Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
NAJ JEFTINIJA I NAJ BOLJA TISKARA U HRVATA?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
One



Joined: 03 Mar 2004
Posts: 2

PostPosted: 04.03.2004 15:25    Post subject: NAJ JEFTINIJA I NAJ BOLJA TISKARA U HRVATA? Add user to your forum ignore list Reply with quote

normalno da nam je svima u interesu da dobijemo što kvalitetniji proizvod za što manje novaca,
pa ako imate iskustva zašto ne bi podijelili svoje mišljenje
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 04.03.2004 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo mi je malo, kako da kažem... "Nerealno" pitanje jer tiskara hvala bogu ima gro. Na svakom uglu je sad tiskara tj. svatko misli da može tiskat. Postoje tiskare koje rade kvalitetno ali i skupo i obrnuto. U tiskarama kao i u skoro svakom poslu na ovome svijetu rade ljudi a svi znamo da ljudi mogu napraviti pogrešku, pogreške se dešavaju stalno ali je drukčije kada prodavačica u dučanu pogriješi i izreže ti 2-3 dkg više salame i kada ti tip u tiskari stavi 2-3 tona blijeđe boje i onda kompletan tisak ispadne loše. Može se desiti da ti je tiskara super dok ti opet ista nešto ne zezne. Kuda idem s ovim, ciljam na to da tiskare mogu biti super sve dok ne naprave nekakvu veliku grašku. Najbolje ti je zatražiti po upitu cijene, tj. ako ciljano nešto tražiš tipa letke, tražiš ponudu na nekoliko mjesta, raspitaš se onda o tim određenim tiskarama i voila. Uvijek postoji rizik od lošeg tiska i od nakdandog zezanja sa tiskarom. Smile and that sucks.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
buzztard



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 84

PostPosted: 04.03.2004 16:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

primjer jeftine tiskare: frend tiska plakate za nekakav metal koncert. dvije boje, crna i full crvena (teško da tu možeš promašiti), i tip mu zajebe: stavi mu magentu umjesto crvene i otisne mu B1 plakat na 2 B2 papira, tako da ovaj mora spajati.

a tiskara je definitvno najjeftinija u gradu. sad znamo i zašto. :)

_________________
___(-o_o) .o( The tears of stangers are only water. )________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 04.03.2004 16:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Takva ne postoji.

Tiskaru ces izabrati ovisno o onom sto zelis dati u tisak.

Mogu ti samo reci gdje ja tiscem.

"ABS" digitalni tisak. Spremni su i na dogovor. Brzo dobijes naruceno, kvalitetno je, a cijene su im u prosjeku.

Radin - Vrhunska kvaliteta, vrlo isplativo iznad 25 000 primjeraka. Al aj ti imaj tolku nakladu.

Kerschoffset (Jezdovec) - po meni najbolje mjesto za tisak do kolicine 25 000. Ako duze suradjujes s njima i imas dobre kolicine narudzba, s vremenom dobijes i do 50% popusta.
Vrhunski strojevi, dorada, brzina, cijena i sto je najvaznije, top kvaliteta.
Nije da ih reklamiram zato sto suradjujem s njima, ali znam da ce uskoro postati prva tiskara u RH sa ISO 9000 certifikatom.

Za sitnice, kalendare, vizitke, naljepnice, tampon tisak, odem redovito u jednu malu obiteljsku tiskaru u Zapresicu. "CD Celinscak". OK su ljudi i da se s njima dogovorit.

