Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Nova konfiguracija - mišljenje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 11.03.2006 16:42    Post subject: Nova konfiguracija - mišljenje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ljudi uzeo sam novog kucnog ljubimca pa me zanima vase misljenje.

- CPU AMD Athlon64 X2 4800+ Socket 939, 2MB Cache, Toledo
- MBO. MSI, K8N SLI-FI
- HDD Western Digital Caviar 250GB
- VGA MSI PCIe nvidia 7800GTX 256MB
- RAM PC DDR-400, 2X1GB, Take Ms
- Monitor LCD19" PHILIPS 190X6FB, 8ms. odaziva, VGA, DVI, Perfect Panel
- 2X DVD RW PHILIPS Dual Layer, LightScribe, DVD +/-, 16x
- NAPAJANJE TAGAN 480W 2ForceSuper Silant, PCIe
- UPS POWERCOM Black Knight, 800W, 2ms transfer (neprekidno napajanje)
- Kučište Thermaltake Shark Black,
- Miš. MX1000
- Tipkovnica - Dell Black, small, usb

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 11.03.2006 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za kaj ces ga koristiti Question

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
creep



Joined: 28 Feb 2005
Posts: 45
Location: zagreb

PostPosted: 11.03.2006 19:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je konfiguracija za igranje po meni . za ozbiljan rad nije po meni ali to sam samo ja LeaveMeBe Boo hoo!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 11.03.2006 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Obrazlozi, po cemu je to konfiguracija za igranje, a ne za ozbiljan rad Question Svaki stroj koji moze pokrenuti neku full novu zahtjevnu igru, leti sto se tice grafickih programa ili...
Hoces reci da je prejaka za ozbiljan rad, da bi mi i na slabijoj masini sve super radilio. pa bi, to je meni sve jasno. I da sam uzo stroj za 6000-7000kn manje opet bi mi sve super radilo. Sve to stoji ako na to ciljas. Vjeruj mi nije waste of money, full sam zadovoljan, pogotovo s procom i osjeti se velika razlika u odnosu na nekaj slabije strojeve. Na poslu imam G5 koji mi je zakon, al sam puno zadovoljniji radom na ovom PC-u. Uzmi u obzir da me je napajanje i ups doso cca. 2500kn koji su mi neophodni posto imam lose instalacije u kvartu i nemrem riskirati neki kratki spoj pogotovo kada uzimam ovakav stroj. Dodaj tu proc, grafiku, mbo i to je to. Uostalom kad uzimas novo uzmi posteno i kvalitetno i nemres pogrijesiti, pa ne kupujem stroj svaki dan. Nego mene zanima koje je vase misljenje, jel ima netko od vas athlona64 X2 bilo koje jacine i kako je s njim zadovoljan, a ne za sto je namijenjen stroj...
pozdrav ljudi.

peace

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 11.03.2006 20:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hau mac?

X2-4800 bas i nema neki lud omjer snaga/kuna Smile ... sa X2-4200 bi bio ustedio dosta love (2 i pol soma kn razlike!!), a nebi puno izgubio na performansama... bar sto se svakodnevnog rada tice, al ako mlatis lovu sa 3d-om onda je opravdano...
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 11.03.2006 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo za proc od maloprije, al ak si vec zeo onda gg

mozda da jos jedan disk zemes, jedan je dobar al 2 su 2 Smile

a o konfiguraciji onak, nije losa nazivno ali nije bas neki komplet moram priznat, mogao si kvalitetnu memoriju onda uzet kad si vec tolko love dao za grafulju i proc, ovako imas usko grlo (nije u takvoj mjeri ali ipak, za takav proc i grafulju mislim da si ipak mogao barem uzet neki dobar corsair kit), ploca isto gg ali brijem da je ultra-d jos uvijek najbolja, predobra je ploca, ostalo oke (ovo s 2 diska i super ce bit)

moze tak?
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 11.03.2006 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam recimo pitao za što ćeš ga koristiti jer mi ove 2 dvd przilice nisu tu pasale...mislil sam da mozda dilas sa dvd-ovima Embarassed pa da ti je to recimo bolje stavit na zaseban komp da se na ovom u miru moze radit. Drugo...ak vec upucavas u komp milion kuna...kupi si najbolje...brijem da je geil ram jos uvijek vlada a na testu u vidi-u je od monitora, samsung rasturio...isto tako ako si zabrinut za podatke kupi si jos jedan hard pa u raid...eto

btw...imat cu i ja takav komp cca. krajem iduce godine Razz ma nebum...a opet...mozda

