Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
JS, upomoc! :)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dakky



Joined: 14 Jan 2004
Posts: 25
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2004 00:29    Post subject: JS, upomoc! :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, prvo pozdrav svima! Napomena je da se ne kuzim u JS uopce tako da odgovor ne bude prezbunjen Smile

Dakle, stvar je sljedeca: Zelio bih napraviti da kada otvorim index.html da se desi sljedece: da se otvori jedan mali popup, da bude otvoren 5 sekundi (ili bilo koliko) i da se potom sam zatvori. Ideja je bila sljedeca (koliko sam uspio skuziti JS iz copy pejstova)

Kada se ovo pejsta u address bar, otvori se novi prozor:
Code:
javascript:w=window.open("nekiurl.com");


E sad, da bi se prozor zatvorio, koliko sam skuzio, treba iskoristiti negdje ovo:
Code:
onLoad="setTimeout(window.close, 5000)"


E sad buduci da to ne radi, tj otvori se prozor ali ga nikako ne uspjevam zatvoriti, bilo bi dobro da mi netko kaze kako zatvoriti prozor. Ako se nekome da, moze mi i napraviti index.html koji ce napraviti ovo gore zadano.

Pozdrav i sve najbolje
Dakky
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 14.01.2004 01:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa u body ide. naci

<body onLoad="setTimeout(window.close, 5000)">

ali u mozilli mi ne radi to a u IE me pita dali ocu zatvorit. :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dakky



Joined: 14 Jan 2004
Posts: 25
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2004 02:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kamo se stavit taj BODY ? bilo gdje usred html filea ili kako? i kako nema nacina da se zatvori sam bez da pita? mora biti neki.. jer sto java otvori, java moze i zatvoriti bez pitanja, ali glavni prozor ne moze (popupove moze)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 14.01.2004 02:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a da ti nama ljepo objasnis za sta ti to treba, osim za iritiranje posjetitelja?

mislim da bi trebao naucit osnovne pojmove html-a prije nego krenes baratat sa takvim stvarima koje ce ti smao zivcirat posjetitelje. evo ja sam vec sad nazivciran samom idejom da mi se otvara popup pa se onda samovoljno zatvara dok ti ko zna kaj radis u njemu. fuj. sramota. ne bi ti vise nikad doso na sajt :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dakky



Joined: 14 Jan 2004
Posts: 25
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2004 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa recimo, mozda da se u popupu otvori neka stranica nekog oglasivaca i da to izgleda kao klik, pa da se mozda i zaradi nesto na tome. Buduci da se radi samo o kliku cak ne bi trebala stranica ni 5 sek bit otvorena.. dovoljno je pola sekunde... i recimo staviti fixed height i width za taj popup tako da se ionako ne moze procitati sto pise u njemu Smile bilo bi lijepo dok me ne bi skuzili Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.01.2004 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovak nabrzaka:
na stranici na kojoj zelis otvoriti taj popup u body tag dodas:
Code:
<body onload="window.open('oglas.html', 'mali', 'width=50, height=50');">

A onda u oglas.html isto u body tag dodas recimo:
Code:
<body onload="window.close();">

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 14.01.2004 13:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakky wrote:
pa recimo, mozda da se u popupu otvori neka stranica nekog oglasivaca i da to izgleda kao klik, pa da se mozda i zaradi nesto na tome. Buduci da se radi samo o kliku cak ne bi trebala stranica ni 5 sek bit otvorena.. dovoljno je pola sekunde... i recimo staviti fixed height i width za taj popup tako da se ionako ne moze procitati sto pise u njemu Smile bilo bi lijepo dok me ne bi skuzili Smile


onda ju stavi radije u iframe tak da ne iritiras posjetitelje s popupom.
ali i onda te mozda skuze.

ja bi to ovako napravio.
napravi u js funkciju koja ti odkodirava string po nekom principu (najjednostavnije je da ti string ispise unatrag).
nazovi ju nesto tipa "LoadFlash()::" da ne izgleda sumnjivo
neces ju nazvat "Varanje()" Smile
onda negdje u source u zatrpano mjesto pozivas tipa
document.write(loadflash(<gro.tod3im.www=crs emarfi>)).

zasto to ovako radis?
zato da i da te neko pokusa skuziti, najvjerojatnije ce otvoriti tvoj source i upisati
FIND -> mi3dot.

i nece ga pronaci u sourceu.

i onda jos mozes i napraviti da ti nakon 5 sekundi promijeni src ovog istog iframea tako da ti ne skida cijeli sajt ako ne treba...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dakky



Joined: 14 Jan 2004
Posts: 25
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2004 14:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala svima, ali rekoh vec da se ne kuzim u JS, ako ima dobra dusa da mi ukratko objasni kako se sve to napravi (hehe, ukratko Smile ) bio bih vam zahvalan. zytzagoo-ov nacin sam skuzio, ali tvoj carr-e ne kuzim bas Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dakky



Joined: 14 Jan 2004
Posts: 25
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2004 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
A onda u oglas.html isto u body tag dodas recimo:
Code:
<body onload="window.close();">


BTW, to nece ici, jer prvi window.open otvara html stranicu koja nije na mom siteu/serveru, dakle ne mogu je editirati, a tako ni ubaciti ovaj kod odozgora u nju!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.01.2004 14:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakky wrote:
BTW, to nece ici, jer prvi window.open otvara html stranicu koja nije na mom siteu/serveru, dakle ne mogu je editirati, a tako ni ubaciti ovaj kod odozgora u nju!

