Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
poshto jaja? a 3D grafika?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 15.04.2006 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Boris Smislov
PostPosted: 15.04.2006 21:03 Post subject:
Quote:
možda da malo definirate što je to za 500 eura+ po satu, a što je ovo ostalo ...


500 Eu uzimam za shading/lighting. za zahtjevnu karakternu animaciju uzimam 1200 po satu ili 20 Eu po minuti. zato sto radim direktno sa musterijama. zadnji mjesec sam radio egzaktno 300 sati ili 10 sati po danu. znachi, 360000 Eu sam ubrao zadnji mjesec. prekosutra vozim za bahamska otocja gdje cu najmanje godinu ipo dana odlezati na plazi i odraditi sitnice na latopu.


He.... Mislim, si ti ozbiljan (ako jesi, trebaš radnika?) ili je to vic? Meni izgleda kao vic, jer su mi te cifre nerealne..... Mislim 3600 kn po satu?! Toliko ja ne zaradim ni u mjesec dana....

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 15.04.2006 22:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fakat.. di ti to radiš? ili freelanceaš? ako je to istina.. i tko su ti klijenti koji to mogu priuštit...
Mislim, Zack Petroc je, čujem, dobio 2 milijuna $ za rad na Sky Captainu, al yebiga, to je ipak holivudski flick u kojem su glumci 2% vremena na ekranu, a čovjek je majstor..
e da, i ja nudim svoje usluge Wink

Quote:
...prekosutra vozim za bahamska otocja...

Razz

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 15.04.2006 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boris Smislov wrote:
... 1200 po satu ili 20 Eu po minuti...

koliko si vremena potrosio da napises ovaj post da znamo organizirat skupljanje para?
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.04.2006 04:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle ako čovjek stvarno pravi 1200 ojra po uri svaka mu dala.... ništa nije nemoguće, dobar klijent, neka jebena reklama ili tako nešto ... milka dvi ojra i nije neka para...

Rolling Eyes

uobičajene plaće za 3d modeling sa 3 i više godina iskustva su oko 3-6000$ mjesečno (u dobrom studiju)

te spike sa satima i to su mi malo smješne, s druge strane ima ljudi koji su za logo dobili preko 100 000 dolara, dakle ako si ime sve je moguće....

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Boris Smislov



Joined: 07 Jul 2005
Posts: 21

PostPosted: 16.04.2006 14:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma zezam se Very Happy
to je reakcija na onog koji je tvrdio da se u schweiz u nekim studijima zaradjuje 250 Eu po satu. realno je ovo: uobičajene plaće za 3d modeling sa 3 i više godina iskustva su oko 3-6000$ mjesečno (u dobrom studiju). bar u njemackoj. ako radis kao freelancer - brutto.
ja sam senior artist u recimo 'bavarskom hoolywoodu', najvecoj njemackoj firmi koja radi film-effects (koja ce npr. raditi fluid efekte za 'sin city 2') i ne znam dali bi mi neko uzeo za zlo ako napisem da pripadam njemackim 'elitnim jedinicama' u oblasti shading/lighting . u najboljem slucaju zaradjujem 30 Eu po satu. sto je znatno iznad njemackog prosjecnog dohodka. mozda neko s dobrim kontaktima i naivnim nalogodavcima moze zaraditi vise.
mislim da je i to za tog milionera obicna projekcija opojnih zelja 3D-zanesenjaka. 'sky captain' je low budget produkcija, pa je potreban pregrst naivnosti vjerovati da je jedan 3D-sculptor zaradio milione na filmu Laughing
ne postoje burzuji medju 3D artistima, mozda izmedju ostalog i zato sto mladi 3D zanesenjaci rade za dva fazola.
Back to top
View user's profile Send private message
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 16.04.2006 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ma zezam se
to je reakcija na onog koji je tvrdio da se u schweiz u nekim studijima zaradjuje 250 Eu po satu. realno je ovo: uobičajene plaće za 3d modeling sa 3 i više godina iskustva su oko 3-6000$ mjesečno (u dobrom studiju). bar u njemackoj. ako radis kao freelancer - brutto.