Ako netko ima nesto bolje, nek javi. Jeftiniji i kvalitetniji tisak uvijek dobro dodje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pijupiju



Joined: 16 Jan 2004
Posts: 1

PostPosted: 04.03.2004 16:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prije svega apsolutno se slažem sa svim navedenim - teško je spoijiti kvalitetu i nisku cijenu, ali vjerujem da ćete se složiti samnom da najjeftiniji tisak ukoliko posao nije kvalitetno odrađen postaje najskuplja opcija. Gubite povjerenje jednog kupca, on kaže drugom i strada Vaš kredibilitet - ne od tiskare, jer u konačnici vi sami ste svom kupcu garantirali kvalitetnu uslugu, vama je prepušten izbor tiskare...
Preporučila bi tiskaru Kratis u Sv. Nedelji, malo više o njima možete saznati na njihovim stranicama www.kratis.hr
Istaknut ću da nećete trebati filmove jer se ploče direktno osvjetljavaju-CTP (nema onog-loši su filmovi, nismo mi krivi što je tisak loš). Što se tiče naklada ne razumijem što znači "25 000" primjeraka, bez spomena o formatu...
U tiskari Kratis najmanja narudžba koju sam imala je 500 B1 plakata, a cijena i rok izrade su bili prihvatljivi, o kvaliteti i profesionalnosti da ne pričam.
p.s. ovo nije reklama-pitali ste
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 04.03.2004 19:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pitanje je prilicno besmisleno tako postavljeno, ali neki vrlo dobra omjer kvaliteta:cijena:izgubljeni zivci (bez toga nikad ne ide) je najcesce Kerschoffset, Kratis, Printel (ovi zadnji imaju jako velike oscilacije u cijeni, sto mi nije jasno, ali srecom ne i u kvaliteti...). Ako nista drugo, od svih njih ne dobivas stupidne odgovore kao: ne moze, brijes bez veze (ako znas i vidio si da moze). Profesionaline sve troi tiskare. Kad malo duze radis s njima i skompas se, postane milina (postanu prilicno susretljivi i bla... nema vise natezanja).
Jos nesto: MPS iz Pule. Potpisala bih i za njih sve gore navedeno. Spremni na eksperimente (starom je gust), pred 2 godine se prosirili i kupili jos novih strojeva. Nabavit ce ti papir pa makar po dva komada u Japan otisli. Ako zajebes nesto makar sitno, ne tiskaju dok ti ne jave (sto se drugi rijetko udostoje)

Kratisu ponekad samo zamjeram nepostivanje rokova (dan-dva za vece stvari...vise volimm kad ti kazu u pocetku da nece stic nego da zavlace i obecaju svakih 5 minuta...)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 04.03.2004 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uhh, nisam još imao prevelikih istustava sa ofsetom kao sa digitalnim, no ovih par postova će veoma poslužiti kao vodilja ubuduće..
jel to opet njušim neki tutorial Smile?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 04.03.2004 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
pitanje je prilicno besmisleno tako postavljeno

e to je rijec koju sam ja gore trazio! Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 05.03.2004 00:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

phil: po meni nije problem u onom sto si gore opisao, vec u tome sto se opis "dobre i jeftine" tiskare mjeri prije svega prema poslu kojeg trebas napraviti...
da pojasnim: sigurno necu ici u Kersch tiskati 200 kom vizitki u 2 boje, jer je to velika tiskara koja radi vece poslove i puknut ce mi veliku cijenu za tako mali job (ne isplati im se gubiti vrijeme na to i uopce pokretat strojeve). za to cu trazit malog dobrog tiskara, npr. Kruhonju, koji ima jednobojku i pimplav je do boli i znam da cu od njega dobiti odlican job za prihvatljivu cijenu. Isto tako njemu necu dati 25000 A5 brosura od 16 strana u full coloru, jer je to od njega nerealno ocekivati u prihvatljivom roku i bez da izgubi sve zivce...(a i ne bi to prihvatio, jer zna da ne moze)...dakle, i da prihvati, zna da mu je to gotovo nemoguce izvesti dobro, i od njega bih zato dobila preskupu ponudu...

tiskare mozes mjeriti i usporedjivati recimo prema vrsti (samo za pr.: vizitka, letak, mala brosura, knjiga, monografija, zajebana stanca,...votever) i opsegu (kolicina) posla kojeg trebas obaviti...ne mozes usporedjivati kvalitetu i cijenu tipa s jednobojkom i tipa koji ima roto, za posao koji iziskuje offset....