Da si odmah rekao tocno sto trebas, onda bi ti odmah rekao ovo Smile
Code:
<script language="javascript" type="text/javascript">
function drk() {
    var win = window.open('oglas.html', 'mali', 'width=50, height=50');
    win.focus();
    win.onload = win.close();
}
</script>

Ovo gore ide unutar <head> dijela, a u body iste stranice stavis:
Code:
<body onload="drk();">


Mozes i bez win.focus(); linije, i zapravo mozda jos bolje focus prebaciti na maticni prozor koji otvara popup, da se ovaj mali ni ne vidi, ali probaj nesto i sam napraviti? Wink

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 14.01.2004 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fcija se supr zove :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.01.2004 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 14.01.2004 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to mi je valjda najsmjesnija stvar kad dodjem na macromedijin sajt i kad imaju one ogrome fles bannere sa DRK 5 now avalible! :)
ili jos bolje - DRK's at a glance! :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dakky



Joined: 14 Jan 2004
Posts: 25
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2004 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Super! Jos da radi bilo bi super! Smile Smile Laughing

Naime, ovo sto si mi rekao, otvori mali prozor sa onime sto treba, ali me ipak pita ono do you want to close the window i ako kliknem yes, pazi ovo, zatvori se glavni prozor, a ne popup!!! tako da sto je jos gore, popup onako ostane sam na desktopu Smile

BTW, da ne kazes da nista nisam sam napravio, ustanovio sam da win.onLoad nista ne cini nego se vec treba staviti window.onLoad, dakle window umjesto samo win Very Happy

Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dakky



Joined: 14 Jan 2004
Posts: 25
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2004 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zapravo, mozda si me ti krivo skuzio! Iako sumnjam. Dakle ne zelim da se glavna stranica tj. index.html zatvori vec da se oglas.html zatvori!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.01.2004 21:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U mom slucaju win _je_ window, jer predstavlja window objekt Smile

meni lokalno otvori oglas.html i zatvori ga... IE6. Al doduse ja u oglas.html nemam neki oglas nego obicnu html stranicu za poterbe testiranja dal se prozor zatvara...

A ti vjerojatno umjesto oglas.html otvaras direktno stranicu neku na drugom serveru mozda?

Mozda da u oglas.html postavis iframe sa sourceom na oglas, mozda ce ti onda raditi kako spada? Probaj...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 14.01.2004 21:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakky wrote:
hvala svima, ali rekoh vec da se ne kuzim u JS, ako ima dobra dusa da mi ukratko objasni kako se sve to napravi (hehe, ukratko Smile ) bio bih vam zahvalan. zytzagoo-ov nacin sam skuzio, ali tvoj carr-e ne kuzim bas Very Happy


ok, najjednostavnije, negdje u kod stavi
<iframe src="'oglas.html" width="1" height="1"></iframe>

nije komplicirano Smile

i on ce ti svaki put pozvati ovaj oglas.html kad se ucita ta stranica, a posjetitelji nece vidjeti iframe (jedino sto ce vidjeti je ucitavanje te stranice dolje u status bar-u mozda)

e sad, pitanje za sve, el bi mogo preko javascripta nakon 5 sec promijeniti src ovog iframe-a na "about:blank"??

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dakky



Joined: 14 Jan 2004
Posts: 25
Location: Rijeka

PostPosted: 15.01.2004 00:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
A ti vjerojatno umjesto oglas.html otvaras direktno stranicu neku na drugom serveru mozda?


Tocno tako!!

Dakle ako koristim taj iframe, onda mi uopce ne treba javascript? Mogu li sa time direktno pozvati stranicu koja nije moja?

Pozdrav

edit: pametan neki oglas, javlja "can not load page inside of a frame" Sad znaci vracamo se na prvu varjantu! Sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 15.01.2004 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
e sad, pitanje za sve, el bi mogo preko javascripta nakon 5 sec promijeniti src ovog iframe-a na "about:blank"??

fkorz.
ime_ifrejma.src = 'about:blank'; ili kaj god ti vec pase Smile

eventualno jos to strpas u funkciju, koju onda pozivas sa settimeout('ime_funkcije()', 5000); [5000 je 5 sekundi u milisekundama], al to onda mijenja taj src svakih 5 sekundi... ali mozes si simply uvesti i kontrolnu varijablu unutar funkcije, po kojoj znas da ne moras uvijek mijenjati, nego samo jednom recimo...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 15.01.2004 10:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakky wrote:
edit: pametan neki oglas, javlja "can not load page inside of a frame" Sad znaci vracamo se na prvu varjantu! Sad

Probaj umjesto win.onload stavit mali.onload i mali.close()... buduci da je novi prozor imenovan 'mali' prilikom otvaranja... Nisam probao, a ni ne mogu jer nemam konkretan url oglasa koji pokusavas otvoriti...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dakky



Joined: 14 Jan 2004
Posts: 25
Location: Rijeka

PostPosted: 17.01.2004 04:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobitna kombinacija je...

Code:
mali.onload = setTimeout(mali.close, 5000);


jos da stavim focus prvog prozora umjesto malog, super ce biti!

thx all!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group