Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
long liv tredles

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lipeno



Joined: 03 Jun 2005
Posts: 100
Location: Zagreb

PostPosted: 22.04.2006 20:00    Post subject: long liv tredles Add user to your forum ignore list Reply with quote

Već dugo vremena namjeravam uzet majice na tredlesu al jos nisam... pa ak neko jos namjerava kupit u narednom vrijeme možemo zajedno uzet(a i nisam dosad kupovao pa ako ima kakav tip u vezi carinjenja i pdva na količine - već sam čuo nešto ali nije provjereno, i nisam siguran u vezi veličine majica - kao rade malo šire za fat amerikance- pa bi bilo dobro da prije još negdje isprobam, itak ni sad u dućanu ne znam dal da uzmem M ili L). I da, našao sam kupon za 3 dolara off, prilikom kupnje upišite : "super tees" na predviđenom mjestu.
Uglavnom, ajmo masovni mi3 shopping na tredlesu, svi zainteresirani se javite pa ćemo jednu extra big narudžbu(evo novog hita - social shopping woohoo), itak znam još zainteresiranih, pa možda bude neš od toga.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 23.04.2006 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

don't think that's a good idea, customs are suspicious for large packages (and might charge pdv)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 23.04.2006 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a što se tiče veličina. zavisi na što se furaš ( ak želiš uže stvari -> šminker ) onda si uzmi s ili m ako su amerikanci malo više fat, a zavisi i o tvojoj muskulaturi i naravno težini. zaleti se u neki shop (mustang ima vjerne veličine tak da tamo ocijeni što i kako nosiš).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
lipeno



Joined: 03 Jun 2005
Posts: 100
Location: Zagreb

PostPosted: 23.04.2006 20:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

garden wrote:
a što se tiče veličina. zavisi na što se furaš ( ak želiš uže stvari -> šminker ) onda si uzmi s ili m ako su amerikanci malo više fat, a zavisi i o tvojoj muskulaturi i naravno težini. zaleti se u neki shop (mustang ima vjerne veličine tak da tamo ocijeni što i kako nosiš).

A jesu li fat tj. ima li fruit of the loom drugacije standarde za ameriku i europu(jer sam tak cuo negdje) to je pitanje.

Quote:
don't think that's a good idea, customs are suspicious for large packages (and might charge pdv)

Inače ne chargaju? Grejt.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 23.04.2006 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisu, normalne su velicine. kupuj po dvije, na trecu bi ti se mogo potrefit pdv (ne samo na trecu nego na sve tri skupa)

threadless rokszors.... cure se okrecu u gradu za tobom i to Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 23.04.2006 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a pošalji mail . meni su bili odgovorili. to ti je najsigurnije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 23.04.2006 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni su svaki put naplatili pdv...geeks
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lipeno



Joined: 03 Jun 2005
Posts: 100
Location: Zagreb

PostPosted: 03.05.2006 22:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

w00t omg?! http://www.threadless.com/ summer sale. sad se javite zli mi3jevci koji samo na rasprodajama kupujete Surprised .
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 04.05.2006 11:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jupiii, idem si onu sa bananom naručit Very Happy

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group