Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Rad s tekstualnom bazom

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zelenko



Joined: 29 May 2004
Posts: 107

PostPosted: 17.02.2006 13:41    Post subject: Rad s tekstualnom bazom Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav !

Radim jednu skriptu s tekstualnom bazom podataka. Upis nije nikakav problem, to je sve sređeno, sada bih trebao staviti i brisanje
pojedinih upisa.

Npr. upis.php u bazu baza.txt upisuje sadržaj na način:

Code:
<>Neki tekst Neki tekst Neki tekst Neki tekst<>
<>Neki tekst Neki tekst Neki tekst Neki tekst<>
<>Neki tekst Neki tekst Neki tekst Neki tekst<>
<>Neki tekst Neki tekst Neki tekst Neki tekst<>
<>Neki tekst Neki tekst Neki tekst Neki tekst<>
<>Neki tekst Neki tekst Neki tekst Neki tekst<>
<>Neki tekst Neki tekst Neki tekst Neki tekst<>


Kako bi išao kod da npr. obrišem četvrti po redu tekst. Nije problem preko explode funkcije 'prepoznati' taj tekst i raditi s njime (ispis i sl.), ali neznam kako da se sada taj tekst izbriše. Trebalo bi ponovo upisati cijeli sadržaj u baza.txt, ali bez teksta koji treba obrisati (četvrti po redu). Ako nije problem neka netko napiše kod za ovaj primjer, a poslije si ja nadam se lagano na temelju toga primjera napišem u skriptu.

LP !

_________________
Oj djevojko Hercegovko suzo moja moje oko, srce si mi ukrala Smile !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 17.02.2006 18:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:
$filename = 'zelenko.txt';
$data = file($filename);
unset($data[3]); // 4. red (prvi je nula)
$data = join('', $data);
// sad imaš string data, to pospremiš natrag u $filename
// ...


Puno bi ti pomoglo da isprobavaš sa različitim linijama jer ovako ne znaš da li je izbrisao četvrtu liniju, treću, petu...? Znači u svaku liniju stavi različitu rečenicu.

Zašto "<>" na početku i kraju?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zelenko



Joined: 29 May 2004
Posts: 107

PostPosted: 17.02.2006 21:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala ti na kodu Smile ! Probao sam, i sve radi kako treba. Ovo sa znakovima <> je potrebno ukoliko bi se išlo na rješenje s explode funkcijom, ako se ne varam. Budem još probao napraviti nešto na tu foru, pala mi je jedna ideja, da tekst do početka teksta za brisanje stavim u jednu varijablu, teks iza teksta za brisanje stavim u drugu varijablu, i onda te dvije varijable zapisati u file.

_________________
Oj djevojko Hercegovko suzo moja moje oko, srce si mi ukrala Smile !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 17.02.2006 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa zapravo i nije mi jasno zašto ti treba <> za explode, kad možeš explode-ati po newline-u (što radi funkcija file() iz primjera).

Meni se čini da ti smišljaš neki svoj format sličan XML-u. Onda jednostavno možeš koristiti XML - uz PHP5 naravno, prije toga je bilo malo mučno :S
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group