Printel, Kersch, Kratis i MPS su tiskare koje mogu obaviti isti posao, jednako kvalitetno i za slicnu cijenu i veliki +: susretljivi su. Kruhonja je master za neke druge poslove itd...


(ko da pitas koja je najbolja i najjeftinija trgovina cipela u gradu: trebas za svoju svadbu ili nesto za u vrt?)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 05.03.2004 08:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@4th: naravno s ovim se slažem, doduše nisam to naveo gore jer nisam u taj tren razmišljao o tome.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 05.03.2004 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

htjela sam to malo objasniti ljudima koji se tek upustaju u poslove s tiskarama...jer cini mi se da smo ovo pitanje vec vise puta vidjeli...
:)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
na prvu ...



Joined: 12 May 2006
Posts: 24
Location: zagreb

PostPosted: 13.05.2006 08:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čudne su mi malo sve vaše diskusije. Nije da su netočne ali ...

Tiskarstvo i sve vezano za njega je, mislim, četvrta grana industrije u svijetu.
Tako da me čudi da za jedno tako ogromno područje imate sigurne odgovore ...
Tiskaju se plakati, vizitke, monografije, jumbo plakati, ambalaža, kartonaža, tekstil, čaše, upaljači, registratori, likovne reprodukcije, grafike, naljepnice, kalendari ... i da ne nabrajam dalje ...
Tržište poznajete kada znate koja tiskara ima koji stroj, koje dimenzije, koji strojar radi za tim strojem, koliko su im zauzeti kapaciteti u slijedećih 8 sati, dali imaju i što imaju za doradu, dali imaju određenu vrstu papira na lageru, kakve su im cijene za tu i tu uslugu, tko im radi vanjske usluge, imaju li vlastitu plastifikaciju, imaju li vlastito štancanje i koje alate imaju gotove ... da ne nabrajam dalje.

Poznavanje tržišta stiče se godinama iskustva kada osobno upoznate i vlasnike i njihove strojare, montažere, pripremaše... i to u 20, 30 tiskara i kada u većini njih možete sa strojarom prostajati desetak sati pored stroja i ujutro u 5 izaći sa gotovom nakladom.
Ne postoji tiskara koja ima sve ... tako da ih, htjeli ne htjeli, morate koristiti više - ispod 10-tak nema ozbiljnog posla.

Cijene i kvaliteta ovise o puno faktora ali je sigurno da se većina dizajnera kao i tiskara prima nepotpunog posla.
Pravi slijed grafičkog posla je da se nakon dovršenog dizajna i pripreme, za zahtjevnije stvari ostvarene u dogovoru sa tiskarom, radi proof i to po mogućnosti iz filmova a ne digitalni. Taj proof se nosi krajnjem kupcu na potpis. Tek potpisani proof sa filmovima ide u tiskaru. Za proof je bitno napomenuti da je najbolje kada ima i posebno separacije svake boje. Čak i proof ne garantira da će otisak baš tako ispasti, posebno kada se tiska na upojnim papirima tako da je za najzahtjevnije stvari potrebno napraviti pravi probni otisak, na stvarnom papiru te ga doraditi (plastificirati, štancati, bigati, uvezati...) potpuno identično kako će izgledati pravi proizvod. Na taj slijed se gubi i dva do tri dana ali ne znam tko bi se usudio tiskati npr. ambalažu vrijednu 500.000 kn a da ga ne obavi. Kod manjih poslova se taj slijed često preskače pa su stoga i rezultati "šareni". Vaši isprinti, koliko god kvalitetne printere imali, nisu probni otisak jer nisu tiskani na tom stroju, na tom papiru, sa tom bojom ... sa kojima će se raditi konačan proizvod - zaboravite Vaše inkjet isprinte.

