Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
memorija za stolnu lampu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 13.01.2006 00:52    Post subject: memorija za stolnu lampu Add user to your forum ignore list Reply with quote

posjedujem iMaca G4 700MHz (popularna lampa, ne...), a na istome bijednih 256MB Sad
pa me kao zanima ima li netko za prodati one male module za nadogradnju
il mi se ne isplati nego da ga rastavim i upiknem jedan normalni modul od nesto puno MB
jel ima ko od vas iskustva u dogradnji memorije na ovoj verziji iMaca?
javite se pliz
znam da je to vec stara kanta al tako je slatki
moj prvi Mac
ah Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.01.2006 10:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RAM: 128/256 MB, expandable to 1,024 MB using one user accessible 144-pin PC133 SODIMM (up to 512 MB) and one 168-pin PC133 SODIMM (also up to 512 MB) inside the computer.

http://www.lowendmac.com/imacs/fpimac.html

dakle nabavi bilo kakav 512 PC 133 SODIMM 144 pinski (recimo u hg spotu) i upikni ga...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 17.01.2006 08:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.xlr8yourmac.com/systems/iMac_g4/imacg4_takeapart.html

ja sam svoju lampu dig'o na 1gb. 512 ((unutra) vrlo se lako dodje do nje) + 512 SODIMM user accessible.
mislim da se memorija moze dici do 1,5 gb, ali to bi bilo skupo (skuplje). 1Gb DDR+512 SODIMM. nisam siguran dali lampa moze adresirati tako puno memorije, mada mislim da moze citavih 2GB. kad (ako) vec otvaras, mogao bi zameniti i CD/DVD drajv. (za ovo trebas patch kako bi drjav bio prepoznat od strane sistema, nadjes na google-u)

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 17.01.2006 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx
jesi ti mijenjao cd/dvd drajv kod sebe?
bilo bi fino staviti dvd rw unutra
a mogao bi se i diskic promjeniti

al ima tu posla
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 17.01.2006 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dodavanje memorije traje ne duže od 5 minuta jer je slot odmah ispod poklopca, ali optički drive i disk bi mogli biti malo zeznutiji ,, iako ne pretjerano vjerovatno ipak je to mac.
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 17.01.2006 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
dodavanje memorije traje ne duže od 5 minuta jer je slot odmah ispod poklopca, ali optički drive i disk bi mogli biti malo zeznutiji ,, iako ne pretjerano vjerovatno ipak je to mac.


SODIMM se moze promeniti (dodati) lako, jer je odmah ispod user access panel-a. tamo isto ide airport extreme card.

ostalo (DDR ram, CD(RW) i hdd se moze promeniti (prilicno) lako (mada apple nije predvideo te operacije u lampi).

link kaze sve, ne?

ja nisam menjao drajvove ali znam ljude koji jesu (sa net-a). moze se staviti DL i bolji UltraATA HDD.....

sretno.
p.s. vrlo je vazno da se stavi nova termopasta (pise u clanku)......

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 17.01.2006 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao trebalo bi biti svejedno ciju memoriju upiknes ili?
cuo sam neke rasprave o tome kako neke memorije zaje na macu a rade na pisiju

kingmax i nema problema?
neda mi se eksperimentirati pa ak mogu neke preporuke, savjeti, bo

ja bi eventualno mijenjao combo za neki dvd rw, a disk nebi zasad dirao
i 1GB RAMa
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.01.2006 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa nemoj kupiti baš najjeftiniju i nebi trebalo biti problema ... uzmi neku sa čipovima samsung, infineon, kingston ... radit će i kingmax iako neznam zašto toliko furaju taj brend kod nas ... neš ti firme ... uglavnom je sveejedno, a moš i vratiti ako ti ne radi pa zamini (bar u hg spotu si mogao zaminiti bez problema) ili nađi polovnu negdi po oglasima ...


za minjati optički vidi na tom linku jel se osjećaš sposobnim za prčkanje ...

HD je najlakše dodati tako da kupiš jeftinu FW ladicu (150 kn) i utakneš unutra običan disk
koji oš i super ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 17.01.2006 17:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
Pa nemoj kupiti baš najjeftiniju i nebi trebalo biti problema ... uzmi neku sa čipovima samsung, infineon, kingston ... radit će i kingmax iako neznam zašto toliko furaju taj brend kod nas ... neš ti firme ... uglavnom je sveejedno, a moš i vratiti ako ti ne radi pa zamini (bar u hg spotu si mogao zaminiti bez problema) ili nađi polovnu negdi po oglasima ...


za minjati optički vidi na tom linku jel se osjećaš sposobnim za prčkanje ...

HD je najlakše dodati tako da kupiš jeftinu FW ladicu (150 kn) i utakneš unutra običan disk
koji oš i super ...

