Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iMac G5
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 08.05.2005 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Samo da znas za ubuduce, svi, ali bas _svi_ Macovi imaju takav power supply da rade sa napajanjima 100-240 V. Ono, ne samo da si siguran da ce raditi na raznim kontinentima, nego si popriclino siguran i od oscilacija napona.


ipak me pamćenje ne vara, neke serije novih imaca za američko tržište imaju samo 110/120 V napajanje:

Lorin David Kalisky wrote:

I just bought a new 20" iMac G5 in the USA, and then brought it directly to France where I have a project. I did not even consider the prospect that power supply would be an issue since all of the 12 Macs that I have owned over the past 13 years have been 120/240 (automatically) switchable. Evidently, this is not the case with iMac G5s purchased in the USA. I plugged the brand new machine in to the wall with just a plug adapter, and POP, blew the power supply (and hopefully ONLY the power supply).

It must be an oversight, but the power supply restriction to 110/120 is not stated anywhere in the printed documentation that is shipped with the machine. And, in fact, there is a section in the documentation (in French) that states that the machine complies with CEE electricity norms. I assume that Apple was trying to cut costs when they limited the power supply for USA-purchased iMacs is to 110/120 volts. But, as you can imagine, I was pretty upset.


http://www.macintouch.com/imacg5part05.html
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.05.2005 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
grzzi wrote:
@ koskar - tek si na 10.3.2 ) tigar je zakon...

G.


no hard feelings grzzi, ti nemas mac-a?

10.3.2 je verzija Findera sto ti fino pise....

sada sam na 10.3.9, sto je i maximum za panter.

tigar cu imati na novoj masini. do tad ce izaci 10.4.1, koji ce ispuniti rupu (pre)ranog objavljivanja 10.4.... tigar je procurio na sve strane, pa je i oficijalno izlazenje ubrzano....
ali to je OT.


none taken...na tigru je finder 10.4 ...igram se s njim trenutno ali ne jos i na poslu...( i ja cekam 10.4.1 ...

naravno da imam mac-a...dual 2.0 mi je zadnji (peti) koji sam kupio... Smile

G.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.05.2005 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
koskar wrote:
grzzi wrote:
@ koskar - tek si na 10.3.2 ) tigar je zakon...

G.


no hard feelings grzzi, ti nemas mac-a?

10.3.2 je verzija Findera sto ti fino pise....

sada sam na 10.3.9, sto je i maximum za panter.

tigar cu imati na novoj masini. do tad ce izaci 10.4.1, koji ce ispuniti rupu (pre)ranog objavljivanja 10.4.... tigar je procurio na sve strane, pa je i oficijalno izlazenje ubrzano....
ali to je OT.


none taken...na tigru je finder 10.4 ...igram se s njim trenutno ali ne jos i na poslu...( i ja cekam 10.4.1 ...

naravno da imam mac-a...dual 2.0 mi je zadnji (peti) koji sam kupio... Smile

G.

G.


aha, tek sam sad skuzio tvoj post.... naravno nakon sto sam ga video u quotu.
ti si mislio na tigar i samo na tigar. ja sam shvatio da pricas o verziji osx-a, pa kao: tek si na 10.3.2... umesto na recimo, 10.3.8 ili 3.9.... Sad
sorry.....

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 09.05.2005 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel ko zna gdje bi mogao nabaviti rabljenog maca?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 09.05.2005 13:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
jel ko zna gdje bi mogao nabaviti rabljenog maca?

know thy enemy, ha!?!
Wink

na www.jabucnjak.hr imaš rubriku mali oglasi - problem je što se radi o mac fanovima, pa su cijene napuhane;

na hr.comp.mac ponekad osvane poneki oglas;

www.oglasnik.hr - tu i tamo se ponudi poneki mac...

btw, ako ti mac treba za ozbiljan rad (a ne samo iz radoznalosti, ili za kucanje teksta, gledanje filmova i surfanje webom) minimum na koji trebaš ciljat je G4 sawtooth - uz gigu rama, flashanog radeona i novi hard (ultra ata, 8mb cache-a) možeš bez beda radit i zahtjevnije stvari.

best buy je, IMHO, G4 mirrored drive - dual 1.0, 1.25 ili 1.42 ghz, 512 ddr. ako to nađeš za manje od 6000 kuna - smatraj se sretnikom

problem je što ćeš teško nać čak i šest godina star stroj za manje 2500 kuna (mekovi drže cijenu, što ćeš.)...
a osnovni mini košta 4500 kuna.

pa ti vidi.

btw2, specifikacije starih mekova možeš videjt na http://www.lowendmac.com/ppc/index.shtml

btw3, nedavno sam vidio na newsima da neko prodaje skoro novi (pod garancijom) 12" ibook za 6 soma kuna. možda prenosnik?
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 19.05.2005 16:14    Post subject: Reply with quote

Čim sredim lovu, iMac mi pada na stol, koji god bude aktualan kad budem kupovao. To je jednostavno savršen kućni multimedijalni stroj koji čak malo i naginje u profesionalnu uporabu.

Jednostavno više nemam motivacije raditi na Windows mašini.