Da skratim - posao treba poznavati od najnovijih verzija software-a pa sve do broja mobitela one "babe" u doradi koja će Vas čekati u 6 ujutro kad je frka jer posao dizajnera ne prestaje u trenutku kada ste spržili CD. Tu negdje potražite i odgovor na pitanje što je dizajn i koliko on košta. Letak može dizajnirati i moja baba a 200.000 kom ambalaže od polypropilena sa 4+3 boje i umetkom od proz. PVC-a mogu odraditi samo neki a ti znaju naplatiti svoj rad.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.05.2006 09:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle, to sve što si rekao uglavnom stoji, međutim pitanje koja je tiskara najbolja u hrvata ne postavlja onaj tko odgovara za tisak od recimo preko 10000 kn vrijednosti, a da ne govorim o tiražama o kojima ti pričaš ... naravno da će se raditi probni ispriti i lalala s takvim poslovima, a ionako ni tiskara neće pustiti toliko materijala u tisak bez odobrenja probnog ... i da, mislim da ima više ljudi nego što misliš koji mogu odraditi takav posao Smile ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
na prvu ...



Joined: 12 May 2006
Posts: 24
Location: zagreb

PostPosted: 13.05.2006 09:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, znam tko postavlja takva pitanja i moj post nije služio kao škola nekomu tko je 10-15 godina u poslu jer taj to sve ionako zna Very Happy
Ovaj post bi trebao biti smjernica "djeci" koja tek ulaze u posao.
Što se polypropylena tiče mislim da ima jedno max 5-6 dizajnera u hrvatskoj koji mu poznaju svojstva te mogu iz tog krasnog materijala izvući maksimum. Ako si ti jedan od njih, onda se najvjerojatnije i poznamo jer je svijet ionako mali a tek Zagreb? Very Happy .
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.05.2006 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nažalost o polypropylenu i njegovim svojstvima ne znam ništa Sad

G.
Back to top
View user's profile Send private message
na prvu ...



Joined: 12 May 2006
Posts: 24
Location: zagreb

PostPosted: 13.05.2006 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ah, sorry, mislio sam da se ono tvoje "... i da, mislim da ima više ljudi nego što misliš koji mogu odraditi takav posao " odnosilo na polyprop. Eto, ako se ikad susretneš sa problemom tiska na različite vrste plastike imaš moj PM - tomu valjda i služe ovakvi forumi.
Dio mog posta se odnosio i na onaj latentni sukob dizajner-tiskar koji najčešće proizlazi iz neznanja i potcjenjivanja jedan drugog a praktično smo ljudi koji se bave istim poslom i neophodna je naša suradnja i razumjevanje. Kada se u taj sukob uplete i investitor sa svojim zahtjevima za rokom, cijenom ... onda mogu nastati veliki problemi a on, naravno, još manje zna što hoće i što se može.
U svakom slučaju, mislim da su klincima podjednako važni ovakvi postovi kao i gdje se nalazi Profile assignement u PS-u (ako ne i važniji).
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.05.2006 10:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naravno da si u pravu, htio sam samo napomenuti da se za veliku većinu poslova manjeg obima (ionako nažalost "svi" na kraju tiskaju na nekom premaznom papiru tj. "kunstdrucku" ) i ne treba ić tako opširno, pa sam preporučio dvije tri tiskare s kojima sam imao najmanje problema ...