G.

crucial.com nudi mac kompatibilne memorije.....
onda:
http://eshop.macsales.com/shop/memory/
naravno ne moras kupovati bas tamo ali vidis koje su kompatibilne.
hd u fw kucistu je OK ali nije bas bas kao interni. ako vec otvaras lampu, moj predlog je da promenis hdd (ako ti treba veci, naravno).
ako nis bas siguran sa otvaranjem, nadji nekog sa "elektronskim" iskustvom. meni je zenin rodjak sredio komp u 10 minuta for free.....

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.01.2006 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
grzzi wrote:
Pa nemoj kupiti baš najjeftiniju i nebi trebalo biti problema ... uzmi neku sa čipovima samsung, infineon, kingston ... radit će i kingmax iako neznam zašto toliko furaju taj brend kod nas ... neš ti firme ... uglavnom je sveejedno, a moš i vratiti ako ti ne radi pa zamini (bar u hg spotu si mogao zaminiti bez problema) ili nađi polovnu negdi po oglasima ...


za minjati optički vidi na tom linku jel se osjećaš sposobnim za prčkanje ...

HD je najlakše dodati tako da kupiš jeftinu FW ladicu (150 kn) i utakneš unutra običan disk
koji oš i super ...

G.

crucial.com nudi mac kompatibilne memorije.....
onda:
http://eshop.macsales.com/shop/memory/
naravno ne moras kupovati bas tamo ali vidis koje su kompatibilne.
hd u fw kucistu je OK ali nije bas bas kao interni. ako vec otvaras lampu, moj predlog je da promenis hdd (ako ti treba veci, naravno).
ako nis bas siguran sa otvaranjem, nadji nekog sa "elektronskim" iskustvom. meni je zenin rodjak sredio komp u 10 minuta for free.....


neznam to za mac kompatibilne memorije u čemen je klica? ako su specifikacije koje jesu, pogledaj na everymac.com ili lowendmac.com ili proguglaj, memorija triba raditi ...

G5 su dosta izbirljive (toweri koriste ram u dual channel modu) pa se znalo dogoditi da neke ne rade, al ako nije baš loša memorija trebalo bi biti ok.

moderni disk u vanjskom fw kučištu radi jednako brzo kao i unutarnji HD (neka me netko ispravi ako se varam), uostalom cila ta priča serial ata, ultra ata 133, 100, 66 itd je napuhana kao i obično jer današnji diskovi (sa par izuzetaka tipa ultra scsi, raid polja i sl.) jedva saturiraju i ata 66 standard, tj. sve preko brzine sučelja ata 66 današnji diskovi ni ne mogu gurati, al eto ... čisti marketing kao i brdo drugih današnjih tehnologija ...

jedini nedostatak koji ja vidim je (ujedno i prednost) je što je disk van kučišta ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 17.01.2006 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok tnx ljudi

da, mozda ima smisla samo memoriju dodavati s obzirom da ja doma imam jos i pc koji mislim umreziti s macom (do sada i nisam imao potrebu to raditi al sada je tu i adsl...)
u tom slucaju gubi se potreba za vecim diskom, a zbog zezancije sa ugradnjom dvd rw-a mogu i to obavljati preko pc-a

mislim da cu za pocetak nabaviti 144 pinski modul od 512MB pa ga jednostavno upiknuti dole

znam da je ovo sada vec kanta al je meni jos uvjek dosta koristan, a za novi iMac nemam love (mac mini mi bas nije zanimljiv - a i ne dodje puno jeftinije kad dodas monitor na to)

tako i tako moram konbinirati pc i mac pa se snadjem nekako
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 17.01.2006 21:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bih kupio i DDR za unutra (512+512). tigar voli da se razbaskari na sto vise memoriskog prostora. imas tigra, i guess?

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 19.01.2006 02:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PC133 SO-DIMM memorija od 512MB u ve-milu dodje 850kn!!!
DDR 144pinski od 512MB 440kn il tak nes
kolko sam skuzio dole moze samo PC133 memorija dakle nis od DDR
a unutra nije problem

do sada se nisam tolko bavio SO-DIMM memorijom
pa sam zbunjen lagano

dakle ak uzmem 1GB dodje me oko 1300kn!!!!!
jel moze jedan modul od 1GB DDR unutra?
il se mora upariti 2x512MB


vrti se 10.3.9
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 19.01.2006 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da mozes staviti samo gigu unutra, iako nije dokumentovano, lampa moze adresirati 2 gb rama.

ipak, guglaj malo pa vidi.......

moja je lampa dosla s 768 mb 256 unutra i 512 sodimm, bila je neka akcija. zatim sam ja stavio jos 512 mb unutra za gigu total. tada sam nalazio na webu da se moze upikati citavih 2 GB, ali su u to vreme gigabajtni moduli bili preskupi, narocito sodimm.

sad imam revB G5 iMac. kupio sam ga BTO sa jednim mmodulom od gigu i upikao jos gigu. lampu vise nemam, pa ne mogu videti koje je tacno module imala.

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group