Naravno Laughing , pa ipak to je bila cifra koja je stajala napisana na stranicama, a odnosila se na najam čovjeka, opreme i software-a unutar firme, a ne sat freelancera (->dakle ne zarađuje se 250Eu/h). Nažalost to sam gledao prije cca godinu dana, pa vas više ne mogu uputiti na konkretan web.
Osim toga treba uzeti u obzir i koliko uspjevaju naplatiti na takav način, a koliko se opet svodi na jednu cijenu za cijeli projekt, pa onda ispadne puno manje.
A ovdje su se izbacivale različite cifre bez naznake da li se radi o bruto ili neto, što je kod nas bitna razlika Wink ...recimo dvostruka razlika Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Boris Smislov



Joined: 07 Jul 2005
Posts: 21

PostPosted: 16.04.2006 15:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovdje se moze masno odbijati od poreza, da je na kraju netto cifra priblizna brutto cifri.
Back to top
View user's profile Send private message
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 17.04.2006 18:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

naravno da se šališ
a kaj se tiče Zacka, koji btw nije bio samo obični 3d sculptor nego i modeling supervisor, još sam fulao; ovo je rekao na cgtalku:
Quote:
8.2 million dollars. My lawyer screwed my affairs badly though, and I lost most of it.

možda se i on samo šalio, ali nije ni opovrgao.. Wink

ali rekao je i ovo, što je dosta realnije naravno:
Quote:
...here's a ball-park, for a beginner to intermediate sculptor in L.A. you can expect any where from about 1100 to 2300 per week. It varies dramatically. For a lead or sup it can vary even more. That's all I have to say about that.

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Boris Smislov



Joined: 07 Jul 2005
Posts: 21

PostPosted: 17.04.2006 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sta bi rekao naocigled cinjenice da je jedan modelling lead u najjacoj njemackoj firmi koja se bavi digitalnim efektima (200-300 render-masina u farmi) zaradjivao 1100 Eu mjesecno! Exclamation
ova informacija je 100% istinita, vidio sam platni racun.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 18.04.2006 09:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zato i kažem da su mi ove spike o kunama/eurima na uru malo smješne ... još nikad nisam uspio klijentu naplatiti posao po satu, zaračunaš job ukupno na koliko misliš da ćeš vremena potrošiti ... ali klijent mora znati okvirnu cijenu za ukupan job ili će samo posli biti problema ... tvoj gazda može tebe eventualno plaćati po satu (ako radiš na plaću cili misec kod njega, pa on podili plaću sa satima ... za prekovremeno zna satnicu i to ... al svaki job posebno freelance na sat/kn jako teško ...)

Boris vidio sam neke karaktere što si radio, very nice ...


G.
Back to top
View user's profile Send private message
Boris Smislov



Joined: 07 Jul 2005
Posts: 21

PostPosted: 18.04.2006 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja uglavnom radim po satu, rjedje po danu, po mjesecu nikad. mislim da se u njemackoj artisti uglavnom pogadjaju po satu. sat se uzima kao polaziste.
Back to top
View user's profile Send private message
dino



Joined: 30 Mar 2005
Posts: 3

PostPosted: 19.04.2006 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo cijenika koji sam prije par godina nasao na netu trazeci odgovor na gore postavljeno pitanje.zanimljivo je strukturiranje cijena prema vrsti posla.
objavljen je u slovenskom casopisu klik.
Back to top
View user's profile Send private message
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 20.04.2006 08:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nice.. a od kad je to otprilike?
E šta znači ono kod modeliranja - da ako nema nacrta da se cijena udvostruči, jel tako?

Upodabljanje=renderiranje? vidiš, vidiš Slovence.... =) dodatni učinki... stiskanje... moram pitat prof. Laszla kak bi on preveo te stvari na hrv. =)

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group