Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
word-html-lms

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Valentin



Joined: 06 Mar 2004
Posts: 22
Location: Samobor

PostPosted: 15.03.2006 17:06    Post subject: word-html-lms Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav svima,

je li imao tko iskustva sa prebacivanjem definiranih stilova iz worda u html?

moj problem je slijedeci:
radim u firmi na 'odruzavanju' jednog lms sustava (webct tocnije) i unosu/obradi materijala. djevojke koje sredjuju materijal mi ih salju u wordu iz kojega ja onda moram napraviti html datoteke koje moraju vizualno izgledati identicno onima u wordul.

problem nastaje prilikom konverzije word datoteke u html kada se pobrkaju svi nasi znakovi u nesto necitljivo. posto sve mora biti radjeno po w3 standardima, kodna stranica treba biti utf8, no svi moji pokusaji ne vode nikamo.

pokusao sam sa brisanjem odredjenog djela css koda kojeg generira word (makar bi ja zelio napraviti jednu css datoteku pa da svi html-ovi vuku stilove iz nje), no ili stilovi ne ispadnu dobro ili su nasi znakovi sje*ani.

zna li mozda netko rjesenje ili me moze uputiti na neki howto site/nesto slicno? bio bih vam nadasve zahvalan.
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 15.03.2006 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam jednom morao napraviti od stotinjak word fileova html...pa cu ti reci samo sretno Smile

salu na stranu...idealno bi bilo kad bi word dokument bio dobro strukturiran znaci headinzi za naslove i slicno...nakon toga napravis save as html...i onda bi to trebao propustiti kroz neku skriptu (php/asp/whatever) koja ce regular expressionima ocistit file

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
sasko



Joined: 28 Apr 2005
Posts: 26

PostPosted: 15.03.2006 17:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na stranici je link za Abisource opensource program koji puno bolje exporta u html od worda, ali ni on to ne radi savršeno.

Postoji i 'plugin' za word koji bi trebao riješiti neke issue.

Što se naših znakova tiče, sumnjam da se tu može u Wordu nešto napraviti, pošto on (izgleda) po defaultu charset postavi u win-1250, tako da:
eksportane fajlove po treba onda pocitit kak je retro_one rekao s regular expressionima, ili u ultraeditu napraviš macro za replacanje charactera
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 16.03.2006 09:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Docvert?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 16.03.2006 15:34    Post subject: Reply with quote

mozda ti pomogne u Dreamweaveru opcija "Clean up Word HTML" i "Clean up HTML"?
Back to top
Valentin



Joined: 06 Mar 2004
Posts: 22
Location: Samobor

PostPosted: 22.03.2006 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nasao rjesenje, pa mozda nekome pomogne Smile

naime, koliko god da glupo zvucalo, word dokumenti se ne trebaju exportirati u html, vec ih je dovoljno otvoriti (u toliko mi mrskom) frontpageu.

i stvar rjesena Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group