Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
povijest fotografije

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 17.02.2006 15:16    Post subject: povijest fotografije Add user to your forum ignore list Reply with quote

trebaju mi hitno nekakve knjige o povijesti fotografije, pa ako mi netko može preporučit nekakav naslov da potražim, bilo bi super...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
choco_jazz_lady



Joined: 12 Sep 2005
Posts: 74
Location: Zagreb

PostPosted: 17.02.2006 18:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U allmighty big guy Jansonu (Povijest umjetnosti) imaš poglavlja o fotografiji 19. i 20. stoljeća. Nije loše, svakako preporučam, bar za početak.

_________________
I've got the greatest view from here...
Back to top
View user's profile Send private message
petar K



Joined: 05 Apr 2006
Posts: 7

PostPosted: 05.04.2006 17:58    Post subject: Re: povijest fotografije Add user to your forum ignore list Reply with quote

esens wrote:
trebaju mi hitno nekakve knjige o povijesti fotografije, pa ako mi netko može preporučit nekakav naslov da potražim, bilo bi super...


L'occhio della fotografia : protagonisti, tecniche e stili dell'invenzione maravigliosa / Italo Zannier. - Roma : NIS, 1988.
neznam da li imas prijevod na hrvatski -knjiga je ok! ...prati razvoj (rodjenje fotografije) od pocetka -dugerre, niepce... pa sve do bressona, newtona kratko i jasno...
-dobar uvod!
a ako zelis sa filozofske strane malo pristupiti fotografiji preporucujem ti od
Barthes, Roland. La camera chiara : nota sulla fotografia / Roland Barthes. - Torino : Einaudi, [2003].
sretno Wink
Back to top
View user's profile Send private message
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 05.04.2006 19:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"Photo Icons"
U ovoj knjizi neces naci puno historiografije, nego primjere, objasnjenja i okolnosti u kojima su nastale najpoznatije fotke, a cjelina ipak daje pregled razvoja fotografije. Mene je odusevila. Cita se kao roman, gleda kao izlozba, a nije povrsna. Zapravo svakome za preporucit.
Vec se iz naslova da zakljucit kako je napravljena knjiga: rijetke su fotke u knjizi koje jos nisi vidio, a uz njih idu takva objasnjenja, da ih odjednom vidis drukcije, da shvatis i druga moguca citanja slike - barem sam ja imao takav dozivljaj. (Tehnickih objasnjenja nema. Ako ti trebaju gotove formulacije u klasicnom povijesno-znanstvenom stilu, zaboravi.)
- na engleskom:
http://www.taschen.com/pages/en/catalogue/books/photography/all/facts/03869.htm (tu je i dobar opis)
- na njemackom u 2 toma:
http://www.amazon.de/exec/obidos/search-handle-form/ref=sr_sp_go_qs/303-5075523-1753061

Popis talijanskih izdanja s opisima knjiga:
http://www.photoxt.net/libri/storia/index.htm
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 05.04.2006 19:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam od Taschena History of Photography
.... ne loša knjižurina ... puuuuuno primjera ... i bila je na nekakvoj akciji koja mislim da još uvijek traje (godišnjica Taschena ili tako nešto, VBZ knjižare)

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
petar K



Joined: 05 Apr 2006
Posts: 7

PostPosted: 06.04.2006 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Ja imam od Taschena History of Photography
.... ne loša knjižurina ... puuuuuno primjera ... i bila je na nekakvoj akciji koja mislim da još uvijek traje (godišnjica Taschena ili tako nešto, VBZ knjižare)


...da da 25 obljatnica taschena cijena je ispod 10 $ (9.90) ok su knjage -za history neznam nisam ju pogledao ...aphoto icons sam bas jutros listao i ono za tu cijenu sasvim pristojno
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group