za nešto posebnije svakako treba iskustva i "veza" u tiskarama ... i papiri su priča za sebe , o plastikama i aluminiju ne znam puno, uglavnom šaljemo kinezima i molimo boga da ispadne kako treba Smile) ... al oni obično zajebu i najjednostavniju stvar ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 13.05.2006 10:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo informacije za Splićane.. najjeftiniji je DES - tu klub kocka otiskuje sve svoje plakate, a njima je doslovno važna svaka kuna
Cijena je otprilike 350 kn za 300 plakata u jednoj boji (nisam siguran ali ja mislim da je to skoro duplo jeftinije nego iti jedna tiskara u Splitu). U DES-a su zaposleni ljudi sa mentalnim poteškoćama tako da firma dobiva nekakve subvencije od države i tako može postavljat niske cjene da budu konkurentni. Inače imaju okej čovika na pripremi koji se bez problema više puta baš pobrinuo da mi plakat bude okej.
Znači.. kome treba jako jeftin tisak.. za nekakve jednostavnije forme ta tiskara je idealan izbor

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
imbrod
Guest





PostPosted: 13.05.2006 11:12    Post subject: Reply with quote

Kersch offset. Oni su koliko se sjecam medju prvima imali digitalni tisak.

REM-B je primjer o kojem je Philatz pricao: dobra tiskara ali su nama jednom zeznuli: tiskali su nam CD-ove i svaki CD je s doljnje strane imao otisak od masnih prstiju. Naravno da smo im vratili da to pobrisu sto i jesu, ali smo zbog toga probili deadline pri isporuci klijentu. Kad smo drugi put radili s njima sve je bilo u redu.
Inace u Samoboru Krsto dobro radi sitotisak na CD.
Back to top
makronja



Joined: 17 Dec 2008
Posts: 6

PostPosted: 21.12.2008 20:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima li netko poma o novoj tiskari u Zagrebu?
Navodno grupiranje u tijeku? Imate li bilo kakve informacije?
Back to top
View user's profile Send private message
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 21.12.2008 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja cula da ce se ujedinit kratis, gipa i bauer
i navodno, nije provjereno, samo se prica, da grade neki pogon tam iza kratisa
plus sto sam jos cula i to da je kratis otpustio veliki broj ljudi prije nekoliko tjedana

ovo su sve do jedne "rekla kazala" info tak da ih ne uzimajte za ozbiljno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
makronja



Joined: 17 Dec 2008
Posts: 6

PostPosted: 22.12.2008 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aidevise wrote:
ja cula da ce se ujedinit kratis, gipa i bauer
i navodno, nije provjereno, samo se prica, da grade neki pogon tam iza kratisa
plus sto sam jos cula i to da je kratis otpustio veliki broj ljudi prije nekoliko tjedana

ovo su sve do jedne "rekla kazala" info tak da ih ne uzimajte za ozbiljno


Ma to sam i ja čuo. Baš me zanima šta se događa....
Ovo za pogon mi je novost? Question
Back to top
View user's profile Send private message
stylus



Joined: 30 Aug 2008
Posts: 8

PostPosted: 22.12.2008 18:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo za ujedinjenje kratisa gipe i baurera nije nova vijest, vec je to formirano, kolko znam radi se na novoj hali iza kratisove, kupuju se masine (nove), itd itd.. uglavnom, grupacija stoji pod imenom "Printera grupa".. pa cemo vidjeti kaj bude s toga Wink
kratis je otpustilcca 25 ljudi, to u biti i je cilj te grupacije, smanjivanje troskova i zajednicko konkuriranje na trzistu, kao zajednicki cluster. vani je to vec duze vrijeme praksa.

evo nabrzinu sam poslikal i njihovu cestitku kaj smo dobili u firmi.

Back to top
View user's profile Send private message
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 22.12.2008 19:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto
sljedeci put cu sve vjerovat glasonosi Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 22.12.2008 21:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ove godine sam imao zadovoljstvo raditi sa Tiskarom Meić.

Pravili smo 500-tinjak kataloga po 100 stranica A4, full-color, cijena je ispala nešto ispod 20kn+pdv po primjerku. Bili su brzi, držali se rokova, što smo im poslali, to smo i dobili otisnuto, jedino su imali jedan sitan zahtjev za neku izmjenu, jer nisu htjeli zadirati u naš posao.

Sve u svemu, lijepo iskustvo.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group