Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
VGA vs. DVI

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 13.03.2006 23:37    Post subject: VGA vs. DVI Add user to your forum ignore list Reply with quote

Posto nisam hardware guru imam par pitanja:

Jel mogu na DVI spojit monitor koji ima VGA?
Jel moram kupovat kakav nastavak? Very Happy

Jel ima kakva graficka do 500kn koja ima 2 izlaza odnosno 2 glave?

Imam monitor viska pa bi ga htio spojit da ne stoji bezveze a meni ce bit lakse radit.

Thx.

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 13.03.2006 23:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da može. meni je spojen monitor preko dvia sa nastavkom. daje bolju sliku...

ja sam nastavak dobio sa matičnom ne znam za tebe... a za grafičke guglaj (čitaj jedva gledam odo spavat... Razz ).

2 dvia do 500 kn na www.nabava.net il općenito google pa što naleti.
nadam se da sam neš pomoga...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sime
Guest





PostPosted: 13.03.2006 23:52    Post subject: Reply with quote

@garden: ? Pa ako je monitor VGA ne more ti bolju sliku dati ako se spoji na DVI uz adapter, možda jedino lošiju. To je samo običan adapter da bi moga spojit monitor, zbog kompatibilnosti... Isto ka PS2/USB miševi i adapteri.

Last edited by sime on 14.03.2006 00:02; edited 1 time in total
Back to top
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 14.03.2006 00:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E odlicno to me zanimalo, hvala

Naso sam jednu u hgsrotu
VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon X550 , 256 MB, tv-out, DVI
Ima i VGA i DVI izlaz za 534kn

Jel valja to sta?

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 14.03.2006 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

r3dsc0rpi0n wrote:
E odlicno to me zanimalo, hvala

Naso sam jednu u hgsrotu
VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon X550 , 256 MB, tv-out, DVI
Ima i VGA i DVI izlaz za 534kn

Jel valja to sta?


Pogledaj si prvo kaj ti imas na maticnoj, pci-e ili agp i koliko ti maticna podrzava brzinu kartice, znam da nema veze ovo sa brzinom, al nekada i zna puno znaciti, fredn je uzo vga na 8x,a maticna mu podrzava 4x, po svemu sudeci brzina vga bi se trebala spustiti na brzinu mbo, al se njemu cijeli stroj urusavo i moro je prodat karticu.
a dvi konektor ti nis ne poboljsa sliku, sam ti sluzi da bi mogao spojiti. da imas monitor i graficku sa dvi utorom onda da, al nis previse da ces vidjeti razliku.

peace

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 14.03.2006 00:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da za to imaš review na PC-ekspertu.. potraži među člancima. Ja bi na tvom mjestu tražio neko pasivno rješenje. Ipak su underpowered modeli pa to nije nemoguća misija.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 14.03.2006 09:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam bia sam čita negdje da je bolje ka na dvi sad ne znam jel slika eventualno bolja al preporučili su da se spoji na dvi...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 14.03.2006 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bolja je slika na DVI pogotovo kad spajas LCD monitor. ali nema razlike ako na VGA izlaz utaknes DVI switch, to nista ne mijenja na stvari. to se jedino isplati ako imas monitor samo s DVI izlazom, inace nije potrebno.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group