Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iMac G5: kupiti ili ne kupiti?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 27.01.2006 09:39    Post subject: iMac G5: kupiti ili ne kupiti? Add user to your forum ignore list Reply with quote

zanima me da li je iMac G5 dovoljno dobar za profesionalni rad u DTP-u?
inace radim na PC-u, ali dosla sam u situaciju da ce mi trebat mac (ne zelim sad ulazit u razloge... bla)
jeste li radili na iMacu G5 i koliko ste bili zadovoljni s performansima, da li ste zadovoljni s monitorom i prikazom boja itd.. da li je za profesionalnu upotrebu ili ne?
postoji li koja bolja mac varijanta za istu lovu (oko 15000 kn)?

p.s.
i ne, ovo nije jos jedna rasprava tko je bolji mac ili pc Razz
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 27.01.2006 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

powermac 2.0 dode oko 18 000...mozda da skupis jos 3 tisuce.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 27.01.2006 13:59    Post subject: Re: iMac G5: kupiti ili ne kupiti? Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
zanima me da li je iMac G5 dovoljno dobar za profesionalni rad u DTP-u?
inace radim na PC-u, ali dosla sam u situaciju da ce mi trebat mac (ne zelim sad ulazit u razloge... bla)
jeste li radili na iMacu G5 i koliko ste bili zadovoljni s performansima, da li ste zadovoljni s monitorom i prikazom boja itd.. da li je za profesionalnu upotrebu ili ne?
postoji li koja bolja mac varijanta za istu lovu (oko 15000 kn)?

p.s.
i ne, ovo nije jos jedna rasprava tko je bolji mac ili pc Razz


iMac G5 (preporuka 20" zbog monitora) je više nego dovoljno dobar za bilo kakav dtp rad!

Trebaš ga nadograditi sa Ramom, (to moš sama) jer 512 će bit premalo za ozbiljnu šljaku, dakle ukrcaj još bar gigu unutra i sve 5.

Ako ti treba odma stroj za raditi kupi stariju PowerPC, dakle G5 verziju, ako to tek kao planiraš za misec, dva, tri, razmisli o intel verziji.

Stvar je u tome da je intel dual core iMac (nova revizija) brži u native aplikacijama, što Adobe paket koji vjerovajatno koristiš, još nije. To ne znači da se nemoš koristiti sa Adobe paketom ali će ti bit nešto sporiji nego na G5 reviziji ...

dobra stvar je da će budućnosti (kad izađu native aplikacije) intel revizija biti nešto brža ...

za 10 000 ak bi mogla možda nabaviti polovni PowerMac G5 (neki dual 2.0 ili tako nešto), i poseban monitor za cca 5000, što je jača konfiguracija.

Svejedno stojim iza tvrdnje da je iMac G5 super stroj za DTP. Recimo u par redakcija prelamaju novine i rade obradu u PS na iMacovima G5 (starija revizija) ... ja imam na poslu dual g4 i g5 strojeve, a doma imam minija (g4 na 1.5 + 20" cinema) to me izašlo oko12000 i radim bez problema u CS2 paketu (tisak, web, fotografija, whatever...). Kupio sam jer je nešto jeftinije bilo od G5 iMaca, i htio sam posebno monitor (ako mi zatreba u firmi).

radio sam na 20" iMacu (2,0) to je sad dvi generacije unazad Smile i stroj se igra sa CS2 paketom, tako da nemaš beda ...


G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 28.01.2006 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.macworld.com/2006/01/reviews/intelimacs/index.php

malo pogledaj ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 29.01.2006 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno hvala grzzi za info... i dalje smo ja i moj dragi u dilemi.. iako se on malo napalio na taj iMac... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 29.01.2006 20:20    Post subject: Reply with quote

Kupuj.
Back to top
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 29.01.2006 20:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja na poslu radim s G5 iMacom na giga i pol rama i radi ko grom... 2.0 procesor i fakat sljaka... Doduse nisam bas siguran da je njegov ekran super za radit kolore...
Mada bi ja na tvom mjestu pricekao da dodju ovi s Intelovim procesorima... Pricekaj, to ti je moj savjet...
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 29.01.2006 20:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa došli su ovi sa Intelima...

