Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
boja auta

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nase



Joined: 20 Mar 2006
Posts: 5

PostPosted: 20.03.2006 13:23    Post subject: boja auta Add user to your forum ignore list Reply with quote

tek sam poceo ucit radit u photoshopu pa me nesto zanima... sredujem aute i zabavljam se dok ucim pa sam naletio na problem... kada stavim bilo kojem autu spojlerkoji je srebrn a auto je plav nikako nemogu dobit istu boju kao auto.... to mi se odnosi i na druge stvari koje stavljam...podesavam sve u adjustments ali nikako da pogodim boju. zna li netko kako??
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 20.03.2006 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kupi si pantone skale boje, pogledaj koja je boja na autu i ukucaj vrijednost u photoshopu.

imas ih za kupiti www.hsm.hr

pogledaj mozda ti to kaj pomogne.

peace

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 20.03.2006 13:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa, moras obojat spojle da bude u boji koja ti pase.. stavi layer nad njega, u njega stavi boju koju oces, igraj se sa blendovima..

ili, nacrtaj skroz novi spojler, ofarbaj ga kako oces - ovo ti je mozda bolja solucija jer mozes manilupirat spojlerom kak oces.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 20.03.2006 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma lol Philatz, ja sam zabrijo da se lik bavi sa pravim autima, da treba boju auta (pravoga)
ubaciti u photoshop. Sori, moja greska Laughing

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
nase



Joined: 20 Mar 2006
Posts: 5

PostPosted: 20.03.2006 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na odgovoru, ali ima li neki manje skup nacin od toga??
prema ovome sredujem i vidim da je tipu uspjelo ali meni nikako a probao sam sve (on kaze da se ide u variations ali mi boja izgleda nekako deformirana)
http://www.digimods.co.uk/tutorials/tutorials.htm
odes pod bodykits-bumper
Back to top
View user's profile Send private message
nase



Joined: 20 Mar 2006
Posts: 5

PostPosted: 20.03.2006 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
pa, moras obojat spojle da bude u boji koja ti pase.. stavi layer nad njega, u njega stavi boju koju oces, igraj se sa blendovima..

ili, nacrtaj skroz novi spojler, ofarbaj ga kako oces - ovo ti je mozda bolja solucija jer mozes manilupirat spojlerom kak oces.


mogu i to probat ali kad vec imam jedan gotov spojler zelim ga stavit na peugeot 206 i htio bi da spojler i auto budu u istoj boji
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 20.03.2006 14:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nase wrote:
Philatz wrote:
pa, moras obojat spojle da bude u boji koja ti pase.. stavi layer nad njega, u njega stavi boju koju oces, igraj se sa blendovima..

ili, nacrtaj skroz novi spojler, ofarbaj ga kako oces - ovo ti je mozda bolja solucija jer mozes manilupirat spojlerom kak oces.


mogu i to probat ali kad vec imam jedan gotov spojler zelim ga stavit na peugeot 206 i htio bi da spojler i auto budu u istoj boji

da.. posto spojler ima svoj oblik, morat ces ga farbat.. dio po dio tako da ti boja pase uz boju auta, dakle mislim na sjene i sl. uglavnom puno posla, znanja i preciznosti ti treba.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nase



Joined: 20 Mar 2006
Posts: 5

PostPosted: 20.03.2006 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kuzim to i zelim to napravit pa ako bis mi mogao rec kako uzet tocnu boju auta da pofarbam spojler....
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 20.03.2006 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nikad ti nije samo jedna boja. uzmi "temeljnu" boju ona koja najvise prevladava na autu tj. na djelu gdje se najbolje vidi.. i sad, ne mozes samo tu jednu boju nakeljit na spojler jer nece izgledat realno, moras sjencat s tamnijim/svijetlijim tonovima te boje.

a ... tu boju uzmes sa "color pickerom" u Photoshopu.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 20.03.2006 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije za početak niti toliko bitno pogodoti boju "u dlaku" jer se kasnijim fine tuningom može sve korigirati. Ako je čitav spojler iste boje napravi mu masku i apliciraj joj boju. Sa blendovima pokušaj približno blendati color layer sa layerom spojlera (možda ćeš se trebati igrati i sa opacity-em). Ako rezultati nisu zadovoljavajući i sjene su ti pretamne ili highlightsi presvijetli onda to možeš riješiti Curves opcijom. Curves je dosta moćan i pomaže u takvim situacijama. Ja sam na taj način kolorizirao brdo modela za xy marke automobila i rezultati su bili više nego zadovoljavajući.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 20.03.2006 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uzmesh brush i stavish mode:color (gore u opcijama), color pickerom odaberesh boju s auta, farbash ko chovjek po spojleru i to je to.

inache, sve ovo shto je ekipa rekla stoji, ali mislim da ce ti sa brushem biti lakshe za pochetak..

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 20.03.2006 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po meni je najjednostavnije ovo sto mile kaze ili mozda ovo:

odaberes layer di ti se nalazi taj spojler (naravno da je ociscen Smile ) pa ides na Image>Adjustments>Hue/Saturation.. i cekiras Colorize pa se igras sa slajderima dok ne nadjes ono sto trazis. A ako prethodno kapaljkom odaberes boju auta pa onda ides na Hue/Sat.. onda ces jos brze naci nijansu!

sretno Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
nase



Joined: 20 Mar 2006
Posts: 5

PostPosted: 20.03.2006 20:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
po meni je najjednostavnije ovo sto mile kaze ili mozda ovo:

odaberes layer di ti se nalazi taj spojler (naravno da je ociscen Smile ) pa ides na Image>Adjustments>Hue/Saturation.. i cekiras Colorize pa se igras sa slajderima dok ne nadjes ono sto trazis. A ako prethodno kapaljkom odaberes boju auta pa onda ides na Hue/Sat.. onda ces jos brze naci nijansu!

sretno Very Happy


probavam i to ali kad je spojler narancast a auto plav nemozes potrefit boju Crying or Very sad
probat cu sve ali cu 1. ovo od mileta jer sam pocetnik pa mi je sve jos komplicirano Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group