prebacuje cursor u novi red, ali ne ostavlja paragraph simbol, a paralelno onda niti spacing before paragraph "ne radi" jer nema paragrapha! Nadam se da sam ubo!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
deus&machina



Joined: 07 Aug 2005
Posts: 12

PostPosted: 06.01.2006 17:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vrednosti za Before Paragraph i After Paragraph moraju biti iste ili (jednostavnije rešenje) odredi Before Paragraph vrednost s za After Paragraph postavi 0.

_________________
___________________________
Da ste mi živi, zdravi i uzbrdo brzi!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group