Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Floatanje i pozicioniranje div-a unutar container div-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Petar_Popara_Crni



Joined: 30 Aug 2005
Posts: 42
Location: zagreb

PostPosted: 08.02.2006 12:33    Post subject: Floatanje i pozicioniranje div-a unutar container div-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo da pokusam sto krace i jasnije

imam jedan container div. Unutar njega 3 podjednake velicine. Ovaj jedan je centriran i to je sve5.

sad, zelim da se ova tri "redaju" normalno jedan poslije drugoga (nesto kao stranica iz novina i sad ona ims tri kolone), da je izmedju njih margina stajaznam, napamet = 10px i isto toliko izmedju njih i tog containera. Znaci ustvari 3 kutije unutar kutije, jel?

Jeli se to rjesava sa floatanjem, marginama, pozicioniranjem...? pls helpajte nikako da to prokuzim a osjecam da je "tu negdje" hehe. Inace, ili mi budu jedan iza drugoga pa se vidio dio jednog pa dio drugog, ili jedan izgura drugi ispod sebe umjesto sebi na desno itd.

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 08.02.2006 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mogao si kraće pitati ovako:
"kako da dobijem 3 kolumne?"

Odgovor je floatanje + margine. Odi na CSS resurse i pročitaj sve što imaš o floatanju. I na mojem del.icio.us ima korisnih stvari, naročito članak "curing float drops" kojeg svakako trebaš pročitat zbog rješavanja problema u browserima (ako ih budeš imao, ovo tvoje je dosta jednostavno). Dalje si sam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group