Usput, pitanje, dali se na Mac-ovima lako sredi ovaj MAXadsl pristup? Što je sa driverima?
Back to top
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.05.2005 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

miniml wrote:
Usput, pitanje, dali se na Mac-ovima lako sredi ovaj MAXadsl pristup? Što je sa driverima?

parče keksa.
samo moraš tražit ethernet verziju modema - naime, mekovi serijski dolaze sa mrežnom karticom zadnjih 15-ak godina, pa si nitko nije dao truda napisat drajvere za usb modem.

instalacija se svodi na uštekavanje kabla, upisivanje usrenamea/passworda i cca tri klika mišem.
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 19.05.2005 16:33    Post subject: Reply with quote

Da, tako sam i mislio. Imam ethernet verziju, čuo sam da je bolje tako nego preko USB-a i zbog nekih drugih razloga.
Back to top
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 19.05.2005 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A kaj ak si recimo uštekan i na neku mrežu? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 19.05.2005 18:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
A kaj ak si recimo uštekan i na neku mrežu? Very Happy


ja imam dva maca u firmi i evo danas smo umrezili jednog pc-ja...na mrezu (router) i na adsl modem...sve stima...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.05.2005 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
A kaj ak si recimo uštekan i na neku mrežu? Very Happy

prosto ko pasulj.
imaš dvije opcije:
1. kupiš router i uštekaš modem u router (pa ga svi na LAN-u mogu koristiti)
2. kupiš dodatnu pci mrežnu karticu: LAN-u pristupaš preko nove kartice, a internetu preko stare.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.05.2005 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

miniml wrote:
Da, tako sam i mislio. Imam ethernet verziju, čuo sam da je bolje tako nego preko USB-a i zbog nekih drugih razloga.

tja, imaš gigabit razloga za ethernet... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 20.05.2005 00:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
miniml wrote:
Da, tako sam i mislio. Imam ethernet verziju, čuo sam da je bolje tako nego preko USB-a i zbog nekih drugih razloga.

tja, imaš gigabit razloga za ethernet... Smile


generalno, macovi i usb modemi ne stoje bas u ljubavi. I to modem bilo koje vrste POTS, ISDN, ADSL (mada ISDN i ADSL bas i nisu modemi). Jas sam imao pregrst problema sa jednim mac specific usb ISDN Terminal Adapterom. PC-i isto nisu bas presretni sa spomenutim uredjaima.
cini mi se da sam ranije vec pisao o ovome...

zato, ethernet modem i sve je kul. ruter/modem je jos bolje resenje.

OT, danas mi je iz amerike krenuo novi iMac G5! veeeeeee! ako sve bude OK,dobit cu ga za 10-ak dana! aj rul!

mir

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 22.05.2005 11:41    Post subject: Reply with quote

Vi koji možete nabavit iMac iz amerike, po američkoj cijeni i bez poreza, pdv-a bla bla, mogu li se ja vama obratiti kad ga budem kupovao da ga kupim preko vas?
Back to top
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 22.05.2005 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

miniml wrote:
Vi koji možete nabavit iMac iz amerike, po američkoj cijeni i bez poreza, pdv-a bla bla, mogu li se ja vama obratiti kad ga budem kupovao da ga kupim preko vas?


sorry, to mi je prevelika gnjavaza. samo sam jedanput narucio za prijatelja i bilo je once too many!... fakat. znas, postoji sansa da bude DOA ili da se pokvari u garantnom roku, blalbla.. jos da ga furam kroz 100 granica.

jedan predlog: kupi ga u deutchland uzmi PDV na izlasku iz dezele i shveraj ga u HR! eto... iMac se da sakriti....

mir

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 25.05.2005 10:36    Post subject: Reply with quote

koskar wrote:
jedan predlog: kupi ga u deutchland uzmi PDV na izlasku iz dezele i shveraj ga u HR! eto... iMac se da sakriti....

Ma nema beda.

Nego, zar nije ono da ti ne uzimaju carinu na hr granici za informatičke proizvode, kao treba nam informatizacija? To sam negdi prije čua...
Back to top
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 28.05.2005 01:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stig'o imac G5!!!!

Ruuulllaaaaaa!

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 01.06.2005 00:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jos ne mogu doci sebi koju sam masinu kupio......

san snova Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool

power supply je (ipak) 100-240V Smile

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 01.06.2005 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajde složi neki review, pukni par fotki pa da i mi vidimo
Cool

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 01.06.2005 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
jos ne mogu doci sebi koju sam masinu kupio......

san snova Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool

power supply je (ipak) 100-240V Smile


a kuzis ja sam jos uvijek fasciniran svojom g4-kom i kako se na nju ne prima prasina... doslovno cista krpa kad prebrisem kuciste Smile)

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 01.06.2005 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
koskar wrote:
jos ne mogu doci sebi koju sam masinu kupio......

san snova Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool

power supply je (ipak) 100-240V Smile


a kuzis ja sam jos uvijek fasciniran svojom g4-kom i kako se na nju ne prima prasina... doslovno cista krpa kad prebrisem kuciste Smile)


sve je to ok, al limenko dual G5 rula...jos kad mu otvoris stranicu pa gledas pod haubu kako je to slozeno...unbolivabol...a sama stranica od onog debelog brušenog aluminija...biće ima dva kila...za na zid...bez okvira normalno... Razz

G.
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 01.06.2005 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dual g5 je previse za mene..... bacio bih novac bezveze......

ipak, volio bih imati jedan.....

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
matthew



Joined: 14 Feb 2006
Posts: 67
Location: Virovitica

PostPosted: 10.03.2006 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nekužim se u MACove, al sam na praksi radio na G5ici, i totalno mi se svidjelo!
Premda nemogu imat baš MAC doma, pitanje glasi:

Jel se može macova tipkovnica priključit na PC, jel paše utor i jel bi je Windowsi prihvatili?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.03.2006 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa usb je, mislim da to mora raditi ... osim ako nemash neku da ti stoji sa strane, neznam koliko ima smisla though ... nije bash jeftina ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group