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 29.01.2006 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
pa došli su ovi sa Intelima...


dtp sa intel macom dis erli? ne bih rekao...... dtp aplikacije jos uvek nemaju universal binary. photoshop je spor u rosetti....

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 29.01.2006 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
pa došli su ovi sa Intelima...


Yup, i njihova prodaja prešla je već odavno prodaju PowerPC Macova...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 30.01.2006 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, to sto koskar kaze...
brzi je u native programima ali ps i illustrator.. dosta sporiji za sad.
u biti najveci bed mi je za boje.. i naravno razlika u cijeni kod nas i vani.. Confused
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 30.01.2006 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
jurka wrote:
pa došli su ovi sa Intelima...


dtp sa intel macom dis erli? ne bih rekao...... dtp aplikacije jos uvek nemaju universal binary. photoshop je spor u rosetti....


Spor kao "nije bas brz koliko bi mogo bit na tako mocnoj masini" ili spor kao "ajme, ovo je sporije nego da se vrti na G3 350 sa 128 MB RAMa i 5400 diskom" ?

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 30.01.2006 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odgovor na pitanje iz subjecta: ako ti imac dolazi u obzir, onda ga kupi.

a ne dolazit u obzir ti moze samo ako ti treba sto vise konjske snage sto postoji ili ako eksplicitno ne zelis davat pare za ekran buduci imas vec puno bolji i puno veci

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 30.01.2006 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nasla sam jedan oglas za PowerMac G5 za 12.295,00 kn...
sto mislite? je cijena okej ako prepostavimo da je sve u redu s masinom? da li je i koliko ta stara cinema losija od ove nove? da li je bed sto je star 2,5 godina?
da li je to bolje rijesenje od novog iMaca (2.0 procesor)?
Question
evo link:

http://www.jabucnjak.hr/index.php?option=com_classifieds&Itemid=0&oglmsg=_OGL_THANK_SUB2
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 30.01.2006 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
nasla sam jedan oglas za PowerMac G5 za 12.295,00 kn...
sto mislite? je cijena okej ako prepostavimo da je sve u redu s masinom? da li je i koliko ta stara cinema losija od ove nove? da li je bed sto je star 2,5 godina?
da li je to bolje rijesenje od novog iMaca (2.0 procesor)?
Question
evo link:

http://www.jabucnjak.hr/index.php?option=com_classifieds&Itemid=0&oglmsg=_OGL_THANK_SUB2


za te novce bolje iMaca... pa se onda duplo obradujes, jednom kad ga kupis, a drugi put kad dobijes universal binaryje iz Adobea Wink

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 30.01.2006 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
...a drugi put kad dobijes universal binaryje iz Adobea Wink


Da li je bilo kakvih najava kada bi mogao UB CS2 izaći? Po webu kruže glasine da će tek CS3 biti MacIntel native...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.01.2006 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iMac ekran ako kupuješ novi, će biti ok za colore, trebati će ti malo navikavanja ali no problem. CS2 paket nije native, i pitanje je kad će biti (oko kraja godine najvjerojatnije) ali radi mislim dovoljno brzo za svaki osim stvarno velike fajle ...

taj polovni (sa jabucnjaka?) ne bih jer nije dual ... tako da neš bitno profitirati ...

ja bi uzeo ili 2.1 G5 (ali ako ga moš nekako nabaviti jeftinije bar za 20% od intel novih), ako ne onda uzmi intel iMac (osim ako ne moš ubosti za 10 -11 000 dual mašinu, sumnjam, al možda neki stariji dual 1.8 )...



dakle u PS je nešto sporiji od starog iMaca G5... koji je uglavnom više nego dovoljno brz, tako da bi i ovo trebalo biti dovoljno ...

ako nemoš naći G5 iMac na nekom popustu (još ne vidim da ih ima) ili polovni, ja bi išao na ovu intel verziju ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group