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 11.03.2006 21:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

opet ja sa raidom Smile
raid samo ako je nužan. nijedan raid se nemože mjerit s preformansama zasebnog diska nonraid. Ja sam se u raid razočarao ( točnije raid0, koji je ujedno i najbrži raid array ). Ja neznam što ljudi očekuju od toga ali brzinu sigurno ne bi trebali očekivat jer je neće dobit. Dobit će sigurnost ( raid1 mirrord), manje neiskorištenog prostora na disku ( raid0 ) itd s ostalim raid arrayima o kojima neznam previše. Neću previše o onome što nezanm, ali siguran sam da je zaseban disk, nonraid, brži u odnosu na raid konfiguracije.

peace Smile)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 11.03.2006 21:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam da gail, ocz, corrsair (xms Very Happy ) rulaju, al nisu ih imali, samo take-ms za koji su oni zastupnici, sto i nije tako losa memorija, u rangu je sa kingmaxom, nego uzeo bi da su imali, al nisu pa sam vise dao za proc. a uzo sam 4800+, jer je frend u istoj firmi uzeo 4200+ usparo cca. 2000kn i nije bas zadovoljan kako je ocekivao, ipak je toledo naj medu amdeovima, a i ima 2 MB cache, dok ovaj 1MB, a Manchester je koji se nije bas proslavio.
dve przilice sam dobio za 700kn, tak da mi 350kn nije nekaj naspram cijele konfiguracije, a dobro dode kad trebas sa dvd-a na dvd-e iliti on the fly, brze je. sto se tice maticne ova je jednako dobra kao i najjaca od msi, razlika je samu u zvucnoj koja meni ne znaci previse jer mi je i ovaj zvuk za moje potrebe ok, i ima vise ulaza za mrezu, dok moja ima samo jedan, a posto nisam neki podanik lan partya i ta mi je previse. sto se tice hard-a, imam jos jedan od prije exsterni koji mi sluzi ako storage, a planiram si isfurati jednog raptora kao sistemski disk, ipak rula da 10000 o. i mislim 12mc cachea ili vise.
da sam reko ljudi kupio sam G5-icu - ispo bi normalan , ovako ispadam ko neki luđak zakacen na hardware LOL Laughing
Shocked

pozdrav ljudi

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
Baco



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 2

PostPosted: 17.03.2006 01:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo citam ovo sve i stalno me kopka kolko si love sasuo u tu makinu Razz ?
nemoras mi reci tocno al bar priblizno.....bas me nekako zanima,a enda mi se sad sam racunati Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 17.03.2006 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
opet ja sa raidom Smile
nijedan raid se nemože mjerit s preformansama zasebnog diska nonraid.


kolko sam cuo od sistemasa u svojoj firmi raid5 po performansama pere normalni disk....benchmark je radjen na serveru na kojem se vrti oracle baza sa nekoliko stotina konkurentnih konekcija i par desetaka milijuna zapisa.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 17.03.2006 12:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
feelfree wrote:
opet ja sa raidom Smile
nijedan raid se nemože mjerit s preformansama zasebnog diska nonraid.


kolko sam cuo od sistemasa u svojoj firmi raid5 po performansama pere normalni disk....benchmark je radjen na serveru na kojem se vrti oracle baza sa nekoliko stotina konkurentnih konekcija i par desetaka milijuna zapisa.

neznam za raid5 ali probao sam raid0 i raid1 pa sam iznjeo svoje dojmove. Neželim sad ulazit u raspravu, jer se nesmatram kompetentnim, govorim isključivo iz ugla korisnika.

peace

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 17.03.2006 14:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baco wrote:
evo citam ovo sve i stalno me kopka kolko si love sasuo u tu makinu Razz ?
nemoras mi reci tocno al bar priblizno.....bas me nekako zanima,a enda mi se sad sam racunati Very Happy


tocno neznam ni ja, približno dosta Very Happy

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 17.03.2006 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Glow wrote:
Baco wrote:
evo citam ovo sve i stalno me kopka kolko si love sasuo u tu makinu Razz ?
nemoras mi reci tocno al bar priblizno.....bas me nekako zanima,a enda mi se sad sam racunati Very Happy


tocno neznam ni ja, približno dosta Very Happy


30 000 kn ++

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 18.03.2006 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije tolko, imo sam neki popust pa je dosta manje... Smile

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group